Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. krtek 2

    Regulátor tlaku benzínu 1.4i

    ty srandujes? pozrel si si graf co dal Banan? meranie od lambdy je tam presne to co popisujes udaj po studenom starte 350mv a pomaly klesa az k 200 mV alebo ak chces 0.35v klesa po 0.2 V a potom zacne abda chodit a este raz pokym lambda nechodi tak nedava nic to tam dava na tie svorky RJ motora ma pamet na pri roznych teplotach vody a nahradza si ten udaj pokym lambda nezacne chodit , co je vlastne sytic v ktorom momente sa to prestane dusit? to si odsledoval? ked zacne lambda chodit? precitaj si toto Kontrola činnosti lambda řízení na vozidlech se čtyř-vodičovou lambda sondou. Na první měření v elektrickém obvodě lambda sondy stačí použít obyčejný multimetr. Před nastartovaním motoru napojíme měřící zařízení na vývody lambda sondy. Po nastartovaní motoru by měl po dobu zahřívání multimetr ukazovat hodnotu napětí na lambda sondě okolo O V nebo 0,5 V. V průběhu zahřívání, když se složení směsi řídí tabulkovými hodnotami, přivádí řídící jednotka na vývody sondy takovéto napětí. Velkou pozornost je přitom třeba věnovat připojení měřícího zařízení na elektrické vývody lambda sondy. Když totiž propíchneme nebo porušíme obal vodiče, který zabezpečuje přenos signálu k řídící jednotce, přerušíme jeho stínění a může se stát, že ji ukostříme. Porušení stínění znamená vznik chybných signálů jednoduší je, když budeme měřit negativní hodnotu signálního napětí z kostry, resp. kostry motoru. Takto však můžeme postupovat jen při provedeních s nepárovým počtem vývodů, kde je negativní signál vyvedený na domeček sondy a odsud na blok motoru. V některých typech vozidel Ford se může stát že je pozitivní hodnota signálu napojená na 5V. V těchto případech, když měříme vůči kostře, se výstupní napětí sondy mění mezi 4 - 5 V.
    • 74
  2. krtek 2

    teplota motora skáče!

    nepoznam ten motor ale na Sb podla tvojho vin som na komore termostatu viac cidiel nevidel len to jedno pozri si sam http://picino.rajce.idnes.cz/nastenka#10000.jpg
    • 77
  3. krtek 2

    teplota motora skáče!

    cidlo o ktorom pise Sale je cidlo ktoreho si tu vlozil fotku
    • 77
  4. krtek 2

    klima

    hej 3 a pri zapnuti klimi ma bezat ta prva bezprostredne ak a za prevadzky klimi semtam druha na chladicovej stene mas dva predradne vykonove odpory to su dve rychlosti a tretia je sahara napriamo z baterky cize maximalna rychlost
  5. krtek 2

    Pojistka potkávacích světel?

    tak meraj voci kostre vozidla vylucis tym alebo potvrdis spatnu kostru svetla
  6. krtek 2

    klima

    A na ktoru rychlost sa rozbehol? 1,2 alebo max?
  7. krtek 2

    Regulátor tlaku benzínu 1.4i

    dolezite je sledovat lambdu a zaroven dobu vstreku vstrekovacov ak lamba ide k 1V doba vstreku sa skracuje a ak ide lambda k 0V tak doba vstreku sa predlzuje , ale podla mna tvoj problem nesposobuje lambda lebo ako som pisal lambda na studeno nechodi a na tom obrazku od Banana je to pekne vidiet po prvu minutu lambda nerobi nic to co tam vidno je len interny nahradny udaj(napetie) rj motora od 0.3 po 0.2v tebe to blbne okamzite po starte ked lambda este nedava nic
    • 74
  8. sak odpoj konektor cidla teploty tusim hnede a sahary by mali bezat naplno tym by slo tie sahary overit
  9. vybehany motor olej z odvetrania do sania
  10. krtek 2

