Přejít na obsah

Lihous

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    3 870
  • Registrace

  • Poslední návštěva

  • Vyhraných dnů

    1

Vše od uživatele Lihous

  1. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Pro : shark734 Ano zkrati se jejich zivotnost ale pokud to bude jako zpatecka myslim ze jeden chip prezije v pohode auto. Osobne kazdy den couvam min do garaze a to je akce ve spatne konstalaci cca 3-5min..... Navic dnes stoji kolem 70-80Kc/kus ja ji jeste kupoval tusim za 200Kc/kus Ale teplota je silena jak pro parabolu tak sklo svetla. I s chladicem to neni Ok proste produkuje toho tepla moc,ale sviti nadherne.
    • 60
  2. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Ten plosny spoj coby zaklad i chladic je na prumeru zarovky. Ano prvni pokud byl trosku vetsi a musel jsem v parabole svetla udelat asi o 1mm vetsu diru abych to tam dal ale nicemu to nevadilo neni tam parabola. Jsou jen pokusy z dlouhe chvile pokud nejaka je. A ceny zarovka 10,- pl.spoj ??? 10,- teplovodiva pasta ??? 2,- a 8xLED nevim cca 10kc cip?? Cena jedne zarovky 100-110Kc?? Toto by byla zajimava vec ale ne cenove! http://www.ebay.pl/itm/261318020473?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 Bezna zarovka ma tusim kolem 400-500lm?? Ale ta cena PRISERNA. [upravil dne 9/11/13 12:42 od Lihous]
    • 60
  3. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Ne neni tam zasah schvalne jsem to delal na patici klasicke zarovky / proto ten plast od uzaveru kdy jsou \"spodni LED\" v miste vlakna klasicke zarovky a \"vrchni LED\" jen sviti prez sklo svetla. Ono je sam problem v tom ze 406 nema vpodstate zadny odrazny reflektor ve \"zpatecce\" + mala plocha = zalostny vysledek. [upravil dne 9/11/13 12:35 od Lihous]
    • 60
  4. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Tech 14V az tak nevadilo ale teplota je priserna uz pred rokem a neco jsem s timto chipem experimetnoval a zjistil ze LED se zahrivaji Posledni skoro funkcni vec za par kacek je toto - ale nesmejte se je to prace i s napadem za cca 1hod hotove. I funkcni \"ale\" tavne lepidlo neni vhodne a misto kousku plastoveho uzaveru by bylo lepe nejakou objimku. Jde o 3W Led studena bila vzdy 4ks za sebou = napeti v aute Ok teplota taky. Svitivost ....,bylo lepe videt nez od klasicke zarovky.
    • 60
  5. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Mame na aute kameru / osvetleni SPZ funguje super \"jen\" ma problem v malem zornem uhlu Tak ze Ok na dojizdeni k necemu Ok pro pohled bezprostredne za auto ale Ko pokud bych mel dle ni couvat. To oznacene zelene je koule zavesu .... No a zkusenost s IR diodama take nic moc - prodejce me doporucil kameru ktera ma upravene snimani prave pro IR jinak to nefunguje - mame doma dve kazda ma jinou vlnovou delku ale nefunguje to.
    • 60
  6. Lihous

    kontrolka diagnostiky

    Pripadne podtlak .... je toho fakt mnoho. A nez se trapit tak radeji resit u tech co vedi jak zaznelo.
    • 6
  7. Lihous

    406 2.2 hdi

    Filtron netreba zminovat to je max.jako \"pylovej\" tam neni tak moc co zkazit .... Zmerim jen se obavam ze to bude spis orientacni nez nejak presne Na to asi nemam zarizeni....?
    • 39
  8. Lihous

