Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. zalej secko ale tam to nevadi lebo problem je len na VN casti pri cecikoch ja som to mal prasknute na rovnakych miestach ako ty TAvna pistol -aha ze tebe lezie z nej tekuty plast ako tak ano ak sa ti to podari tak to tam mozes natlacit ale myslim ze sa to asi nepodari bez vysekania ja som myslel ze ten epoxid chces roztavit
    • 50
  2. ne to neroztavis len spalis epoxid sa neroztavi len zhori musis tu prasklinu proste vysekat von cca 1cm aby si to potom kvalitne zalial inak ak to nevysekas to nezalejes epoxidom dobre a zober epoxid takyto http://www.belickova.sk/katalog/action/productdetail/oc/179/product/pattex-repair-epoxy-instant-mix-1-min.xhtml je kvalitnejsi sice drahsi ale lepsie sa s nim pracuje a tuhne omnoho rychlejsie aj pevnejsie drzi ako klasicka priskirice
    • 50
  3. Pouzij dvojzlozkovy epoxid ten co je v dvoch tubach robi sa s nim dobre a rychlo tuhne myslim tie male balenia vypada to jak dve sekundove lepidla stary epoxid vysekaj srobovakom a kladivkom len pozor na ocelove draty vo vnutri aby si ich nepresekol ale su dost pevne To-Juraj tu nic take nehrozi ze odpalis Rj lebo tu VN napetie nieje zvadzane na kostru v tomto pripade je kostra vyuzita len ako vodic medzi svieckami a vn je zvadzane cez hlavu valcov naspet do cievky tzv dvojiskrova cievka tu ti zapaluje sucasne 1 a 4 sviecka a potom sucasne 2 a 3 sviecka
    • 50
  4. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    tak som vymenil ten snimac robota jednoducha rychla a zatim mi tachac nevypadol budem sledovat dalej, ked som to vybral tak ozubene kolecko mi ostalo v prevodovke tak som ho vybral hriadelka s koleckom isla do stareho snimaca nasadit uplne lahko nic ju tam nedrzalo naopak do noveho snimaca isla trosku ztuha jednu vec som spozoroval ze ten tachac mi teraz ide trosku inak nenabehuje mi tak rychlo rucicka rychlomeru ako predtym musim este rychlost odtestovat podla stacionarneho radaru ale pocitovo mi pride ze to ide ok a predtym mi tam nabehovala rucicka moc rychlo
    • 17
  5. krtek 2

    ulomeny zhavic 406

    No vidim ze u hdi je to casty jav tak dufam ze s tym nebudem mat problem
  6. krtek 2

    Línější motor 2.O HDi

    prvy vstrek je nahovby mali by byt hodnoty 0. aj nieco nemalo by byt nad 1 aspon tak mi vravel kolega co robi s dia
    • 23
  7. Vsade maju lacnejsie nez v autokelly TO=Kapri uz som pisal ze mam doma dva krokace Jeden fungel novy vyskusany ,a jeden pouzivany tiez funkcny tak keby chces dam ti oba za 10 zbytocne mi to zavadzia ja uz to nepouzijem nikde lebo 1.8-micku som uz predal
    • 21
  8. krtek 2

    Řídící jednotka P406 - výměna

    Pretesni sacie potrubie a klapku to dusenie mi robilo tiez vyjde to na par korun
    • 16
  9. krtek 2

    Špatné starty 2,1td

    Moze byt upecene rele hoci mas zhavice nove ale ak ma rele opaleene kontakty tak nedoda dostatok prudu pre vsetky zhavicky ,tym co pises ze to chyti najprv jeden potom druhy valec to vypada na nizku teplotu vo valcoch cize zhavenie ,vyskusaj zhavit napriamo v rovnakej dlzke ako by zhavila kontrolka na pristrojovke a uvidis ci sa to zlepsi
    • 30
  10. krtek 2

    žhavící relé 406

    No ja mam presne to co ty (auto)mozno tiez zalezi co mas natankovane,po pridani vif sa mi starty zlepsili ked je moc chladno tiez nenatocim na prvy krat ale na duhy uz ano a taktiez pred startom otocim a vypnem klucik viackrat koli tomu aby to viac prizhavilo zatial som furt natocil ,taktiez isto zalezi na tech stave motora (kompresia) ked to ma cez polmelona najazdene asi to uz nebude tocit ako za mlada ja nastastie pokial je teplota pri nule natocim na jednu supu a ako vies ze zhavice mas ok? mas ich nove?
    • 8
  11. krtek 2

