Nevýhodou transmitteru je především myšlenka tako taková. Přestava, že původně analogový signál převedu na digitální bez výrazné změny kvality může být ještě smysluplná pokud je dostatečná vzorkovací frakvence. Převod do MP3 při ztrátové kompresi už je hodně problematická věc, a pod. 192 kb/s je to v podstatě neposlouchatelné. Nicméně pokud takhle už na 2x zprzněnej signál převedu znovu na analog, přidám šum, namoduluju na nosnou, přidám šum, přijmu v rádiu, přidám šum, demoduluju.... proženu přes předzesilovač, přidám šum, pošlu na zesilovač a nakrmím tím vlastní uši. Tak to už dohromady nejde. Je možný, že někdo zkreslení těch low-cost dekodérů neslyší a je taky možný, že šum někomu připomíná krásně strávenou dovolenou u moře, ale já to teda poslouchat neumím. Už mě spousta lidí přesvědčovala, že právě ten jejich je OK, ale nebyl...