Přejít na obsah

SKIMAN

Uživatel
 • Počet příspěvků

  73
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli SKIMAN

 • ID člena 54211
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 5.4.1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Bratislava
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

316 zobrazení profilu
 1. A nemoze byt chyba v tych vstrekovacoch? Ze su opotrebovane?
 2. Vsetky som menil. Ako zistim ci je niektore zle, teda na ktore sa mam zamerat?
 3. Ahojte, chcel by som vás poprosiť o radu. Mám Peugeot 406 2.0 16v benzín, 1997 rok výroby a mám taký problém teraz v zime, keď sa ochladí pod 0°C. Keď chcem napríklad ráno naštartovať prvýkrát a vonku je napr. -2 tak auto ledva naskočí, motor akoby sa dusil a "kašľal" a keď náhodou naštartujem, tak motor sa nevie akoby prebudiť, nechcú nabehnúť otáčky, nabehnú až vtedy, keď pridám plynovým pedálom. Niekedy aj motor "skape". Na druhý raz už nabehne lepšie. Avšak keď je už motor zohriaty tak auto naštartuje krásne na brnk. V lete auto štartuje bez problémov, keď je teplejšie. Menil som zapaľovacie sviečky za NGK, batériu mi merali v servise bola v poriadku. Pri prvom štarte nechávam kontrolky svietiť tak 6s, aby aj palivo sa dostalo do motora. Neviete mi poradiť, čo mám robiť??? Nemôžu byť zlé vstrekovače, štartér, spínacia skrinka, kostry na aute??? ďakujem
 4. Predne ulozenia boli menene maju tiez okolo 40 000
 5. No skúšal som teraz auto a keď som stláčal pravú stranu auta za blatník smerom hore/dole tak až pri silenejšom stláčaní to začalo klepať. No a keď jazdím tak to klepe stále doslova.
 6. Guľový čap bol menený pred 40 000 km tak isto aj tyčka stabilizátora aj čap riadenia v tom istom čase. Akurát som teraz prešiel 100 km s autom a klepalo to stále tak isto keď som išiel po rovine aj po hrboch. Nemôže to byť niečo s homokinetickým kĺbom alebo nebodaj prevodovkou alebo silentblokom?
 7. ahojte, chcel by som sa Vás opýtať, čo môže spôsobovať taký klopavý zvuk spod auta. Prejavuje sa to tak, že keď idem veľmi pomaly cez nejaký hrb alebo jamu, tak mi z pravej strany auta začne vydávať taký klopavý zvuk a opakuje sa to pri každom ďalšom pomalom prejazde. Keď idem rýchlo tak to nie je počuť. Skúšal som s autom kmitať z boka na bok a vtedy mi to vydávalo tiež ten zvuk, zdá sa mi akoby to išlo od spodu motora akoby. Ďakujem za radu.
 8. Nakoniec som sa rozhodol radšej kúpiť novú rampu, našiel som ju za 80 eur.
 9. Podľa teba keď to zalejem tak to koľko vydrží? Oplatí sa to radšej zaliať či kúpiť novú?
 10. No tak nakoniec som rozobral tu zapaľovaciu rampu a veru sú tam dve praskliny. Už mám objednanú novú a na budúci týždeň ju nahodím až, tak vám napíšem, že či už to ide. Inak výrobca pokazenej rampy je SAGEM. Dúfam, že problém bol naozaj v tej rampe a po výmene to bude klapať. PS: Keď budem mať trocha času, tak ju potom zalepím podľa toho návodu, čo tu kedysi dal jeden užívateľ, aby som mal v zálohe aj túto rampu.
