Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    333km/h na jízdním kole

    Takhle jezdím normálně, stačí k obědu fazole
    • 7
  2. oddie

    Zlepšení výkonu 1.4 55kW KDX?

    Jen pár postřehů k úpravám starších aut obecně: a) motivace uplést z ho*na bič a z vraku udělat za pár kaček raketu nefunguje. Úpravy se nedělají proto, že na něco nemám. Pokud to někdo nechápe, na věci to stejně nic nemění b) úprava se začíná od brzd. Tu rozjetou popelnici je potřeba především ubrzdit. Ne potřebuju co největší výkon pyčo na křápu, kterej nebrzdí. c) starý vrak s neurčitým nájezdem a zanedbanou údržbou je třeba především zgenerálkovat - tj. nové výbrusy či vložky válců, NOVÉ písty a kroužky, a pak se dá o něčem začít bavit. Jiná vačka, protože pokud se bavíme o atmosférickém motoru, kde plnění válců jinak neochčijete, je třeba změnit časování. K tomu je potřeba přizpůsobit směs, takže programování ŘJ. V tuto chvíli jsme již tak na desetinásobku původní hodnoty toho křápu, a to se v podstatě nic neudělalo. Že to bude neskutečně žrát asi takto od pohledu znát není, ale věřte, že bude.
    • 53
  3. oddie

    Typovy stitok motora?

    80kW má intercooler, hadice přes motor, 66kW má vedle chladiče místo intercooleru nápadnou díru. 80kW verze má tažnou spojku, vypínací válec spojky jen nad převodovkou, u 66kW varianty čumí z druhé strany nad startér.
    • 7
  4. oddie

    Typovy stitok motora?

    Nikde. Typ a číslo motoru jsou vyražené jehličkami - na takové plošce, zhruba pod filtrem nafty. Pravděpodobně to bude vyrezlé, zkus to očistit jemnějším smirkem.
    • 7
  5. oddie

    Zlepšení výkonu 1.4 55kW KDX?

    My v tom peníze utápět rozhodně nebudeme, a tragédek, co nemá na provoz 2,0 a myslí si, že za pár facek uplete z ho*na bič už vůbec ne. Kdybys totiž uměl aspoň pořádně "byflovat z inernetu", jak píšeš, zjistil bys především, že a) znatelně upravit podobnou vraždu je podstatně, ale podstatně dražší než pořídit tu silnější verzi, b) provozovat auto s takovými úpravami, aby to bylo nějak znát, znamená podstatně vyšší spotřebu než má ta sériová silnější verze. Takže asi k tomu, kdo je tady teoretik a kdo má tušení, o čem točí.
    • 53
  6. Samotný projev prezidenta měl s tím využitím sprostých slov znít zhruba takto: http://vetvicka.blog.idnes.cz/c/433644/Projev-prezidenta-ktery-svet-neslysel.html
  7. oddie

    Zlepšení výkonu 1.4 55kW KDX?

    To je prostě jen taková virtuální hra "hrajeme si na ťůnink, co by bylo kdyby bylo". Zpravidla začíná jako soupis něčeho bez ladu a skladu, co autor tématu někde četl a myslí si, že to slepí doma na koleni, pokračuje výkřiky o tom, jak jsou všichni okolo "blbí", když napíšou, že je to hovadina, a končí do ztracena či konstatováním, že nějak přišli na to, že to vlastně nemá cenu nebo je těžce nad jejich síly a možnosti. V různých variacích typu "jak napatlat na motor "ťurbo" či "jak tam místo 1,1 nacpat gétéíčko" už je tady ta hra za těch 13 let asi tisíckrát. Přičemž pokud někdo někdy nějakou větší úpravu auta opravdu dělal, zásadně se na to takhle neptal...
    • 53
  8. Každopádně diag by to chtělo, aby to ukázalo, co se tomu nezdá.
    • 15
  9. oddie

    LED žárovky - osvětlení domácností

    Tak poznatek po nějaké době provozu, který se vcelku dal čekat. Levné šmejdy typu "corn" určené do standardních patic E27 či E14 odcházejí, protože přehřátí a ošizená elektronika (hlavně z prostorových důvodů. Celkem pochopitelné, chlazení je pro LEDky alfou a omegou, a konstrukce relativně malé baňky mající simulovat normální tvar žárovky chlazení prakticky znemožňuje, hlavně u "vyšších" výkonů typu 10 či 15W. První kukuřice s 5730 lehla asi po 3 měsících, teď mrcha začíná po asi roce (?) občas vynechávat i 15W "houba", která se i přes svou velikost při dlouhodobém svícení ohřeje dost přes 50°. Do testovacích kukuřic, co mám v jednom lustru a co jiným tvarem půjdou nahradit asi jen těžko, asi zkusím nacpat jinou elektroniku než ten jejich kondenzátorový předřadník. Možná by neškodilo schovat proudový zdroj mimo a v těch "žárovkách" nechat je do série pospojované ledky. Plošná světla s plackami přímo na šasi se dlouhodobě neohřejí ani na 30°, takže ty jsou zcela bez problémů, zde je zase alfou a omegou štěstí na kvalitní zdroj, tak doufám, že jsem je vybral dobře. Celkově to potvrzuje to, že hlavně s ohledem na chlazení těch ledek by měl být světelný zdroj už rovnou konstruován pro ně, s vyřešením toho chlazení. EDIT: není to sice úplně ta samá, ale pokud máte někdo takovouhle 16W http://shop.emos.cz/zbozi/1525253200-led-zarovka-premium-a70-16w-e27-tepla-bila/ zkuste změřit nebo aspoň odhadnout teplotu po třeba hodině svícení.
  10. oddie

