Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Kontrolka ABS

    K prvotnímu dotazu: kontrolka ABS může být špatný konektor anebo špína na čidle, připadně pohnuté čidlo. Řešení: diagnostikou zjistit, které čidlo, to pak prohlídnout, pročistit, i konektor. V nejhorším případě vyměnit čidlo. Ale členovi Lukáš_307 je marné radit. Vybírá si finančně nejztrátovější řešení. joshiki: nevím, jestli sleduješ od začátku tento případ. 25.1. končí STK, na opravu nejsou peníze... takže do AAA to půjde za minimální cenu... [upravil dne 11.1.2013 19:33 od P607Olda]
  2. Jak jsem psal jinde, prodej a koupě auta je záležitost \"postoupit o level výše\". To znamená, že na kontě je nadbytečných 50 až 100 t., s dosavadním autem to fakt nejde vydržet (např. změnily se rodinné podmínky, anebo se pokazilo) a nově koupené auto bude o generaci novější. [upravil dne 11.1.2013 11:43 od P607Olda]
  3. Samo od sebe to neudělá. Naopak, po vyčištění se to objeví znovu. Já myslím, že je to kyselina z praskliny.
  4. P607Olda

    Kontrolka ABS

    Prodejní na place neuvidí, bude to na druhém konci republiky. Jedině na inzerátech na internetu. Výkupní tipuju tak na 30000, možná míň. Ale je fakt, že na takové kavky tam čekají. [upravil dne 11.1.2013 10:30 od P607Olda] [upravil dne 11.1.2013 10:32 od P607Olda]
  5. P607Olda

    peugeot 306 1,6 r.v. 98

    Zapalovací rampa?
  6. Z RK to máš blízko do Zábřeha;), vyzkoušej, myslím, že se vyplatí zajet.
  7. P607Olda

    Hučanie kolesa

    Zvedni kolo a rukou zatoč, jestli je to ložisko, uslyšíš. Zkus pro jistotu všechna kola.
  8. P607Olda

    Hledá se dobrý servisák

    Jsem tady a zatím nic neříkám. Jednak je to daleko, jednak to řeší straki a jednak v Zábřehu neradi dělají upravované motory - chip, FAPoff a EGRoff. Pokud by tam anthraX306 náhodou volal, tak ať nezapomene informovat o úpravách.
  9. Změř, jestli dobře dobíjí, nastartováno, se světly musí být 14,5V. S dobíječkou se zatím netrap.
  10. P607Olda

    trošku lopaťáckej OT dotaz...

    Všechno dvojmo.
  11. Měl jsem, nebo mám 1007, 205, 206, 306, 405, 406, 605, 607, 5008, ve firmě Partner a Boxer. 1007 vždy vzbudí pozornost 405 výborná spolehlivost, jednoduchá hezká 406 hezká i velká, ale žádné nej. 605 nejlepší jízdní vlastnosti 5008 nejlepší prostor (vnější rozměry zdaleka nejsou největší z uvedených) [upravil dne 8.1.2013 19:01 od P607Olda]
  12. P607Olda

    nejde zaradit 5.stupen

    :DNemáš pod pedálem spojky koberec? Ta cena 11500 je k zamyšlení - převodovka z vrakáče je za 2500 a montáž za 2000 (možná trochu více).
  13. Jak to souvisí se stěrači? Je tam souvislost? Jak to souvisí s dešťem? Je tam souvislost? S jízdou to souvisí, to už jsi psal. V samotném topení nemá co vařit. Při manuální regulaci ventilátoru jsou předřadné odpory v průduchu vzduchu. Některé modely mají ještě elektrické dohřívání vzduchu na sklo, ale to je luxusní provedení a zřejmě je jen u aut. klimy.
  14. P607Olda

    Prasklá žárovka Peugeot 307

    Fotka z SW:
  15. P607Olda

    Osvetlenie zadnej značky

  16. P607Olda

    Podvozok asimetria

    Myslím, že je to zralé na repas, to zn. že v uložení vznikla vůle a tím to kleslo.
  17. Na Š105 jsem to lepil lepidlem, které jsem tam vstřikoval injekcí. Ale fleky byly vidět, chtělo by to nějaké míň nasákavé lepidlo.
  18. P607Olda

