Hlavně je divné, že se za 3 týdny vybila.
Všeobecný postup hledání všeobecně při závadě baterky, altíku, startéru, je:
1. zkontrolovat nabíjení, tedy při nastartovaném autě a zapnutých světlech, na volnoběh, musí být na baterce 14,5 V – jinak je vadný altík
2. změřit odběr auta po usnutí, tedy zavřené dveře, vše vypnuto, otevřená kapota, počkat asi 5 minut, pak musí být odběr z baterky do 20 mA, jinak tam něco žere
3. půjčit si jinou baterku, a den nebo dva jezdit
4. pokud i přesto špatně startuje, je vada ve startéru (samotný startér se těžko měří při startu, tečou tam stovky ampérů, ale nevíš, jestli je to slabší baterkou, nebo špatným startérem který žere moc (zadrhává) anebo málo (nedoléhají uhlíky))
Uvedený postup je optimalizován z hlediska ztráty času a zmarněných nákladů na jinou baterku, altík, startér.
U tebe konkretní postup: nastartuj přes kabely, pojezdi 20 minut, aby se baterka dobila a pak zkontroluj jednotlivé kroky podle uvedeného postupu.
Jak je stará baterka?
[upravil dne 7.1.2013 14:30 od P607Olda]