    Regulátor tlaku benzínu 1.4i

    ked lambda hlasi malo vzduchu tak riadiaca jednotka robi opak obohacuje zmes .ale lambda na studeny start nechodi az pokym sa nezohreje a to par minut trva u starsich aut uz som ti pisal tym ze odpojis hadicku od sania tym nic nezistis tiez som to tak skusal ono si to prida otacky a znovu doreguluje volnobeh dobre to zacalo chodit az po kompletnom pretesneni sania rezonatoru vzduchu a vymeny klapky taketo poruchy su najhorsie a vedia potrapit
  11. to som nepisal ale ze je tam olej je normalne u starych aut
  12. no ja sa musim zastat Ferinka preco by sa olej v hadiciach neudrzal alebo trubke ?ak je tam previs? menil som spojku a demontoval spodnu trubku medzi vytlakom turba a IC na 406 2.0 hdi a vytieklo stade asi pol litra oleja To Zemla -pises ze si skumal privod do turba ,a skumal si aj odvod (vytlak)z turba?
  13. krtek 2

    Pojistka potkávacích světel?

    myslim ze poistka bude v BSm mododule pod kapotou ,tolen tipujem ale urcite to musi byt istene
  14. Ferinko jj tak to bude,mas recht
  15. krtek 2

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    neviem jak je to administrativne ale ja na 1.8 16v mal zapisane 16-ky v TP
  16. pisal si ze sa ti sahary tocia obidve tak 2 rychlost ti potom ide
  17. krtek 2

    Regulátor tlaku benzínu 1.4i

    toto som riesil roky na byvalke 1.8 16 v robilo to takmer to iste nastartujes studeny motor ide v poho na volnobeh(niekedy zdochol) chces sa rozbehnut zacne sa dusit alebo zdochne niekedy pomohlo na mieste trochu preturovat plynom po tom uz to islo v poho skusal som vsetko mozne snimace, vstrekovace, cerpdadlo ,regulator tlaku ,nakoniec som zhodil sanie nanovo pretesnil vymenil skrtiacu klapku (bola netesna okolo osicky ) a auto od vtedy totalne bez problemov preto som ti vravel skontrolovat falosny vzduch inak cidlo teploty vody dava korektny udaj?
  18. krtek 2

    P406 CoUpE

    mate 3 moznosti ,spatny termostat ,spatne modre cidlo teploty na domceku termostatu alebo spatny budik
  19. krtek 2

    Zablokovana spinaci skrinka

    nemal si draty strihat mal si spinacku len rozlusknut kontakty na dratoch su zaroven kontakty spinacky ,da sa to rozobrat a naspet poskladat
    • 7
  20. no asi z hadice nie? ci plastovej trubky ci co tam je
  21. krtek 2

    Prudka ztrata vykonu 2.0 16v 97kw

    lahni pod auto a po kate rukou pobuchaj ci nebude chrastit
  22. hej ked mas tento filter tak ta trubka so zltou ciapockov tusim http://www.automobile-filter.com/products/FUEL-FILTER-HOUSING-FOR-PEUGEOT-807-190165-1901-65-1901-65-1901-67-1901-81-1901-62-1082375.html ono to zistis hned ked vytiahnes spatnu hadicku a zacne tlacit cerpadlo tak zacne z nej striekat nafta prepadova trubicka na filtri ma vecsinou najtensi natrubok
  23. neni ale zistis tak ze su tam 3 a do jednej z nich sa bude napajat hadicka z vysokotlakeho cerpadla aj hadicka so vstrekovacov jedna bude privod nafty do filtru dalsia bude privod od filtru na VT cerpadlo a tretia sa bude spajat s onymi dvoma hadickami a pojde spet do nadrze
  24. ten tvoj problem mi pripomina nedavny moj problem auto nechcelo chytak a ked chytilo tak na jednu dve sekundy a zdochlo ,na vine bol nizkotlaky regulator paliva cize ten tlak co ide od cerpadla v nadrzi do filtru ,skus stiahnut hadicku prepadu na filtri a natrubok co ti na filtri ostane ucpi prstom a nech niekto nastartuje ak to chyti a pobezi v poho tak mas problem v nizkotlakom okruhu regulator
  25. krtek 2

    Regulátor tlaku benzínu 1.4i

    sak to nehladas za chodu motora, s tym dymom ale motor odstaveny najlepsie studeny ked je tam netesnost bud si isty ze dym uvidis najlepsie v garazi kde nefuka no ale po pridani plynu to nezdechlo nie? ked si to skrtil a oto slo inak by ti to zdechlo keby to neskrtis a pridas plyn cize ide tam moc vzduchu alebo malo paliva
×
×
  • Vytvořit...