    žhavící relé 406

    Nepises jaky motor mas, tipujem HDi ,cim je motor chladnejsi tak to dlhsie zhavi pri 0 stupnoch (brana teplota motoru) to zhavi cca polsekundy pri -10 cca 5 sekud a po nastartovani to dozhavuje aby mal motor lepsi chod pockaj az bude vonka chladnejsie malo by to zhavit dlhsie ,podla mna to mas ok mna to tiez prekvapilo preco to tak kratko zhavi ale je to tak a ked ma motor viac ako 20 stupnov uz nezhavi
    • 8
  12. krtek 2

    motor ventilátoru topení

    ako uz bolo povedane ak tam ten konektor nezastrcis tak to reklamujj uz na foto vidno ze su to odlisne varianty
    • 20
  13. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    Ma na mysli tistak v tom snimaci ,ten snimac je na prevodovke presnejsie diferencialu nad pravou poloosou a na nom je napichnuty 3 pin konektor dostanes sa k nemu len od spodku auta
    • 17
  14. krtek 2

    Občas jede na 3 válce

    tak to premeraj ale pochybujem ze je to prehodene v tych cievkach su polovodice tranzistor a dioda (pokial je to typ zapalovania EPS ,cievka na kazdy valec zvlast) to by odpalilo na fleku tranzistor ked zapnes zapalovanie ak by to bolo prehodene
    • 13
  15. krtek 2

    zkouška těsnosti válců

    Myslim ze ma na mysli to ze namiesto sviecky natocis trubku na tu trubku napojis kompresor s regulatorom , klukou pootocis aby sa vo valci zavreli ventili a cakas co se stane ,ked je spatne tesnenie tak to bude vo vode bublinkovat ked je spatne nieco ine bude klesat tlak ale jak to zistis ze odkial to asi nejde stejne pojde hlava dole ale jak pise ozzy skuska kompresie ma svoj vyznam lebo dolezitejsi je rozdiel tlakov medzi jednotlivimi valcami ako samotna maximalna kompresia a ten rozdiel zistis len kompresiometrom a tocenim motora, obe skusky sa kombinuju najprv spravis jednu potom druhu
    • 7
  16. krtek 2

    Občas jede na 3 válce

    nemoze byt prehodene motor by ti vobec nesiel alebo by s nim strasne nabijalo a stejne by zdechol nemozes zmenit poradie zapalovania je to konstrukcne dane u kazdeho typu motora a v dnesnych autach to zamenit ani nejde pretoze kabely maju od vyrobcu predpisanu dlzku a ten kabel das len tam kam patri lebo na iny valec nedociahe alebo by sa ti zvysil kabely ktore by nikam nepasovali
    • 13
  17. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    Ja ho viem za 8 euri zohnat nove ale nakoniec som zvolil valeo za 21 euri Pavel -a co si mal za problem ze si bral nove cidlo robilo ti to iste co mne? ze ti vypadol tachometer a motor prestal tahat?
    • 17
  18. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    Tak som dnes skusal omrknut konektor toho cidla rychlosti ,kontakty boli ok ,isiel som to hned vyskusat a ejhle tachac nesiel potom sa chytil asi jak som s nim pohybal vypadol ,tak objednavam novy PS-pri vypadku pocitadlo nepocita
    • 17
  19. jj to pojde takto overit
    • 62
  20. krtek 2

    Plovák 406 1.8 16V 81KW

    Ved pozri na plavak ci nieje sekly alebo nejako poskodeny neni s tym az tolko roboty z tych benzinakov sa cerpadlo s plavakom vybera v pohode
    • 16
  21. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    to je dobra sprava ten dokazem zohat lacno,jj uz to vidim aj ja ja to najprv kukal na sduzeny pristroj tam je tiez ten snimac ale neni cisla v tabulke PS-bol som na dia a nahlasilo mi chyby P1404 P1403 P1408 neviem co to presne je ale myslim ze hlasi poruchu pridavneho elektrickeho ohrevu vody v motore fyzicky sme kukali do motora a nic tam nebolo ,taktiez asi nemam cidlo vonkajsej teploty v spetaku a koli tomu mi nejde klima na displeji su len ciarky,taktiez sme kukali vstrekovace regulaciu tlaku a podobne vypadda to ok, k tej klime nema niekto schemu automatickej klimatizacie na 2.0 hdi moc sa mi nezda aby to cidlo vonkasej teploty blokovalo klimu
    • 17
  22. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    No kdyz dam vin tak snimac v tabulke vobec nieje ked dam 406 hdi 2.0 vseobecne vyhodi mi dva typy ,ak chces tak sa pozri sam VF38BRHZE80936199
    • 17
  23. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    A este na Sb som vide dva typy snimacov ,podla mojho vin mi nenapise ktory snimac mam ja nevies ktory tam patri jeden sa da zohnat docela lacno a druhy stoji dost vela prvy typ 6160 70 druhy typ sagem 6160 24
    • 17
  24. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    nevsimol som si (urcite odsledujem) kilometry som tam videl ale ci to pripocitavalo som si nevsimol ale asi nepripocitavalo
    • 17
  25. krtek 2

    Vypadava tachometer 406 2.0HDI

    No a ked si snimac vymenil bolo to potom ok_?
    • 17
×
×
  • Vytvořit...