Jump to content

pecino

Uživatel
 • Content Count

  365
 • Joined

 • Last visited

About pecino

 • ID člena
  38472
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/22/1973

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Opava
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ano svíčku jsme zapálily, vpravo Kefalonia a vlevo Ithaca. Je tu moc pěkně. Ale byl jsem tu před 18 lety a to bylo ještě lepší. Málo turistů, k plážím vedly šotolinové cesty takže jen skůtr nebo 4x4. Dnes je tady o hodně víc turistů s auty takže není kde parkovat, města jsou ucpané a pláže plné. Spíme nad Milos beach a tam je ještě klid, ale jen díky tomu že se tam musí jen pěšky nebo lodí.
 2. Ahoj, vzal jsem na cestu naší starou 307 a právě jsme na nejjižnějším místě ostrova Lefkáda, trasu jsme jeli ČR, SK, HU, SRB, MK, GR. Na meteorách jsme už byli, stačí bohatě půl dne. Jinak jsme ještě spali pod Olympem a stojí za to vyjít do hor.
 3. No úplně nejdříve aby jel motor na LPG je nutné aby fungoval 100% na benzín pak je třeba řešit LPG. Malá závada na benzínu (svíčka, zapalování) se u LPG projeví více. I když i tohle nemusí být pravda (u mě za vlhka volnoběžný motor na benzín houpe a na LPG ne, zatím neřeším)
 4. Mám Magic a vstřikovače OMVL a šlape už jak hodinky. Dříve jsem měl nějaké vsrřikovače Magic FX které taky fungovaly a sice nestály moc ale po 30tkm šly do nebe. Ty OMLV mám cca 60tkm a zatím jedou. Jezdím za cca 9L -10 LPG město a kolem komína. Benzín byl kolem 8L a to píše i palubní PC. Na dálkovou jsem schopný jít i na 8L LPG což je cca 7L benzínu. Více k cenám tady http://www.autogas.kvalitne.cz/LGP_AUTOCENTRUM/Kontakty.html
 5. Během jízdy bude ručička klesat i při jízdě na LPG a po novém zapnutí klíčku se vrátí zpět. Peugeot to má ještě složitější. Potřebuje rozdíl 5L v nádrži aby přepočítal množství, Takže když jsou krátké trasy tak to skáče, ale 5L v nádrži neřeším.
 6. pecino

  E85

  Na 3-5km je nejlepší benzín, o tom žádná. 10km a více LPG nebo nafta. E85 je k ničemu. Nižší cena, vyšší spotřeba, menší výkon. N95 ve finále to stejně jen míň problémů. Nebo pak řešit třeba hybrida, kde v práci jezdíme s benzínem kolem 5,5L.
 7. Určitě bych začal prohozením vstřiku třeba z 2 válce a počkám jestli chyba přeleze. Je to práce na 10 min.
 8. Jak analogově? Pokud svítí dálkové tak svíti a omezit výkon jedině přes PWR ( na 110W při 12V analogově moc neomezíš) . Mlhovka až tak moc neoslňuje, ta se dá zapnout i přes den a většině řidičů nevadí a když se omezí svítivost tak jako denní by to taky mohlo někde projít.
 9. Kudy to teče zatím taky nevím, ale vše pod oknem uvnitř auta je suché a mokré to začíná být od pedálů níže a ten tapecírunk za motorem, ten je teda durch a po něm to asi stéká na nějaký kabel nebo pedál, tam to už nevidím. No koupím ten PU tmel a ten plast na okně přetěsním a uvidím po prvním dešti. Kupovat nějaké plasty za x tisíc s nejistým výsledkem se mi nechce. Práh u řidiče mám měněný letos na podzim a ten je suchý, tudy to nejde.
 10. a u vw a audi mají denní svícení z dálkových, jen přes nějaký PWR modul který omezí proud aby to neoslňovalo a je to origo od výrobce.
 11. Ahojte, tak po dlouhoočekávaných vytrvalých deštích jsem ani já nebyl ušetřen a voda se objevila dole na podlaze. Po přečtení zdejších návodů jsem začal zkoušet a zjistil že voda jde do kabiny pravděpodobně po sloupku řízení nebo pedálech. Mám navíc mokré polstrování za motorem a to na obou stranách a pak to stéká někam dolů. Vím že plastový kryt pod předním oknem nedosedá už delší dobu, asi vlastnost tohoto auta. Okno bylo měněno před cca 10 lety ale bylo to ok. Ale po rozebrání jsem zjistil že na obou stranách kde má držet horní plast s "těsněním" je to nějaké volné. Ten prostřední díl vypadá celkem dobře ale taky je vpravo 10cm rozjetý a ty krajní nemají ten zacvak, ten ležel dole v odtoku. Viz foto jak ho držím. Je ten díl do kterého se zacvakává ten plast součást okna nebo je to lišta která se dá koupit někde a jen zacvaknout? Mám strach to z okna páčit aby neluplo. Nebo je lepší to těsnění kolem okna zalepit transparentním PU tmelem? Nebo další dotaz, kam odtéká voda z předního skla když auto stojí a venku prší? Děkuji za nakopnutí.
 12. řemen na altík jsem měnil už před pár roky kdy se mi část oddělila. Ale asi koupím jeden do foroty. Děkuji za info o rozvodech
 13. Budu měnit před dovolenou rozvody na 1.6i 80kw. Našel jsem sady bez vodní pumpy. Předpokládám že bych si měl objednat i pumpu. Jakou značku rozvodů doporučíte? INA je v prvovýrobě?
 14. Hmm taky jsem přemýšlel proč mi někdy v autě smrdí benzín (většinou v létě při prudkém brždění v zimě vůbec). Mám plyňáka tak jsem si myslel že to dělá tím že jde všechno zpátečkou a nějak to nestíhá. Mám najeto cca 220000 a majitel přede mnou to neměnil a já taky ne. Takže asi brzký servis. Je to ta pixla s aktivním uhlím, nebo co to tam je?
 15. No pokud byl předchozí olej 10W40 jako že se tam taky dával, tak s tím řidším to může být slyšet.
×
×
 • Create New...