    P406 mux nastaveni funkci

    Ja tam nasel jen pra malo toho co by slo nastavit predelat. Me zajimaji ta svetla / citlivost automatickeho rozsviceni / a sterac zadni. Ale je nutne priznat ze mame diagnostiku spis jen na vycteni a smazani \"chyb\". A me heslo jest co nedokazes na to radeji nesahej :D [upravil dne 8/11/13 06:22 od Lihous]
    • 17
  9. Lihous

    prídavné svetlá na cúvanie

    Toz svetla jo ale coz STK ci policie Ja ted kupoval nejake svetla a nefunguji jak bych si predstavoval tak prisel napad .... Sviti to pekne maji peknou hranu svetla = neoslnovalo by to. Jinak v jinem vlakne jsem delal pokus za pokusem ale vysledky no spis nezajimave. Led zarovky co trosku sviti jsou zase mimo cenu 900,- za par davat nebudu. Jen nacrtnu DRL Philips a zadni naraznik prostredni dil vsazeneho plastu / kombik. [upravil dne 7/11/13 11:27 od Lihous]
    • 60
  10. Lihous

    406 2.2 hdi

    Tak zrovna u 2,2HDi bych asi moc ekonomickou radu sam za sebe nepouzival. Ono to pak muze byt drazssi nez usetrenych par stovek ..... A chip nevim ale vetsina pise ze je to line nam to staci. Jak poznam ze to ma chip? Take se kupovalo jako ojete....treba ho tam uz mame??
    • 39
  11. Mam problem a nevim zda se resil a hlavne doresil Jde nastavit jina citlivost na automatickem rozsveceni svetel / ne deni svetla / ideal nastaveni kdyz zajedu do lesa nebo je sero.Ted se rozsvecuji az kdyz je \"tma\" .... ? Da se zmenit frekvence zadniho sterace nez ta ktera nastavena tato frekvence je skoro na ....... Jake funkce jdou vlastne nastavit pomoci diag. ? Je tato funkce dana vybavou nebo je standartne \"nekde\" prednastavena ? Diky za napady ....
    • 17
  12. No mlhova svetla se pouzivaji predevsim za mlhy snezeni ci velkeho deste-tady nevidim prinos spis naopak Pokud neni po mlze ani pamatky a nebo je viditelnost vic nez velka je prave na ridici aby je vypnul Stejne tak pokud dojedu auto pred sebou ci me nekdo dojede - je to tak trosku slusnost. Je ale problem ze se dnes prakticky nedaji zapnout zadni mlhovky aniz by svitili i predni tedy pokud jedu posledni v \"kolone\" ma skutecne ten predemnou \"smulu\" Ale jak jsem napsal par radku vise Ridici staci bliknout ...... Navic me stve jen toho co dojedu. Zpetne zrcatko zatmavuje a vnejsi jsou modra tedy taky Ok. Tak ze upozornim jen pokud jede dele. Ale koukat do cervene Kde to beru jsou dalnice ale to je jina kapitola. [upravil dne 5/11/13 21:53 od Lihous]
    • 39
  13. Lihous

    TV/DVB-T do auta

    Jen pro info podobne zarizeni mame v aute a celkem jak jsem napsal to chodi. http://elektro.aukro.cz/eonon-v0012-dvb-t-tuner-i3674164665.html Treba se to nekomu bude hodit - inzerat neni muj jen jsem na nej nahodou natrefil.
    • 23
  14. No mlhovky pouzivane bez mlhy ...... ridic hned po prvnim bliknuti chape trouba ne. A ze je to moda to je fakt.
    • 39
  15. Pokud to budete cistit stlacenym vzduchem tak opatrne aby se \"neroztocila\" vrtulka moc a nebylo po celem ventilatorku Samotny ventilatorek je take na dvou sroubkach a nejake tesnici gume/u naseho/ Plus jsem poznal i na automaticke klime ze lepe reagovala na nastavenou teplotu.
    • 13
  16. Asi by bylo dobre zmerit odber te kamerky - zrcatko si myslim ze nebere mnoho. Ideal asi to stropni svetlo pripadne osvetleni zrcatka ve clone=prakticky stejne. A k alarmu jedno napeti je k mani ale to je P406 mux nikoliv P407 pokud je podobne zapojena \"logika\" napajeni je i na P407. Pro vice v oblasti teorie spise SZ nebo mail. Pouzivame to pro jiny ucel v oblasti \"komfortu\"
  17. Lihous

