Tak poznatek po nějaké době provozu, který se vcelku dal čekat.
Levné šmejdy typu "corn" určené do standardních patic E27 či E14 odcházejí, protože přehřátí a ošizená elektronika (hlavně z prostorových důvodů. Celkem pochopitelné, chlazení je pro LEDky alfou a omegou, a konstrukce relativně malé baňky mající simulovat normální tvar žárovky chlazení prakticky znemožňuje, hlavně u "vyšších" výkonů typu 10 či 15W. První kukuřice s 5730 lehla asi po 3 měsících, teď mrcha začíná po asi roce (?) občas vynechávat i 15W "houba", která se i přes svou velikost při dlouhodobém svícení ohřeje dost přes 50°. Do testovacích kukuřic, co mám v jednom lustru a co jiným tvarem půjdou nahradit asi jen těžko, asi zkusím nacpat jinou elektroniku než ten jejich kondenzátorový předřadník. Možná by neškodilo schovat proudový zdroj mimo a v těch "žárovkách" nechat je do série pospojované ledky.
Plošná světla s plackami přímo na šasi se dlouhodobě neohřejí ani na 30°, takže ty jsou zcela bez problémů, zde je zase alfou a omegou štěstí na kvalitní zdroj, tak doufám, že jsem je vybral dobře. Celkově to potvrzuje to, že hlavně s ohledem na chlazení těch ledek by měl být světelný zdroj už rovnou konstruován pro ně, s vyřešením toho chlazení.
EDIT: není to sice úplně ta samá, ale pokud máte někdo takovouhle 16W http://shop.emos.cz/zbozi/1525253200-led-zarovka-premium-a70-16w-e27-tepla-bila/
zkuste změřit nebo aspoň odhadnout teplotu po třeba hodině svícení.