    Pružiny už OK Peugeot 406

    V Zábřehu by je taky opravili, za nové. Ze zkušeností (mnoha) už vím, že je to na \"první dobrou\", což je výhodnější, než se drbat s použitými a často nepasujícími díly z vrakáče. Zavolej si i do Zábřeha, kolik by to stálo a jak se dívají na výměnu jen jedné strany.
  19. P607Olda

    Pružiny už OK Peugeot 406

    Zavolej si do Křelova 602 512 987. Možná by je i namontovali. Mají i odtahovku. Nevím, jestli je dobrý nápad s tím někam jet. Může se posunout a šprajcnout, případně něco urvat.
  20. P607Olda

    P 605

    PS, oba kolegové, obchodníci (hodně jezdí), taky vzpomínají s nostalgií. Pohodlné, rychlé, bezpečné. Jeden z nich najel v 605 asi 400 t.
  21. P607Olda

    P 605

    davídekcz: tentokrát jsi zavalil. Takové jízdní vlastnosti, jako 605, těžko najdeš. Ujel jsem v ní asi 220 t. km. Ani 406, ani 607... Pokud jsem musel předjíždět a bylo málo místa, tak to v 90-ce frknout po trávě nebo krajnici - auto sedělo jak na kolejích. Max rychlost 225, jak přilepená. [upravil dne 7.1.2013 19:38 od P607Olda]
  22. P607Olda

    10V na vybitej baterke

    Hlavně je divné, že se za 3 týdny vybila. Všeobecný postup hledání všeobecně při závadě baterky, altíku, startéru, je: 1. zkontrolovat nabíjení, tedy při nastartovaném autě a zapnutých světlech, na volnoběh, musí být na baterce 14,5 V – jinak je vadný altík 2. změřit odběr auta po usnutí, tedy zavřené dveře, vše vypnuto, otevřená kapota, počkat asi 5 minut, pak musí být odběr z baterky do 20 mA, jinak tam něco žere 3. půjčit si jinou baterku, a den nebo dva jezdit 4. pokud i přesto špatně startuje, je vada ve startéru (samotný startér se těžko měří při startu, tečou tam stovky ampérů, ale nevíš, jestli je to slabší baterkou, nebo špatným startérem který žere moc (zadrhává) anebo málo (nedoléhají uhlíky)) Uvedený postup je optimalizován z hlediska ztráty času a zmarněných nákladů na jinou baterku, altík, startér. U tebe konkretní postup: nastartuj přes kabely, pojezdi 20 minut, aby se baterka dobila a pak zkontroluj jednotlivé kroky podle uvedeného postupu. Jak je stará baterka? [upravil dne 7.1.2013 14:30 od P607Olda]
  23. Mohlo by to být tím, že se někde v prostoru stěračů nachytá voda a proudící vzduch ji čeří?
  24. Co znamená \"Pokud zastavím\"? Že se auto nepohybuje, ale motor běží? Anebo že zastavíš motor? Musíš navodit stav, kdy to dělá při stojícím vozidle (běží motor? puštěné stěrače?), abys tam mohl jít a poslechnout a hledat při otevřené kapotě. Možná ti neodtéká voda z prostoru pod sklem a něco ji přivádí do varu, anebo do ní šplouchá? Je to netypická závada, musíš ji najít sám. Odpojená hadice od klimy - co to znamená? je klima odstavená?
  25. Měděná je vodivá? Předpokládám, že odpověď nevíš, ani já. Měls tam dát to, co tam patří, tedy podle všech doporučení nic (očistit a nasucho), anebo podle některých rad teninkou vrstvu obyč. vazelíny. Pokud ti ta vodivá pasta někam zateče, tak se nediv (svod = požár??) [upravil dne 5.1.2013 20:20 od P607Olda]
×
×
  • Vytvořit...