    Nefunkční centrál 406

    A jeste me napadlo: Co vsechny dvere zamknout manualne a pak zkusit odemknout klicem? Pred lety nam to delal central na P405 ale ta nemela MUX .... Pripadne se podivat na konektory ve dverich-sloupku....??
    • 34
  18. Nevim ale myslim si ze se bere zpomaleni z RJ airbagu Ale jak uz zaznelo je treba resit brzdy a nasledne toto.
    • 22
  19. U nasi 406 byla 74Ah a po trech letech udelala papa / byla to \"top\" znacka CAR FIT Tak na doporuceni kolegu se koupila gelovka optima? Ci jak se to jmenuje a snad bude klid co bude auto jezdit
    • 57
  20. No ono na P406 resit rozblikani smerovek pri brzdeni ma smysl kdyz se udelaji predevsim ty brzdy. Ona moc nebrzdi. Jinak nastavene to maji cca kolem -0,6 - -0,7G a to je skutecne uz nouzove brzdeni. Nekde to maji napsane ?? Nase mela hodnoty pred Go necele -0,5G a po komplet vymene brzd jsme na hodnote cca -1,0 - -1,1G ( Ale neberte to jako absolutni hodnoty spis jen pro porovnani pred a po oprave ) Navic ve 406 by mel byt nejaky pomocny asistent pri panickem brzdeni a ten pak nejak tak prebira rozlozeni v zavislosti na ABS pri max. zpomaleni. U naseho to \"jakoby jeste pritahne\" brzd.pedl k podlaze a je pak skutecne citit nastup extremniho zpomaleni - nejlepe s plne nalozenym autem A Chalie1 :Zkuz rozblikat varovak pri dojizdeni treba kolony .... 50% lidi te zacne predjizdet namisto toho aby zapla varovak a zacala taky brzdit
    • 22
  21. Lihous

    Nefunkční centrál 406

    Mozna ze jsem spatne cetl - jsem po nocni ale nejak me napadlo co zkusit odpojit baterku?
    • 34
  22. Lihous

    Vysavač na listí stromové....

    Sekacku na travu a je to ... Ano s mulcovacim klinem to jde taky ale musi byt suche. Jinak po projeti sekacky to \"vypada\" stejne jako po vysavaci prakticky cisto .... [upravil dne 27/10/13 19:25 od Lihous]
    • 23
  23. Lihous

    MOTOR RHZ vysoká spotřeba

    Mozna by stacilo zapisovat + jeste udaj z PC o prumerne rychlosti A je zbytecne to dale resit... Nase spotreba cca za zpatky 1/2roku ?? Mozna ze to pocitam spatne ale tak nejak jsem na 7litrech.
  24. Lihous

    Už máte přezuto na zimu

    Dorvat na hliniku ale i na plechu takto sroub = totalni cune ..... lepe to nazvat nejde. Ono tam je nejaky utahovaci moment a ten tam neni predepsany jen tak pro legraci. Nechtel bych videt v jakem stavu bude dosedaci plocha a v jakem stavu bude samotny sroub. Take jsem se uz sesel s pneuservisem kdy jsem byl naposled /podobne dorvane jeste na P405/ To radeji mesic co mesic vezmu klic a prejdu cele auto ...... vcetne vzduchu...... a je klid. Jinak muj recept je dotahovat na \"slozeny\" klic rozume a povolovat na \"vytazeny\" klic na kola A nikdy problem nebyl. [upravil dne 25/10/13 18:42 od Lihous]
  25. Lihous

    Autonehoda - jízda na červenou

    No nevim jak dnes ale asi rok zpatky nam kamion navesem trosku vic otevrel branu a ujel. Diky bleskovemu zasahu souseda a MP+PCR se kamion nasel i s ridicem. Vse se sepsalo a cekalo - a kdyby nebyla PCR mel jsem jen oci pro plac protoze ridic ani zamestnavatel nic nenahlasili A kdyz nic nenahlasili nebylo by co plnit az na odeslani kopie protokolu PCR se vse hnulo. A ke skode jina zkusenost skutecne lehce skrabnuty zd.naraznik u stareho superba byla skoda \"jen\" 30tis! To jsme nechapali v okoli nikdo. Ale radeji budeme verit ze vse bude jak ma. I tady je dobre miti nejakou peknou kvalitni kamerku za prednim oknem. Sic to neni 100% ale pri lamani chleba se hodi kazde \"steblo\" Pak pisnete jak to dopadlo.
    • 49
×
×
  • Vytvořit...