Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. No jo, dělá peugeotu ostudu.
  2. P607Olda

    baterka???

    Algoritmus je: 1. měřit napětí při nastartovaném motoru a zapnutých světlech = ukáže zda alternátor OK nebo vadný 2. půjčit si baterku = ukáže zda baterka OK neb vadná 3. pak už zbývá jenom startér. Ostatní měření, hlavně baterku před nabíjením, po nabíjení atd jsou ztráta času.
    • 8
  3. P607Olda

    baterka???

    Změř napětí při nastartovaném motoru a zapnutých světlech. Má být aspoň 14,5 V.
    • 8
  4. P607Olda

    FM Transmiter

    Cinicman: minimálne o 22KHz co to znamená? mmch. koukněte někdy na signál z MP3 osciloskopem. Schody až oči přecházejí. Bohužel, dnes už jsou všechny signály takové.
    • 35
  5. Tak jsem se dnes ptal u autorizovaného prodejce v Olomouci, kdy budou jiná provedení, než sedan. Odpověděl, že neví, snad vůbec nebudou.
    • 53
  6. P607Olda

    Je mi hrozně

    Geometrie je tady popsaná, hlavně vzadu je to věda - v různých výškách různými prvky. Vepředu se nastavuje normálně - v jedné výšce.
    • 32
  7. P607Olda

    poruchy 5008

    Při 40 t. mi měnili pravou tyčku stabilizátoru. Předtím trochu klepalo, teď OK. Na Partnerech je to taky tak, po asi 40 t. Naštěstí cena není strašná, asi 900 s prací.
  8. Koukám, že můj návrh na dohodu - zpětný odkup za sníženou cenu - zůstal bez odezvy.
    • 52
  9. P607Olda

    FM Transmiter

    Jezdil jsem s transmitterem 2 roky, hrál výborně (teď mám jiné auto). Na některém transmitteru lze zvýšit výkon - se slabým výkonem podle normy (50 nW) hraje špatně. Zvýšení výkonu je popsané v návodu - 10 sekund držet tlačítko. Měl jsem celkem 2 transmittery, první měl nevýhodu, že se po nastartování musel pokaždé \"nahodit\". Druhý hrál bez zásahu. Jak říkám, kvalita dobrá, v autě je stejně slyšet motor a hluk. Naopak, o těch, kdo píšou, že nejsou spokojeni, si myslím, že tam mají nějakou chybu. Rád bych někdy vyzkoušel \"špatný\" transmitter. [upravil dne 19.12.2012 16:43 od P607Olda]
    • 35
  10. P607Olda

    vysoka spotreba

    Míval jsem dlouhodobý průměr 5,4, do práce 23 km, přes malý kopec 5,2, přes velký kopec 5,8. Průměrnou rychlost celkově 52 až 54 km/h. 2,2 HDi, r.v. 00. Udělej jednoduchý pokus: rovina, sucho, bez větru, rychlost 90 km/h, okamžitá spotřeba musí být asi 5,2. Zkoušej oba směry, i maličký sklon má velký vliv. Napiš, kolik jsi naměřil. [upravil dne 19.12.2012 15:06 od P607Olda]
    • 31
  11. Ptám se jenom na obchody. Jiných povolání se tato diskuse netýká - to by bylo moc složité. [upravil dne 18.12.2012 20:11 od P607Olda] [upravil dne 18.12.2012 20:12 od P607Olda]
  12. Já bych teda dopřál prodavačkám a prodavačům Štědrý den bez nutnosti pracovat v zaměstnání (obchodě). Vánoce i Štědrý den jsou předem plánované a očekávané a každý má dost dlouhý čas se na ně připravit. Jaký je váš názor?
  13. Vzít zpět auto, vyplatit bratrovi zpět peníze a auto pak prodat. Můžete se domluvit, že si strhneš nějakou částku za ujeté km, např. 1 až 2 Kč za km. Bohužel zkušenost s rodinou něco stojí - a asi každý z nás by mohl vyprávět zkušenosti... [upravil dne 18.12.2012 19:57 od P607Olda]
    • 52
  14. P607Olda

    STK - projdu nebo ne?

    Hlavně když píšeš, že nemáš peníze ani na opravu. Prodat 307 bez STK a koupit následující 407 a platit prvotní servis - to chce mít tak minimálně 70 t. připraveno, jestli ne víc. Už jsem chtěl tady založit vlákno o tom, kolik má být finanční rezerva jednotlivce nebo rodiny (tedy naspořeno na účtu \"na horší časy\"). Fakt nechápu, když to někdo nechá dojít až na skoro nulu, přitom kupuje auto, které moc nepotřebuje (\"v zimě nejezdím\"), pak nemá na základní opravy (aby ho udržel pojízdné) a když je problém, tak uvažuje o jiném autě s dost velkou investicí. [upravil dne 18.12.2012 09:41 od P607Olda]
  15. P607Olda

    opět menší hádanka

    Mezi dubnem 07 a únorem 08 taky propad, pak jen na měsíc. [upravil dne 17.12.2012 13:19 od P607Olda]
    • 53
  16. P607Olda

    STK - projdu nebo ne?

