Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. no ked naskoci to dvojrele (vo vnutri su dve relatka ) jak sa ttu uz pisalo jedno rele cerpadlo a druhe prave pre ten ventil a dalsie veci takze ak to rele naskoci musis na konektore drv mat 12 v na jednom pine oproti kostre vozidla (nie tomu druhemu pinu)v rozpojenom stave
    • 53
  2. to musis merat skusackou nie merakom ,ked mas len merak tak meriat napajanie ventilu ale so zapojenym ventilom ale aj tak je lepsia skusacka ta ti odhali prechodak na kabelu multimeter casto nie ak merias so zapojenym ventilom a ventil je v klude(neaktivny) tak musis na oboch kabeloch nameriat 12 voltov chce to napichnut na dia a sledovat co robi rj s drv ci tam ukazuje percenta otvorenia alebo co vlastne s tym je, sledovat tlak v railu ci tam je vobec tlak ci neni
    • 53
  3. krtek 2

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    je to origo v poho takze ak by si niekedy riesil posilovac tak vies ze mas starsi typ riadenia (s externym hydraulic valcom)
  4. krtek 2

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    pokial myslis to zelene tak to je igelit ktory chrani piestnicu posilovaca (hydrauickeho valca riadenia)
  5. krtek 2

    Diagnostika Lexia

    tak bud je to tym co pisu chlapci vysie alebo tym ze cinan pise ze diabox instalovat len na W 7 - 32 bit a na nic ine a za dalsie ak som upgrejdoval diabox na vysiu verziu ako 7.44 tak PP 2000 uz s mojim autom nekomunikoval (nekomunikoval s nicim)proste to neslo bavime sa o cinskej diag ,PP 2000 akokeby zmizol a nahadzovalo to diagtool a cez to proste nic nefungovalo i ked okno PP 2000 sa mi zobrazovalo pisalo v nom diagtool
  6. krtek 2

    Diagnostika Lexia

    cez diaboxk take stare auto nejde len cez PP 2000 ponuklo ti ho? po vybere auta?
  7. krtek 2

    Z krtkovej 406 do RS-ovce

    Som sa rozhodol ze dam dokopy klimu ,praskol mi chladic tu je novy tak snad nebudu okoo toho problemy a bude stacit len new chladic
  8. a meral si napetie (napajanie)toho ventila ci len ohmicky si prezvonil kabely?
    • 53
  9. krtek 2

    vstřikování jednobod

    daj vediet
  10. krtek 2

    vstřikování jednobod

    tlak je dolezity ,ak neti tlak rozprasovat nebude preto ten pokus priskrtit hadicku spiatocky potom ovladanie ventilu premerat potom samotny venntil
  11. krtek 2

