Jump to content

Iverson

Uživatel
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

About Iverson

 • ID člena
  61360
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 11/25/1988

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  michal@josek.cz

Recent Profile Visitors

467 profile views
 1. Zdravím, chtěl bych se s Vámi poradit ohledně problému se stahováním okna u řidiče. Ve dveřích je vyměněn motor automatického stahování oken, to funguje bez problému, ovšem přes ovládání ve dveřích lze okno pouze stahovat dolu, nikoli vytahovat zpět nahoru. Před výměnou šlo okno ovládat oběma směry, ale nefungovalo automatické stahování, kvůli čemuž jsem motor nechal měnit. Okno lze tedy vytahovat nahoru pouze přes středový panel ovládání všech oken naráz. Když zkouším mačkat tlačítko pro zvednutí, je ve dveřích často slyšet tupá rána, jako by se okno chtělo tlačit opačným směrem, tedy dolů. Dlouhé stisknutí obou tlačítek ovládání pro uložení pozic nepomáhá. Je problém opět v motoru (nebyl nový) ve dveřích, nebo mám hledat chybu jinde? Díky.
 2. Problém vyřešen. Palivový čerpadlo to však kupodivu nebylo, i když to nebylo daleko. Někdo z předešlých majitelů k čerpadlu navedl dráty pro jeho odpojení (předpokládám, že mělo jít o ochranu proti krádeži vlastní výroby) a zde odešlo jakési relé. Dle mechanika jsou tyto dráty vedeny naprosto chaoticky a dost neodborně a táhnou se až pod volant, kde narychlo nelze úplně pořádně rozklíčovat co je co. K mému překvapení však prý dia úplně poprvé ukázala vadu potenciometru škrtící klapky. Že by se konečně ukázalo, proč že mi to auto od začátku zcela nahodile po nastartování bez hbitého sešlápnutí plynu hned chcípne? Zítra mi to mechanik veze domů. Je prý možné, že kontrola chyby motoru v palubce zase zhasne..ale možná taky ne... potenciometr by měl jít vyměnit ne? Nebo raději celou klapku? M.
 3. Mechanika jsem tu měl ze známosti na chvíli kvůli dia. Do servisu to jde v týdnu. Pojistky zkontroloval jako první a nic, ale ukázalo se, že dopředu nejde benzín. Zkoušel nějak bušit do nádrže, jestli není jen zaseklý...potom v motoru něco oddělal a říkal, že když to zmáčkne, tak by měl jít ven benzín a ten nešel, z toho odvodil, že bude zjevně problém v tom čerpadlu. Uvidíme. Má to najeto 177k, vím že to byla otázka času. Byla klika, že se to stalo doma u baráku a ne někde x kilometrů pryč. M.
 4. Už na to koukal mechanik. Pískání jde skutečně ze škrtící klapky a je to tak prý ok. Okna nezvednu dokud nenastartuju a nenastartuju dokud, dle diagnostiky a všech indícií nevyměním palivové čerpadlo. Jako takovou náhlou smrt bych skutečně nečekal. Uvidím příští týden. M.
 5. Je to v nadpisu. 1.6, 80kw, 2004. Zítra možná vyjde ta dia, pak uvidím co dál. M.
 6. Tak jsem zkusil odpojit baterku. Bohužel beze změny. Navíc se nově kouslo i automatické stahování/vytahování oken, takže po zavření dveří okno u řidiče již nezajede zpět do rámu (to ještě před hodinou šlo). Pískot se s občasným cvaknutím ozývá dál. Není to ze škrtící klapky, ale dál někde z vnitřku palubky. Znamená něco, pokud při ekonomickém módu svítí pouze jedna obrysovka, nebo je to normální? Dálkové stlačením rozsvítit jde, ale samo o sobě už svítí jen jedno světlo. M.
 7. Prosím o pomoc. Mám dojem, že se mi nějak v autě zbláznila elektrika. Auto jsem odemkl, vložil klíče do zapalování. Zaplo se rádio. Rozsvítil jsem světla. Chtěl jsem nastartovat, ale bez úspěchu. Startér pracuje, je slyšet i palivový čerpadlo, ale motor se absolutně nechytá. Když jsem zvedl kapotu, tak uvnitř kolem prostoru škrtící klapky atd. slyším stálý vysoký tón, který utichne jakmile dám klíč zpět do první polohy. Něco takového jsem za rok a půl provozu zažil úplně poprvé. Palubní displej hlásí jen economody mod, jakože úspora baterie. Ta tedy popravdě sepla sotva po 5 minutách což normálně nebývá. Ještě včera auto naprosto bez problému jelo. Jediné co jsme dnes dělali bylo, že jsme vypojovali originál rádio, páč jsem dostal nové, ale jelikož je pod rádiem