Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    Ty zjevně nechápeš ani zcela základní věc, že trvalý pobyt nemá s žádným obsazením bytu vůbec co společného.
    • 44
  2. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    A to se s tím výčtem faktů výše vylučuje přesně jakým způsobem???
    • 44
  3. V hospodě se dozví akorát tak že si měl koupit oktávku
  4. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    Nechápu co jsi tím chtěl říct, taký bydlím v pronájmu a nemám pocit že bych měl finanční situací \"nedobrou\", sice jsem nežádal pronajimatele o trvaly pobyt ale , nedovolil bych si dělat nějaké problémy majiteli i kdybych ten trvaly pobyt měl, tady jde spíš o to co jsou to za lidi, jsou tady totiž i normální slušný lide, kteří nemají buď odvahu na to aby se zadlužily na 25 let, nebo čekají než našetří nějaký základ,nebo vědí že budou později dědit. Každopádně všechno je v lidech, nepopravujte je hned když je neznáte... :blicismajlik [upravil dne 27/6/14 04:24 PM od groovred] Pokud nechápeš význam ani tak jasného a jednoznačného slova VĚTŠINOU, doporučuji zajít za pančelkou na základní školu, aby ti význam tohoto slova vysvětlila, když to nezvládla kdysi. Pokud nechápeš, že většinou nerovná se všichni, je to dost tristní. Pokud bys to chápal, mohl sis totiž svůj rádobysrdceryvný výlev ušetřit. To, že v nájmu bydlí a nájem vyhledávají VĚTŠINOU lidé, co mají hluboko do kapsy a zhusta problém vyjít s penězi, je prostě a jednoduše FAKT. Lidí, co bydlí z vlastního rozhodnutí v nájmu, ačkoliv nemusí a klidně by si mohli dovolit něco vlastního koupit, je pouze pár procent. Stejně tak statistiky uvádějí, že lidí, kteří mají bokem danou rezervu alespoň 3 platy, je celkem v populaci do 10%, a ještě jich bude velká část s bydlením vlastnickým, takže to jen a pouze toto potvrzuje. Zbytek buď rovnou spotřebuje, co vydělá, nebo rovnou nevychází. Vztekat se nad tím můžeš jak chceš, toto je prostě FAKT. A co se lidí hledajících nájem týče, ono to hodně záleží na místě, v Praze či krajských městech, zvláště univerzitních, se nájemník hledá lépe než problémovějších oblastech, to za prvé. A za druhé mraky zájemců neznamenají, že budou všichni použitelní, v problémovější oblasti se vám klidně přihlásí 100 zájemců na jedno brdo a máte s tím akorát opruz. Šance, že se vám přihlásí někdo \"normální\" - tj. platí včas, bez problémů a nedělá bordel - je odhadem cca 1:20 až 1:50 v Praze apod. po téměř nulovou šanci v lokalitách, kde je akorát bordel a žádná práce.
    • 44
  5. Jednotkou dočasnosti je jeden furt?
    • 11
  6. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    Vzhledem k přetlaku nabídek pronájmů a nedostatku solventních zájemců o pronájem je rada \"najdi si jiné nájemníky\" docela k smíchu
    • 44
  7. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    Tak ono nájem si ve většině případů hledají ti, kteří mají finanční situaci \"nedobrou\", a ti, kdo ji mají dobrou se zpravidla snaží si něco koupit. Ta marginální menšina vatařů, co bydlí v nájmu z principu a jsou snem každého pronajímatele, a) znamená v podstatě něco jako výhru ve Sportce, tou pravděpodobností, b) má zpravidla taky vyšší nároky
    • 44
  8. oddie

    Pronájem bytu - trvalý pobyt ??

    1. zřídit si to může i tak 2. pronájem je vždy riziko, i kdyby smlouvu psal sebelepší právník, zvlášť s úrovní vymahatelnosti práva u nás 3. při pronájmu sociálním případům není úplně od věci nechat si nájem platit přímo od sociálky, a ne od nich.
    • 44
  9. oddie