    vstřikování jednobod

    no problem je v palive ,to si zistil ,dalej si zistil ze cerpadlo podava ale mas aj tlak paliva? pokusne priskrt hadicku spiatocky kombinackami a nech niekto startuje ci to naskoci moze byt zaseknuty regulator tlaku paliva ventil premeraj skusackou pri starte respektive konektor na jednom pine pri starte musi byt plus 12volt druhy pin pomeras tak ze jeden pol skusacky das na plus baterky ,druhy pol na ten pin a pri starte musi vlakno skusacky jemne zhavit (preblikovat) dalsi problem by mohlo byt cidlo teploty chladiacej kvapaliny dava spatny udaj a moc ti ochuzuje zmes ale to nepredpokladam kedze auto chciplo za jazdy
  12. Ani bez automatického režimu klimatizace se nezapne. nerozumiem tomu co pises,ked automat vypnes ,tak klima sa sama nema zapnut ked automat zapnes tak klima sa zapina sama respektive rj ju zapina podla potreby kedy ona uzna za vhodne a to preto aby udrzala tebou nastavenu teplotu interieru na displeji (automat na udrzanie tvojej teploty pouziva klimu,topenie a klapky ,ventilator) pokial automat vypnes pojde len to co ty sam rucne na displeji zapnes pokial mas navoleny automaticky rezim tak to co popisujes je ok na zaciatku sa sama zapne takze ak na displeji ti svieti AUTO tak to ovlada samo a drzi teplotu ktoru vidis na displeji ,ktoru si mozes zvysit-znizit ak tam AUTO nesvieti tak to ovladas ty
  13. mozne to je ale menej pravdepodobne ,vecsinou su na rane priamo kable od snimacov pod blatnikmi
    • 22
  14. draty , konektory snimacov na predku ,cistota kruzkov ,stale plati to co sa pisalo vysie po odstraneni problemu ,mozno este bude treba zmazat chyby cez dia aby kontrolka abs zhasla niekedy nezhasne ,aspon u novsich aut
    • 22
  15. proste ti staci vediet ze aby motor bezal v klude tak na kazdy piest musi posobit rovnaky tlak aby motor isiel v klude a kedze kazdy vstrekovac je iny aj kompresia vo lalcoch tak musi rj motora kazdy z nich osobitne ovladat ,bud tlak nafty alebo cas otvorenia tak aby boli tlaky stejne na piesty , tie miligramy si asi rj motora prepocita nie? pozna tlak nafty pred vstrekom tlak nafty po vstreku dobu otvorenia vstrekovaca otacky motora atd ,si myslis ze naco je tam tolko cidiel ci si myslis ze tam je nejaka mini vaha ktora vazi naftu? takto mi to bolo povedane viac to neriesim
    • 31
  16. ubera davku ,pridava davku respektive poddrzi vstrekovac bud dlhsie otvoreny alebo kratsie ziadny vstrekovac neni stejny hoci vypadaju rovnako ziaden nedavkuje presne rovnako tak rj motora to upravuje kazdemu zvlast aby bo motor v klude
    • 31
  17. netrasie lebo zvysne vstrekovace to este koriguju viz rovnake hodnoty 4.98 ale ak by len jeden mal 4.98 uz to trasie ,rob jak myslis ,precistenie moc nestoji akurat zabere trochu casu
    • 31
  18. tak som sa pytal kolegu na tie korekcie tiez nejako moc mi to nevedel vysvetlit ale zo skusenosti vravel ze ideal je 0mg a ak su hodnoty v pluse uz nad 1mg ze to neni dobre a motor uz ide blbo natriasa sa ,takze skus to niecim precistit ,dost doporucovany tu na fore je Tec 2000 co viem
    • 31
  19. pri vypnutom motore ti klima urcite nebezi, jedine co moze robit ze ti este zenie vzduch cez vyparnik , ked vypnes automaticky rezim zapne sa klima sama?
  20. vsimol je to cca stejne 1000000mm3 = 1 liter = ak by islo o vodu a nie naftu tak je to 1 kilogram 1000000mg = je 1 kg
    • 31
  21. pisem neviem ti to vysvetlit preco plus a minus ,no mas toleranciu napr od -2 po plus 2 a ty si mimo a to dost cim blizsie k nule tym lepsie kolega mechanik ked vidi hodnotu vysie nad 1.5 mg v pluse uz riesi ten vstrekovac snad si to pametam dobre ked tak sa ho popytam ale vtedy ked len jeden vstrekovac ma takuto vysoku hodnotu a ostatne maju blizko nuly u teba su hodnoty stejne tak niesom isty popytam sa ked tak takze vstreky 1 a 4 uz mas asi spatne
    • 31
  22. vysvetlit ti to nevysvetlim ale viem ze ideal je okolo 0 miligaramov ale v reale mas rozmedzie od do ale hodnoty nad 1 mg su uz blizko tolerancie ,skus to precistit nejakym cisticom dizel vstrekovacov ci sa to zlepsi
    • 31
  23. http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062902 je to sice na xantiu ale princip stejny ,kolko ohmov ma ukazat cidlo a tak samozrejme konektory a pozicie pinov neplatia podla toho navodu
    • 22
  24. pojdes po kablu smerom k homokinetickemu klbu na kolese a najdes ho je naskrutkovany na tehlici,vzdialenost snimaca od kruzku je dolezita konektory v predu od snimacov by mali byt pod kapotou,v blizkosti vnutornych blatnikov
    • 22
  25. nic mu nemusis vraviet ,skuseny clovek s dia vie co ma pozerat (to co popisuje vladosr) abs kruzky prebehni ocelovym kartacom(aby bolo jasne vidiet ohladom co je zub a co medzera) ,skontroluj ci snimace su napevno usadene ,kontrola ich kablov a konektorov ci niesu poskodene a mozes premerat ohmicku hodnotu vsetkych snimacov ci je zhruba stejna ak su to induktivne snimace co by mali byt u teba (na predku urcite)
    • 22
×
×
  • Vytvořit...