 11. Tak som vyskúšal ísť autom po tom čistení tej klapky a toho MAP senzora. Nezmenilo sa nič, auto na voľnobeh cuká, kolísajú mu otáčky. Keď prudko zošliapnem plyn tak auto ide roztrhať akoby sa išlo dusiť a niečo mi škrká na PEDÁLI plynovom. Proste auto nemôže ísť do vysokých otáčok lebo vôbec sa nechce hýbať. Do kopca, keď som išiel nemohol som pridávať plyn auto sa úplne dusilo. Musím ho udržovať pri 2000-2500 otáčkach. Nedokázal som ísť rýchlejšie dole kopcem ako 100 km/h, vôbec auto nereagovalo na plyn. Čo ešte mám robiť som zúfalí. EDIT: Zelené teplotné čidlo som taktiež odpojil, nič sa nezmenilo stále to je rovnaké auto ide roztrhnúť motor je pritom zohriaty na 80°C robí to aj pri studenom štarte. Ale keď som sa pozeral na motor pri voľnobehu, tak s ním úplne trasie akoby vynechával 1 valec a nemá výkon. Ako som písal, keď idem do kopca tak mi to ledva ide na dvojke pri 2000 otáčkach. Proste auto úplne stratilo výkon na rovine sa ako tak dá ísť s ním, ale do kopca je to hrôza. Môže to byť aj tá zapalovacia rampa chybná ako ju opraviť?? Ako je to skôr tá klapka?? Ja už neviem.
 12. Tak našiel som ten MAP senzor, prečistil som ho, bol celý od oleja zašpinený. Ďalej som to odvetranie kľukovej skrine opravil tak, že som ho zaizoloval PVC izolačnou páskou. Batériu som odpojil na pol hodinu aby sa to reštartovalo. Dúfam, že to aspoň trocha pomôže, potom vám napíšem ako som dopadol.
 13. Tak zelené čidlo som menil. Skúsim ho odpojiť, čo to urobí. A tá rampa sa mi zdá, že asi príčina byť nemala. Lebo motor nevynecháva, ale sa akoby škrtí pri pridaní plynu. A keď by som chcel ten MAP vymeniť, ako sa to volá presne? A kde presne na spodku sacieho potrubia by mal byť? lebo ho neviem nájsť. A to odvetranie kľukovej skrine sa mi zdá, že asi bude najlepšie ho skúsiť nejako utesniť na skúšku, čo to spraví.
 14. Zapaľovacia rampa by sa ako prejavovala, vynechávaním motora? Lebo mne motor ide celkom plynule ale len vo vyšších otáčkach. Map senzor je kde? Snímač teploty motora je ktoré čidlo? Lebo zelené a hnedé čidlo som menil pred pol rokom. A falošný vzduch odkiaľ môže nasávať, lebo v obrázkoch mám označený taký diel čo je obsilikónovaný a pozeral som že ten silikoón je už deravý a netesní. Môže odtiaľ nasávať falošný vzduch? Ako mám vylúčiť tieto príčiny?
 15. Dobrý deň, potrebolval by som sa Vás opýtať ako vyriešiť problém s mojou 406. Dnes ráno, keď som štartoval auto pri studenom štarte mi začali otáčky motora kolísať a motor začal vynechávať. Potom keď som sa s autom začal jazdiť tak pri pridaní plynu a preradení z 1 na 2 stupeň medzi 1500 - 2000 otáčkami mi začalo akoby "drhnúť" motor a auto nereagovalo na plyn, akoby sa dusilo. Skrátka nereagovalo na zošliapnutie plynu, najhoršie to je do kopca tam sa auto úplne zadrháva a ako tak reaguje iba na jemné zošliapnutie plynu. Avšak rozbehnutie do kopca je takmer nemožné auto ide doslova "skapať". Keď je auto na voľnobehu tak na pridanie plynu reaguje bez problémov. Problémy robí iba pri rozbehu medzi tými 1500-2000 otáčkami. Ale pri otáčkach vyšších ako 2000 už ide plynulejšie skoro bez problémov reaguje. Škrtiacu klapku som čistil sprejom bez demontáže, nebola ani vôbec zanesená na prvý pohľad. Ako toto vyriešiť bol by som rád za každú vašu radu. Je to Peugeot 406 2.0 16v benzín r.v 1997 Filter vzduchový, palivový, sviečky boli menené pred 30000km
×