Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Rychlost se musí umět zvládnout

    Třeba McLaren zastavil výrobu svých civilních McLarenů F1 Oni známí herci s nimi rádi bourali, a to nebyla zrovna moc dobrá reklama
  2. vix

    dvoucesty ventil kde koupit?

    mno, když jsem nějak u Křápoly náhodou vyvařil vodu, načež se začal přehřávat motor, načež od sálavého tepla z motoru praskla přepadová hadice (vracečka), načež začala RAPIDNĚ padat ručička na palivoměru. Tak jsem zastavil A to prosím beru stav palivoměru jako ryze informativní (čti: jsem sice pod nulou, ale od hranic do Prahy ještě dojedu ) oddie: holt bude mít bionaftu v nádrži. No a co, přestane shánět ten dvoucestnej ventil
  3. vix

    vše kolem peugota

    kucí, nebrečte... mě pro změnu u Křápoly kape olej
  4. vix

    Rady ohledně \"bílé techniky\"

    nevím, jak s malým dítětem, ono stačí, že je poměrně nepraktický i ve spojení se mnou Ad Liebherr - narážka na životnost cca 8 let. Liebherr třeba vydrží 2x tolik, co normální bílé krabice. Jenže, kde budou technologie za 2x delší dobu a ceny? Ale rozhodnutí je už na tobě. Ale souhlas, je to takový Mercedes. Prostě, proti gustu žádnej dišputát.
  5. vix

    Rady ohledně \"bílé techniky\"

    mno, jako se v Kolíně dělá jedno auto 3x jinak, tak něco podobného máme i u domácích spotřebičů. Siemens-Bosch ... střeva jsou stejný, liší se designem, tedy čudlíky a štítkem (kdo by to do těchhle firem řekl, že ?) AEG - Elektrolux Zanussi-Calex )a někdo ještě třetí) ... Taky dobrej konglomerát Ad Liebherr: co mi vyprávěl známý, že sehnal od známého slevenku na Liebhera Když ho dorazily ceny, tak říkal, že mu jeho známý říkal něco v tomhle smyslu: \"Rozumíš, my vyrábíme v Německu a předtav si, že dělník, Němec, vezme punčuchu a tou přejede každej buben v pračce - no a nesmí být na punčoše oka.\" Prostě kvalita, neotřelé technické řešení - potom ta vysoká cena. Otázkou je, zda je to u bílé krabice s životností cca 8 let na místě. jinak, přeji při výběru šťastnou ruku, stejně nakonec koupíš to, co se ti bude líbit nejvíc
  6. vix

    Koupě 407

    Garfielde, nevím, jestli ti to už Marlin stihl poradit, ale : \" Kup Baworáka!\" To bude záměna za 306, nebo chceš snad 205 poslat do automobilého nebe ?
  7. vix

    Zamyšlení nad nehodovostí

    Mě se líbila hláška : když dám 700,- měsíčně(!), bude to parkovací místo vyhrazeno pouze pro mě ? Všiměte si toho rozdílu
  8. vix

    Slovenská polícia

    u nas su uz audiny a passaty civilne a majaky maju v narazniku a mriezke Jo, přece když večer berou starou na diskárnu (nebo divadla), tak by jim ty majáky mohl někdo nevědomky ulámat - navíc takhle prznit tak hezký auto, dyť by se jim sousedi smáli. Jo, v jednom státě jsem viděl, jak se za policejním autem utvořila kolona... jelo 60, přesně podle značek. (mmch, v ČR ani v SR to nebylo)
  9. vix

    Slovenská polícia

    Lada Niva: Ruský držák, co rezaví - ale zase, průchodnost terénem proti Defům neskutečná (holt první SUV, since 1974) Kolik těch Mondeí je ? Jednou mě jedno stavělo, jel jsem po dálnici jako vždy 90 (minimum je 80, ale to stejně kamiony nejezdí, při té 90 mě většinou spíše předjížděj), že prej nemám dálniční známku... nejsem blbej abych ji neměl, pokud má polda Mondeo, nikdo mu neujede - kupodivu byl slušnej, nechtěl vidět lékárničku. A jednou mě stavěla bleděmodrá Felicie (s nápisem POLICIE zákeřně umístěným na bočním okýnku, zevnitř(!) - asi se jim služební zeleno-bílá rozbila (nebo se za ní styděli), tak si vzali možná soukromou) - za to odbočení chtěl kilo, dokonce jsem dostal bloček, tak by mě zajímalo, jestli ty kilový bločky ještě dneska platěj PČR - a svět je váš (ale uznávám, o kapánek lepší než MP) Náhodou, klukům je třeba koupit slušný auta... když nám mají \"Pomáhat a chránit\" (\"Helfen und Schützen - heslo policie NDR) Teda, doufám, že trochu dále do historie už nepůjdou, i když v tom případě by se měli zaměřit kromě \"50\" ve městech i na \"tuhle 50\".
  10. bych mu přiděla uši a dal ho do dvojice.. a byl by Smajl Bob & Bobek ! (osobně jsem proti používání většího počtu smajlů) Mmch, ten s Boxerkama je dobrej. Ale na toho rošťáka s baseballkou nemá
  11. vix