    Akorát se pak nediv, že se technik nas..e a vychutná si tě. Jakmile přijdeš na určitou stanici STK, tak potom už musíš na tu samou stanici. A pokud máš hodně chyb (brzdy), tak tě možná ani nenechá odjet. Pokud bys udělal to, jak ti říkám, tak bys měl auto opravené a STK řádně projitou za minimální možné peníze. (snad tedy s výjimkou těch půjčených kol). Víc už ti psát nebudu, rozhodnout se musíš sám.
  17. P607Olda

    STK - projdu nebo ne?

    Bez peněz to nejde. Ani značky do depozitu nejsou řešením, jak by ti STK propadla, musel bys auto tahat na podvalníku. Výdavek peněz lze minimalizovat. Pro jednoduchost to očíslujme: 1. Airbag koupit na vrakáči. Je otázka, zda řídící jednotka je v pořádku, anebo už aktivovaná. Lze ji resetovat anebo koupit jinou. 2. Antipollution fault - asi vadný katalyzátor, anebo nějaké čidlo. 3. ABS fault - načíst které, opravit (čidlo, konektor, kroužek). 4. Pneu půjčit, anebo koupit zimní Barum, na kterých pak budeš jezdit i v létě. Asi toho moc nenajezdíš, když ti auto v zimě nechybí. Já mám v této těžké situaci jedinou radu. Nachystej si tak do 10 tisíc, zavolej a pak dovez to sem do Zábřeha, co se dá, ti opraví a projdou STK. tel. 583 411 572. Servis je u nádraží hlavní trati. Mohl bys přespat (levně za asi 300) anebo jet domů a pak přijet. Vrakáč je u Olomouce, to bys musel pořešit. [upravil dne 16.12.2012 19:01 od P607Olda]
  18. Příspěvek jsem smazal, protože jsem si uvědomil, že jednou pružina praskla. Tak ještě jednou stručně: horní uložení mi měnili v Zábřehu už asi 20 x, za celkem asi 20 mil. km. Poznáme to snadno, řidič hlásí, že auto táhne ke straně (minulé zatáčky). Ještě častěji to poznám já, protože pravidelně projíždím všechna firemní auta - řidič je s tím sžitý, ale já si dávám pozor, abych odhalil i mírné nesrovnalosti. [upravil dne 16.12.2012 18:44 od P607Olda]
  19. A je to teda tím, že je zanedbané (jde ztuha) horní uložení?
  20. P607Olda

    Peugeot 406 2,0 HDI 80kw - Poistky

    Začni kontrolou obou žárovek. A voltmetrem zkontroluj napětí na žárovkách. Pak voltmetrem zkontroluj i napětí na brzdovém spínači. Samozřejmě brzdová světla svítí pouze při zapnutém zapalování.
    • 6
  21. P607Olda

    Problém po repasi zadní nápravy

    Do servisů chodím jenom do těch, kterým věřím, že dělají solidní práci. Kupodivu, bez dokladu dělat nechtějí - je pak problém se skladovou evidencí atd., že to nestojí zato. Ale zpět k hlavnímu problému: - zavolat tam, jak se k tomu postaví - zajet někam, kde to opraví, byť za přiměřenou úhradu. Osobně si myslím, že to bude nějaká prkotina. Ale jeď do ověřeného/doporučeného servisu. Je mi jasné, že Zábřeh je pro tebe šíleně daleko, ale na druhé straně - už jsem ho doporučil uživateli z Prahy i ze Zlína a nelitovali. [upravil dne 15.12.2012 19:32 od P607Olda]
    • 24
  22. P607Olda

    Vánoční dar

    Děkuji za dárek:super
  23. P607Olda

    Dolévání autobaterie

    anebo jeď. Pokud jezdíš aspoň co dva dny, tak baterka nepotřebuje dobíjení.
    • 10
  24. P607Olda

    Dolévání autobaterie

    destilku. Pokud se nevylila, tak se voda odpařila a doleješ ji. Pouze v případě vylití se dolévá ředěná kyselina.
    • 10
  25. P607Olda

    Uživatelský manuál v PDF

    jj, postahuješ, pospojuješ a je na světě. Udělal jsem to.
×
×
  • Vytvořit...