Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. To se vyladí, nevzdávat
    • 26
  2. minimaxa? no, to by pomohlo, ale nemám takovou výdrž. Jo a to rádio nepouštěj z výšky na kunu, mohl bys netrefit.
    • 17
  3. Treba to za jazdy počúvnuť (pomocník sedí za vodičom a natrčí sa dopredu), alebo ešte lepšie vrzganie vyvolať na mieste - mykať, tlačiť na dvere, hojdať autom. Pomohlo by niečo dotiahnuť, podložiť alebo len natrieť mydlom (Indulonou) a nechať uschnúť.
    • 26
  4. P607Olda

    svetla ze 306

  5. P607Olda

    WIP Nav Plus

    Na zichr...
  6. P607Olda

    svetla ze 306

    Myslím, že by to vypadalo hrozně. Auto (tedy Peugeot), je umělecké dílo a celé je pojednané u určitém stylu. Tedy oblouky, štíhlost, převládající tvary, proporce. A právě 306 a 406 se v tomto liší. Krom toho, lidi mají 406 \" v oku \" a změna tvaru, kór tlustší a kratší namísto štíhlého, by si vysložila hodně negativní hodnocení. ... Peugeot se blbě tuní, jeho tvar je dobrý od výroby a lze ho jen zhoršit...
  7. P607Olda

    koupě 406 HDI kombi

    To máte pravdu, máme ve firmě 4 x 406 kombi, z toho 3 x HDi 80 kW. Jedna byla koupená nová, r.v. 03, teď má 493 000, jezdí krásně, nevyžadovala moc oprav (dali jsme nový chladič, starý byl špinavý zvenku, nikoli vadný, a preventivně jsme dali spojku, čerpadlo v nádrži a repas altíku). Interiér velmi zachovalý. Ty ostatní jsou taky v pohodě, i když byly kupovány starší, zřejmě stočené. [upravil dne 2.3.2012 17:30 od P607Olda]
  8. P607Olda

    BC prumerna rychlost

    Opravdu nevím, jaká příčina by mohla způsobovat takovou zvadu.
    • 14
  9. P607Olda

    Kontrolka

    Záleží, jak to vidí ostatní Zlíňáci, zda p. Mročka někdo zná a pochválí. Kdysi tady chválili ten Fryšták. Pokud to teď zhaslo, tak není akutní jezdit do servisu - počkal bych na příští rozsvícení. Zanesený (starý) FAP mi to hlásilo v kopci na trojku, když jsem to roštoval. Poté hláška zhasla, ale příště zase v kopci to hlásilo. Píšu jen tak pro informaci.
    • 8
  10. Je to opravdu ožehavé, \"umělecká práce\", dá se to i rozštelovat a pak tě jímá hrůza a zoufalství. Ještě se vrátím k tomu, co už jsem psal, i když teď v jiném pořadí (a česky). 1. přihnout dveře - zkus šikovně opatrně - otevřené dveře chytni za zadní okraj uprostřed výšky a nahoře a trochu ohni vrchem k autu. pokud nepomůže, tak: 2. štelovat horní pant dveří: nevím přesně, jak je to na 207, ale obecně: u pantu si orýsuj tužkou výchozí polohu, mírně povol šrouby a snaž se posunout pánt tak, aby dveře v tomto místě šly asi 0,5 mm k autu (to dá 2 mm nahoře). Šrouby povol co nejmíň, tak aby šel pant ztuha posunout. 3. seřízení západky: přidřepni si a zavírej dveře, dívej se kam směřují dokud jsou ve vzduchu (před dotykem na západku) a kam se potom výškově posunou, jakmile vcházejí do západky. Jestli uvidíš, že ve vzduchu míří na správné místo, ale západka je v poslední chvíli \"vynese\" nahoru, je potřeba seřídit západku. Zase si nejdříve orýsuj původní polohu a pak mírně povol šrouby atd. Je to otázka přesnosti a trpělivosti, protože se pravděpodobně \"podaří\" rozštelovat i vodorovný směr. [upravil dne 2.3.2012 16:00 od P607Olda]
    • 26
  11. A to, že sú vysoko (o 1 až 2 mm), by som riešil posunom západky zámku na ráme dverí, chce to dobre pozerať a mať cit.
    • 26
  12. 1. v záruke by mali posunúť pant - pripasovať. To znamená povoliť skrutky a o pol mm posunúť do správnej polohy. 2. možeš to skúsiť sám, alebo s niekým, ale pozor, može sa stať, že sa skrutky posunú moc a budeš ťažko hľadať akúkoľvek polohu. Pritom by som radil, povoliť len horný pánt a skrutky povoliť len troška. aby to neuhlo príliš. 3. teoretická možnosť rukou dvere trochu prihnúť. Aj by som to skúsil ako prvé - rukou primeraný tlak v žiadanom smere - snáš máš toľko citu, aby si dvere nezlomil...
    • 26
  13. P607Olda

    Fuel tank..