    Těsnění kufru

    Silkal93 by byl lepší.
    • 7
  12. pastorek: Jak který termostat - moje francouzsko-italsská verze otevírá už při 81 °C (holt, sladká Francie)
  13. protože teploměr něco stojí... a nezapomeň, máš francouzské auto. (občas se tam stávkuje, občas pije Beaujolais, občas dokonce i pracuje) Stejně to říkám, že člověk má kliku, když má přední brzdiče stejné, tedy od stejného výrobce.
  14. ale tipuju, že červená šipka je na budíky... to zadní hodně připomíná ten kabel k sahárám (je to pouze tip)
  15. jëdno by mělo být na sahary, druhé je na budíky. Zkus systém pokus omyl (když jedno vyndáš) Jsem línej jít se podívat dolů
  16. ne, neznáme... tenhle teploměr vidím poprvé (normálně tam byly hodiny, nebo jen nápis peugeot) trvale velkej okruh - znamená, že je seklej termostat v otevřený poloze (nebo termostat není vůbec). Motor se pak zahřívá klidně i 20 km. V zimě netopí, bo odhadem při 90 km/h má motor střední výkon 10-12 kW a studený vzduch proudící přes chladič (odhadem, výkon chladiče je cca 40 kW) ho perfektně zchladí. Na palubce teploměr nemám (proto taky klidně spím), ale co jsem asi 2 zimy jezdil s otevřeným termostatem, tak sahary nešly vůbec, topení \"netopilo\", resp. šel vlažný (ale hodně vlažný) vzduch. Teplotu motoru jsem při teplotách lehce pod nulou odhadoval na 60 °C. Nějaký spínač na větrák je sice fajn, ale u dieselové 205 nemá tak nějak opodstatnění. aaischa: vysápej teplotní čislo a přeměř si ho... uvidíš, jaký ti dává hodnoty. Když bude v cajku, může být problém v budíku
  17. vix

    DOTAZ:kam dáváte tyto věci...

    kobra: hádej, co jsem myslel pod pojmem \"menší trhačka\" Ano, přesně ten mám. Doopravdy, utahovat v zasunuté poloze, povolovat ve vysunuté (a občas se doporučuje i na ten klíč skákat)
  18. vix

    DOTAZ:kam dáváte tyto věci...

    Hever místo pod kapotou má i ten klíč na kola vyrobený z másla.(čti: na povolení toho nezarezlýho šroubu u držáku rezervy) Akorát ještě potřebuješ opravdický klíč na kola (čti: menší trhačku), a ten pod kapotou teda rozhodně nevozím.
  19. vix

    na co kouknout u 205

    Pokud to kupuješ z bazaru za 5-10 tKč, tak to neřeš, aby to jezdilo musíš do toho tak 25-30 tKč ještě nacpat Pokud je to od dobrého známého (a znáš alespoň trochu původ po ČR), tak s mechanikem jezdit nemusíš, protože těch 25-30 tKč do toho nacpeš možná taky.
    • 7
  20. vix

    Test žárovek

    Třeba ten Phillips, co mám, tady inzerují za 220,- a já ho kupuju u nás ve kvelbu za 90,- (což mi ve srovnání s normální NoName žárovce přijde super) Nojo, no +30%, taky už mám vysvícený paraboly
  21. vix

    Zamena P405 1,9 td na 2,1 td

    Prodat a koupit jiné. Za tu dobu co jsem tady se podařilo vyměnit motor snad jen ZOBYmu ... a to ještě měnil obyč 1.9D za 1.9 TD a měl k tomu další 2 auta na prkotiny a díly. Takže jestli to dokážeš vyměnit, bude stav 2:2245 (druhé číslo udává počet lidí, kteří měli stejný nápad jako ty). Tím ti vůbec nechci brát nadšení - směle do toho a pak poreferuj.
  22. vix

    Test žárovek

    Ty ceny jsou taky trošku přitažený za vlasy
  23. OK406 - že nebude nikdo potrestán je všeobecně očekávaný jev. Jinak, policie se nám přebarvuje ne proto, že by lidi neměli co dělat, ale jaksi k ní má stále více lidí menší důvěru. Takže, my těm panáčkům přebarvíme autíčka, lidi si řeknou, že jsou noví a tudíž lepší a důvěra stoupne. Jakému ministrovi se za posledních 10 let povedlo, aby mu rapidně stoupla důvěra v PČR ? Nová auta, o tom se mluví, a když se v české kotlině o něčem mluví, tak to zajímá i babičku Vopršálkovou, která jistě STEMu na pár otázek odpoví... jo, to tehdá, když v padesátýmtřetím ta auta byla modrá, víte ... ale to jste ještě nebyli na světě. Takže, policiie bude mít o něco větší kredit, přestože u ní budou stále zaměstnaní úplně stejní zaměstnanci. A to za čtvrt míče stojí ! Ten návrh je zadarmo (oproti tomu, co ministrovi přinese). Pan ministr to má dobře spočtený.
  24. vix

    P406 1.9D obcas nenastartuje

    55 kW v 406 .. potěš koště (to je skoro jako Octa SDI) A není to spíše TD bez IC ? ... o 55 kW verzi 1.9D jsem nikdy neslyšel. o imobilizéru nic nevím, mám obyčejný chcípák... čili, přívod nafty ovládaný klíčkem.. pokud to nestartuje jen ráno, může to být doopravdy tou padající naftou.. přes den nestačí spadnout. Anebo pokud to blbne v zimě po ránu, mohou to být oblíbené vůle ventilů.
  25. vix

    P406 1.9D obcas nenastartuje

    1.9 D se snad nikdy do 406 nedával. A nepadá ti nafta ???
×
×
  • Vytvořit...