udělaný malý digitální displej parkovacího senzoru, jehož kabel montáži 2DIN rádia překáží, tak jsme se na to zatím vyprdli a origo rádio připojili zpátky. Vše fungovalo. Motor jsem v daném okamžiku (ráno) nestartoval. Nyní večer je všechno jinak. Pořídil jsem dvě videa. První je záznam onoho pískotu z motoru. Druhý je nějaký varovný signál z palubky, který se ještě pár chvil předtím neozýval, teď už při každém pokusu o nastartování. Předpokládám že je to hláška Ice alert, která se objevila na displeji ještě před prvním startem, ale zdá se mi tentokrát neobvykle hlasitá, teď už svítí jenom ta úspora, nic víc. Nicméně ta nastartování nikdy v minulosti nebránila. Auto svítí, jde normálně odemknout, zamknout. Motor celý rok chytá na první dobrou. Svíčky byly měněny hned na začátku společně s celými rozvody. Nechce se mi věřit, že by to nějak souviselo s tím vypojením/zapojením autorádia. Venku je celý den vlhko, mlhavo, že by od toho něco?.... Tuší někdo, co by tohle chování mohlo znamenat? Díky. M. pískání.mp4 palubka.mp4
 8. Značí něco konkrétního, pokud stačí po nastartování přidat při padání otáček trochu plynu a motor pak už normálně jede bez zhasnutí?
 9. Problém vyřešen. Zjištěno, že těsnící kroužek vyměněn nebyl. Navíc byly použity nevhodné pružiny a ke všemu ještě špatně dotažené.
 10. Ahoj, u mě se jedná o pravou část těsnění rámu čelního skla (asi 10-15cm). Je vidět, že už to nedrží úplně v rovině jako zbytek gumy, takže ta voda se tam po sléze nějak protlačí. Domanský chce za nový díl 12.000,- + práce. Jinak pro zajímavost, kompletní přetěsnění střechy, čelního a zadního skla vyjde cca na 55.000,- i s prací. Vyřešené to nemám, páč shánět takový díl z vrakáče prý nemá moc smysl a nový kupovat neplánuji. Nouzově to tedy zatím řeším elektrickou izolační páskou, která drží i při lijáku a nezanechává stopy lepidla. Jediné, co mě napadlo jako nejlevnější možné řešení je nanést na to těsnění rozumnou vstvu silikonu a tím ten nepatrný prostor mezi těsněním a střechou regulérně ucpat. Už ho mám dokonce koupený, přímo v černé barvě a na tento druh materiálu, jen jsem se k tomu zatím nedokopal. Předpokládám, že aby to vypadalo nějak úhledně, bude to vyžadovat notnou dávku trpělivosti a času.. a pak už jen zalévat a zalevát zda to někde vlhne nebo ne.
 11. Zdravím, auto mi při sešlápnutí/ubírání plynu vydává hrozný pazvuky. Děje se tak nárazově ať už za studena, nebo až třeba po hodině jízdy při parkování. Podle servisáka mělo jít o výfuk, ale já už mám popravdě pochybnosti. Nejprve něco dělal ze silent blokem (zkrutný), poté měnil těsnící kroužek a vše důkladně promazal. Vždycky to vydrželo týden a pak to začlo celé nanovo. Jako konečné řešení doporučil nahradit těsnící kroužek vlnovcem (navařit), s čím by však bylo díky nedostupnosti spojené odmontování nápravnice a tímpádem nutnost udělat následně geometrii. Nicméně jiný servisák říkal, že je to hloupost. Máte s tím prosím někdo zkušenost?
 12. Jak kdy. Mělo to problém spíš s chladnými rány kolem šesté. Když jsou vedra, tak to má zase tendence samo od sebe zapnout klimu. Ale třeba dnes ráno (v 7hod) to chytlo napoprvé a bez známky odporu. Nejezdím každý den takto brzy, spíš nárazově, odpoledne problém není.
 13. To nevím, neřešili jsme. Výfuk opravoval už 3x, páč při sešlápnutí plynu neskutečně vrzal. Dával tam nějaké nové těsnící kroužky či co a celé to promazával, pokud to zase nevydrží v tichosti déle jak týden, čeká mě příště sundání nápravnice a navaření vlnovce. Co se týče toho senzoru, on si myslí, že půjde o něco závažnějšího, patrně škrtící klapka, kde prý v tuto chvíli není směrodatné, zda je zanesená či ne, ale zda něco není s elektrikou uvnitř, mno a pak ta váha vzduchu, kterou tam podle vás nemám...
 14. To nechápu. Pokud to tedy dia neukáže, na co jsem jí dělal? Jakým ještě jiným způsobem mám zjišťovat co s tím je?
 15. Na základě toho výstupu z dia? Co jsem četl o podobném problému u jiných aut, tak vše vyřešila právě ta výměna.
×
×
 • Create New...