    Už máte přezuto na zimu

    Viz to, co psal Zazimir na minulé stránce. Tam jsou odkazy na platnost pouze v zimním období. Pokud někdo tvrdí, že to tak není a 4 mm musí mít po celý rok, prosím odkaz či citaci příslušného paragrafu, který toto popírá.
  11. oddie

    Už máte přezuto na zimu

    Na školení řidičů se zásadně na nic neptám, po zkušenosti s tím, jaké bláboly jsou schopní tvrdit. Školení řidičů je pro mě jen a pouze opruz pro razítko, nic víc. Pokud mě nějaká problematika zajímá (tahle třeba ne, protože dojíždět zimáky v létě nemám zapotřebí), čtu přímo příslušný zákon, popř. vyhlášku.
  12. oddie

    Co jste dnes udelali...

    Funkční auto se za to koupit dá, akorát to znamená přebírání spousty balastu a šrotu...
  13. oddie

    Zlepšení výkonu 1.4 55kW KDX?

    A co "něco" si myslíš, že získáš?
    • 53
  14. oddie

    Zlepšení výkonu 1.4 55kW KDX?

    Co myslíš tím, že "nejvíc" udělá převodovka? Co si myslíš, že ta převodovka z GTI či diesela udělá?
    • 53
  15. oddie

    Co jste dnes udelali...

    Vzhledem k tomu, že už tu párkrát na nějaký inzerát reagoval, se to dá celkem dobře odhadnout.
  16. oddie

    Co jste dnes udelali...

    Poslední dobou jsem prohlížel pár levných křápů, a všechno to bylo tak akorát do sběru. Je strašně znát, jak lidi začali kašlat na údržbu, jezdí až do mrtva a pak to teprve zkoušejí prodat. Sehnat něco, o co se majitel aspoň trochu staral, je hodně velká výjimka. Navíc ty typy, co prodávají ty dojetiny a domrveniny jsou fakt jedlý, to by jeden nevěřil. Pokud kluk vybírá něco pod 50tis, ať si radši koupí kolo
  17. Já se ale neptám na nějaké dohady. V tom článku není vůbec nic.
  18. V těch různých bububu, co všechno se zruší, mi zcela zásadně chybí jasné vyjádření, jak konkrétně se tedy budou řešit ty případy, kdy je auto v depozitu či polopřevodu, ale fyzicky už neexistuje. Znamená to tedy jakýsi generální pardon těm, co rozebrali auto bez eko likvidace, nebo se tyhle případy budou nějak řešit a postihovat, a jak? Ne že by se mě to nějak týkalo, ale když se řekne a)....
  19. Degenerace lidí, jejichž životní obzory se smrskly pouze na hytlermarkety a jejich zásobování kamionem, je opravdu neuvěřitelná.
    • 10
  20. oddie

    Už máte přezuto na zimu

    Tak máme krásně, sluníčko, 15°, předpověď na další týden prakticky to samé...
  21. oddie

    LED žárovky - osvětlení domácností

    Tak to chce použít přímo světla, které s tím počítají, ne ty konstruované na klasické žárovky. Vzhledem k směrovosti vyzařování těch LEDek jde jinak zbytečně půlka výkonu do háje.
  22. oddie

    StibTova 407 2,2 - KONEC

    Hele, a už sis všiml, že se dneska prodává dokonce i krájenej chleba?
  23. Co se provozu FV v zimě týče, jednoduchý článek např. zde: http://ekonom.ihned.cz/c1-59315580-solarni-elektrarny-v-zime-jsou-prakticky-mrtve Pokud to někoho zajímá detailněji, zde jsou příklady výpočtu malé instalace a hlavně tabulka dosažitelných výkonů v různých měsících v roce: http://www.deramax.cz/fotovoltaickesolarni-panely-prakticke-priklady-vypoctu/t-131/ Důležité je zde si připomenout, že se zde jedná o FV panely pro profesionální použití, které jsou poněkud jinde než ty hračky ze zbytků, a také že jsou montážně směrovány v co nejlepším směru, ne jen pohozené na palubce jak to zrovna vyjde. I tak ale v zimních měsících prakticky nedodávají, nebo jen zlomek. Už při požadavku provozu od března do října oproti jen letnímu provozu je nutno dimenzovat instalaci s několikanásobnou rezervou, a od listopadu do února je spíš náhoda, pokud panel něco dodá. Konkrétně včera a zatím dnes, při zatažené obloze, je to zatím čistá nula... Aby to teoreticky zvládalo aspoň trochu dobíjet baterku, musel by na to být panel ve velikosti zhruba celé střechy (a hodnotě několikanásobku toho auta), ideálně směrovaný, a pak by možná v lepším dni než je dnešek dokázal dodat do baterky za celý den tak tu 1Ah... Prostě zima je na tohle na prd.
    • 41
  24. oddie

    307 2.0 hdi 110 nouzový režim

    Přívěra sání při otevření EGR. Tou to vskutku není.
×
×
  • Vytvořit...