Přejít na obsah

Iverson

Uživatel
 • Počet příspěvků

  24
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Iverson

 • ID člena 61360
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 25.11.1988

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  michal@josek.cz

Návštěvy profilu

353 zobrazení profilu
 1. Sháním kryt zadního světla (nad blatníkem) popřípadě celý (klidně i nefunkční) díl světla s nepoškozeným krytem. Pokud by někdo měl, případně ví kde ho sehnat za rozumnou cenu, tak mi prosím dejte vědět. Samotný kryt se sehnat nedá a nové světlo stojí 5k. Díky
 2. Značí něco konkrétního, pokud stačí po nastartování přidat při padání otáček trochu plynu a motor pak už normálně jede bez zhasnutí?
 3. Iverson

  Vrzání při sešlápnutí plynu

  Problém vyřešen. Zjištěno, že těsnící kroužek vyměněn nebyl. Navíc byly použity nevhodné pružiny a ke všemu ještě špatně dotažené.
 4. Iverson

  307 CC (2004) zatékání do interiéru

  Ahoj, u mě se jedná o pravou část těsnění rámu čelního skla (asi 10-15cm). Je vidět, že už to nedrží úplně v rovině jako zbytek gumy, takže ta voda se tam po sléze nějak protlačí. Domanský chce za nový díl 12.000,- + práce. Jinak pro zajímavost, kompletní přetěsnění střechy, čelního a zadního skla vyjde cca na 55.000,- i s prací. Vyřešené to nemám, páč shánět takový díl z vrakáče prý nemá moc smysl a nový kupovat neplánuji. Nouzově to tedy zatím řeším elektrickou izolační páskou, která drží i při lijáku a nezanechává stopy lepidla. Jediné, co mě napadlo jako nejlevnější možné řešení je nanést na to těsnění rozumnou vstvu silikonu a tím ten nepatrný prostor mezi těsněním a střechou regulérně ucpat. Už ho mám dokonce koupený, přímo v černé barvě a na tento druh materiálu, jen jsem se k tomu zatím nedokopal. Předpokládám, že aby to vypadalo nějak úhledně, bude to vyžadovat notnou dávku trpělivosti a času.. a pak už jen zalévat a zalevát zda to někde vlhne nebo ne.
 5. Zdravím, auto mi při sešlápnutí/ubírání plynu vydává hrozný pazvuky. Děje se tak nárazově ať už za studena, nebo až třeba po hodině jízdy při parkování. Podle servisáka mělo jít o výfuk, ale já už mám popravdě pochybnosti. Nejprve něco dělal ze silent blokem (zkrutný), poté měnil těsnící kroužek a vše důkladně promazal. Vždycky to vydrželo týden a pak to začlo celé nanovo. Jako konečné řešení doporučil nahradit těsnící kroužek vlnovcem (navařit), s čím by však bylo díky nedostupnosti spojené odmontování nápravnice a tímpádem nutnost udělat následně geometrii. Nicméně jiný servisák říkal, že je to hloupost. Máte s tím prosím někdo zkušenost?
 6. Jak kdy. Mělo to problém spíš s chladnými rány kolem šesté. Když jsou vedra, tak to má zase tendence samo od sebe zapnout klimu. Ale třeba dnes ráno (v 7hod) to chytlo napoprvé a bez známky odporu. Nejezdím každý den takto brzy, spíš nárazově, odpoledne problém není.
 7. To nevím, neřešili jsme. Výfuk opravoval už 3x, páč při sešlápnutí plynu neskutečně vrzal. Dával tam nějaké nové těsnící kroužky či co a celé to promazával, pokud to zase nevydrží v tichosti déle jak týden, čeká mě příště sundání nápravnice a navaření vlnovce. Co se týče toho senzoru, on si myslí, že půjde o něco závažnějšího, patrně škrtící klapka, kde prý v tuto chvíli není směrodatné, zda je zanesená či ne, ale zda něco není s elektrikou uvnitř, mno a pak ta váha vzduchu, kterou tam podle vás nemám...
 8. To nechápu. Pokud to tedy dia neukáže, na co jsem jí dělal? Jakým ještě jiným způsobem mám zjišťovat co s tím je?
 9. Na základě toho výstupu z dia? Co jsem četl o podobném problému u jiných aut, tak vše vyřešila právě ta výměna.
 10. Pak tedy předpokládám, že výměna MAP senzoru by měla celý problém odstranit..
 11. Tak mám info z dia, zjištěna nižší hodnota sání vzduchu (viz. PDF). Ta se mimochodem neustále mění nahoru-dolu, čemuž napovídá i slabý zvuk kolísání motoru (nikoli otáček) na volnoběh. Po odpojení MAP senzoru byla hodnota sání 2x vyšší ( má být kolem 450 mbar) a teplota z + 59° obratem - 30°. Jinou chybu to neukázalo, jen nestandardní hodnoty sycení cívky, kde má být rozpětí kolem 4ms a já mám kolem 14-15ms. Mám ještě jiný dotaz, může mít teoreticky na průběh startování motoru nějaký vliv čidlo venkovní teploty? Má prý být v pravém zrcátku, ale tam jsme na první pohled nic nenašli. Mám totiž kromě toho i problém s chodem klimatizace, která nechce pořádně chladit. motor sání par.pdf
 12. Tak mechanik si trvá na svém, že váha vzduchu je v té trubce před škrtící klapkou. Kdyby se prý jednalo o nějaký snímač, diag. by to ukázala. Doporučil ještě diagnostiku od boshe, že tam bych třeba zjistil víc. Když jsem se ho zeptal, jak by mohly studené starty souviset s občasným automatickým spuštěním klimatizace tak už vůbec netušil. U jiných aut jsem četl podobné potíže při špatném čidle teploty...
 13. Iverson

  poškozený lak myčkou?

  Problém vyřešen, šlo jen o nějakou hodně odolnou mastnotu z plachty, když to bylo přikryté v servisu před deštěm. Mechanik to bez potíží rozleštil, takže jsem zmatkoval zbytečně.
×