    Vyndání FAP považuji za prasárnu, dále nekomentuji.
    • 25
  14. P607Olda

    infra kluc

    Nejde, dodával se vždy pár 1 vysílač a 1 přijímač. Překódováním se snad zabývá pán z Rožnova, ale je to složité a myslím, že do toho nepůjde. Pokud to opravdu chceš, dej tam jiný dálkáč, např. Jablotron anebo čínský. A k manželce buď galantní, dej jí dálkový a ty si nechej plasťák. Když spočítáš, kolik se nastaráš s výměnou celého dálkáče, je jednodušší, nechat to, jak to je.
  15. P607Olda

    koupě 406 HDI kombi

    Dost podstatné je kdo to prodává. Jestli je někdo podfukář (tím nemyslím tohoto prodávajícího), tak nepřekročí svůj stín a bude chystat podfuky i na tebe. To musíš odhadnout během jednání s tím člověkem, nebo bazarem.
  16. P607Olda

    Fuel tank..

    Možná nevíš, že aditivum tam je proto, aby se FAP vypaloval a nezacpal. Pokud ho nahradíš naftou, nedojde k regeneraci (vypálení sazí) a FAP se zacpe.
    • 25
  17. P607Olda

    Fuel tank..

    Do aditiva jsi dolil naftu??? Nebudu moralizovat, prostě
    • 25
  18. minimaxa: na půdě pusť rádio, mám to osvědčené. Nějakou moderní stanici, kuny jsou dost konzervativní. LubošK: pokud bude auto v garáži, tak taky rádio. [upravil dne 2.3.2012 10:30 od P607Olda]
    • 17
  19. P607Olda

    Kontrolka

    Z těch menších a přechodných závad by to mohla být voda v naftovém filtru. Anebo dokonce i to čidlo uzavírání nádrže - i to má vliv na \"systém omezování škodlivin\" [upravil dne 2.3.2012 09:04 od P607Olda]
    • 8
  20. P607Olda

    Kontrolka

    Auto má zřejmě FAP, takže ucpaný FAP (repas asi 8000). Anebo dolít aditivum. Ale nejčastější závada je, že blbne nějaké čidlo, např. čidlo diferenciálního tlaku před- a za FAPem. Ať se tady Zlíňácí vyjádří, který servis je seriozní, aby tě neoškubali. Prý Fryšták? Pokud bys jel sem, je tady dobrý servis v Zábřehu.
    • 8
  21. P607Olda

    Vymena ziarovky Boxer minibus

    hnusoba: vitaj, chýbal si tu. Máš konkrétne rady - trefa do čierneho. [upravil dne 2.3.2012 08:41 od P607Olda]
    • 10
  22. P607Olda

    Vymena ziarovky Boxer minibus

    Aha, podobně jako na 206. Tam je taková západka, musí se zmáčknout a snad trochu zakroutit. Škoda, že to nemohli napsat do návodu (v návodu na 206 je to výslovně uvedeno). [upravil dne 2.3.2012 08:37 od P607Olda]
    • 10
  23. P607Olda

    Vymena ziarovky Boxer minibus

    Buď máš tenkou ruku a dokážeš to, tak to předpokládá návod, anebo vymontovat světlomet:bojim, anebo zajet do Peugeotu. Píšou, že tam máš strčit celou ruku. Zkus, jestli levou nebo pravou, a jestli přitom stát před autem, nebo vedle auta. [upravil dne 2.3.2012 07:28 od P607Olda] [upravil dne 2.3.2012 07:28 od P607Olda] [upravil dne 2.3.2012 08:18 od P607Olda]
    • 10
  24. P607Olda

    Vymena ziarovky Boxer minibus

    3
    • 10
  25. P607Olda

    Vymena ziarovky Boxer minibus

    2
    • 10
×
×
  • Vytvořit...