    Chladící box, lednice do auta

    http://prenosne-lednice.heureka.cz/waeco-tropicool-tc-21-fl/specifikace/
    • 30
  10. zabrali mi garáž....
    • 11
  11. oddie

    osobní učet

    Nemůžeš přeci místo \"miláčku, mě dneska strašně bolí hlava\" říct \"stará nevotravuj\". To bys pak sice nemusel, ale nedostal bys večeři
    • 71
  12. oddie

    osobní učet

    Jo jo, osvědčená výmluva, taky ji používám
    • 71
  13. Tak pokud by se někdo chtěl přidat, nejpravděpodobněji vypadá Premantura (krásné prostředí, národní park hned vedle...), je to relativně blízko, dá se tam ještě i zabukovat apartmán po netu (s dětmi bych na blind asi nejel). S tím, že bych odjížděl buď v sobotu v noci, nebo v neděli v noci, a to z Lipna (případné spolujezdce můžu nabrat např. v Č. Krumlově, kam kdyžtak jede Stůdent Agency ). V případě spoluauta sraz kdekoliv cestou nebo tam.
    • 22
  14. EDIT: popis níže V pondělí mi začíná dovolená, po kterou jsem se chtěl plácat s dětmi po čr, páč ve čtvrtek po obědě bych měl být zpátky v Praze. Ale když tak koukám na předpověď, pomalu mě přechází chuť plácat se tady a klidně bych na těch pár dnů popojel někam dál - kde bude možná taky pršet, ale nebude to tak vadit. Předpověď pro pobřeží mezi profláklým Bibione a Istrií je stálých 24°, což je pro děti ideální teplota, žádný gril, dá se tam dojet za v podstatě pár hodin, akorát je problém, že začíná sezóna a bude docela narváno. Nejedete náhodou někdo někam v tomhle termínu, nebo nechtěli byste se přidat a někam tímhle směrem vyrazit? je mi v podstatě jedno, jestli do apartmánu nebo kempu, zvládám oboje, cena mi je +- fuk, jen preferuju klidnější místo. Pro případnou spolujízdu mám v autě 3 místa (jedu sám + 2 děti, auto je celkem 7-místné, ale rozumné je jet max. v 6, aby se pohodlně vešly věci). Případně ocením i tipy, kde by takhle na poslední chvíli v plné sezóně nemuseli mít problém. [upravil dne 7/12/14 14:57 od oddie]
    • 22
  15. oddie

    ocenění auta

    97? To těch 25, co píše Olda, bude tak tak...
    • 9
  16. Máme doma návštěvu zdaleka, v rámci coachsurfingu přijel maník na motorce. Chtěl by tady vyrazit na nějaký menší výlet, než zas pojede někam dál, a švagrová by vyrazila s ním - akorát nemá výbavu. Nemáte někdo na půjčení, nebo tip, kde půjčit, na pár dnů? Helma, ideálně i oblek s páteřákem... Má nějakých cca 160 - 165cm. V Praze.
    • 11
  17. Jo jo, akumulátorová flexa, to je dobrý pomocník stejně jako aku rázák...
    • 42
  18. Nejste tam náhodou někdo teď od pondělka 30.6 a nezbývá vám volné místo? Když tak koukám na předpověď tady, sebral bych děti a do čtvrtka někam odjel, v pátek tu musíme být zpátky. Postel mi stačí jedna, děti jsou ještě malé, menší má skládací cestovní postýlku a větší se vejde...
  19. Já nehledám žádné levné sr.ačky. Já hledám POCTIVÉ jídlo. A už vůbec nehraju debilní buranské hry typu \"uvědom si že si v celkem turisty frekventovanem kraji\", kterými vychcánci rádoby \"ospravedlňují\" šizení a okrádání. Takže děkuji za to, jak ses tady odkopal a aspoň vím, že se na podobné tipy, které jsou v podání tobě podobných akorát pastí na \"pepíky\", nemusím jezdit ani podívat.
    • 48
  20. Já se tam můžu stavit až v pátek odpoledne, tak jestli budeš rychlejší...
    • 9
  21. Já tu budu, tak klidně dorazím. Nebo můžem udělat sraz u mě na zahrádce
  22. Jo, klidně, napiš mi sz, o co jde
    • 9
  23. oddie

    osobní učet

    Hm. Kreditku nemám a nepoužívám vůbec, nevidím k tomu sebemenší důvod, debetní kartu jsem nikdy blokovat nepotřeboval, ale v případě ztráty s blokací a vydáním jiné nevidím žádný problém. Pod atd atd nevím, co si představit...
    • 71
  24. oddie

    osobní učet

    A co přesně že je potřeba zařídit tak děsně důležitého, že kvůli tomu platíš 70 měsíčně, jak píšeš níže?
    • 71
  25. Nechal jsem ji dělat zde: http://www.hojaservis.cz/ - s tím, že jsem si to zatížil sám.
×
×
  • Vytvořit...