Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Bydlení v Praze

    Jo jo, vím, vždyť chodím kolem...
    • 42
  2. oddie

    Bydlení v Praze

    Vvitty: to je ta nástavba?
    • 42
  3. oddie

    Dobrá zpráva z Prahy 7

    Celkem pochopitelně, vždyť to taky má sloužit jen místní dopravě, všechno ostatní má obsloužit tunel.
    • 8
  4. oddie

    Dobrá zpráva z Prahy 7

    Jo, už jezděj i tramvaje na Kulaťák. Už \"jenom\" dostavba Prašného mostu, kompletní křižovatky nad ním, přeložka zpátky, a dodělání toho kusu v Patočkově u vjezdu do tunelu od Octárny, a bude to zas jako dřív - a pak už se bude jen čekat na otevření tunelu.
    • 8
  5. oddie

    Bydlení v Praze

    Vždyť je to 60-70tis za metr, za to se v 2008 nabízely pomalu i paneláky, než to zase trochu spadlo.
    • 42
  6. oddie

    Zmizelo 306 Cabrio - vyřešeno

    A to je z něj chceš dostat tím způsobem, že mu opět strčíš auto, který jsi u něj hledal za pomoci PČR? Někoho takového necháš se v tom vůbec rejpat??? Tys asi upad.
  7. oddie

    Zmizelo 306 Cabrio - vyřešeno

    Ty někomu takovýmu dáš to auto znovu, aby se v tom vrtal, poničil toho ještě víc a natáhl tě o další nesmyslné prachy? Sorry, ale ty jsi fakt mágoš.
  8. oddie

    Sprej na vyčištění EGRu a sání

    Na sání a EGR se chystám. Přijde komplet sundat a vyčistit venku. Nějaké stříkání spreje je podle mě na nic.
    • 9
  9. oddie

    Jak upevnit kameru?

    Já mám tohle: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.35356 a celkem vřele doporučuju takovou srandičku mít, se záznamem ve smyčce, pro případ problému ve sporné situaci, kdy se druhá strana dohaduje...
  10. Na úřadě jim to přeci může být putna, úkon jako úkon.
  11. oddie

    Generální oprava motoru-ano či ne

    No jasně, když vidíš tu částku, je to napohled rána, ale tomu, kdo ví, o co běží, by mělo být od pohledu jasné, že je to včetně servisu a dalších věcí, a ne jen o tom nasypat tam motor, co se někde válel, tak jak je. To by si ten servis udělal pěkně blbou reklamu, kdyby udělal jen to Tohle se mmch. pěkně blbě vysvětluje laikům, že když se vyměňuje agregát, že se dávaj preventivně např. gufera, aby se pak nemusely lovit po pár tisících na autě. Sám jsem třeba seknul do jednoho ze svých aut kdysi motor, a vykašlal se na vodní pumpu, jen rozvody jsem udělal - a po pár tisících jsem dělal tu pumpu na autě, s horším přístupem. Co uděláš příště - zákazníkovi řekneš, že jestli výměna, tak komplet se vším tímhle - nebo na jeho riziko. Pak ta cena samozřejmě naskáče. A když to řekneš předem, vč. rizik, málokdo chce riskovat.
  12. oddie

    Generální oprava motoru-ano či ne

    Já se nečertím, jen uvádím výčet, co to obnáší. A když víš, co obnáší výměna, že se v rámci toho dá řada věcí logicky nových, divím se, že ses divil
  13. oddie

    Jak upevnit kameru?

    Já budu montovat minikameru napevno vedle zrcátka. Ale dostal jsem k ní držák s přícuckou na čelní sklo, a to funguje v pohodě. Svého času dokonce Hics velkou kameru chytal přícuckou venku na dveře, pro akční záběry, a taky to fungovalo.
  14. oddie

    Generální oprava motoru-ano či ne

    Odtah, dovoz druhého motoru (bohužel neměl nožičky a nepřiběhl sám), oboje znamená přes 100km najetých. Komplet rozvody, gufera, všechny filtry a náplně, pochopitelně. K tomu vzpomínaná volnoběžka altíku, přední brzdy... Dále zkouška vstřiků (běžná cena zkoušky HDI vstřiků je 500 za kus, tzn. jen tohle 2tis!). Vyndání motoru je sice celkem trivka, přestrojení všech věcí a montáž zpátky už ale nějaký čas sežere, ono koukněte do service boxu na normu výměny motoru, kolik tam bude, 20 hodin tutově. Ono to sice vypadá jako děsná rána, kór když ten motor Medvěd dostal skoro zadarmo, ale ono to není jako vyměnit píchlé kolo. V dnešní době je celkem běžné, že při výměně většího celku je dražší práce než ten starší díl. Pokud se vám to zdá moc, mohli jste to Medvědovi opravit levnějc
  15. Tohle ale není propálené, je prasklý
  16. Tak nech aspoň očipovat tohle
  17. oddie

    vymena motora 3,0 V6 152 kW

    Pokud chce někdo přehazovat motor, měl by na to mít vybavení. Tzn. nejlépe žirafu, v nejhorším případě aspoň kočku. A v případě takhle velkého motoru i zkušenosti. Ono vysápnout ze 406 směšný motůrek 1,8 je úplně někde jinde než vymotávat bago dvakrát tak veliké. Nakonec i ten HDI jde s žirafou ven celkem snadno, i když se přiznám, že u sebe v garáži bych to dělal jen ve velké nouzi, ono není nad to mít auto na zvedáku, sundat nápravnici a celý agregát spustit dospod. Absolutně jiná liga, co se práce týče.
  18. oddie

    Generální oprava motoru-ano či ne

    406 je všude jako smetí a nemají žádnou hodnotu, tam dělat nějakou GO nemá sebemenší smysl. I díky cenám motorů, které jsou dostupné. U 406 už se spíš jedná o to, zda má vůbec smysl je opravovat, u starších modelů už leckdy cena i jen pouhé výměny motoru za jiný starý dosahuje ceny auta. Vyjímečným autem myslím něco, co se dělalo v malém množství a cenu má už jen z tohoto hlediska. Z tohoto ohledu chápu třeba GO na 405 T16. Ale konfekce, které je všude jako s*aček vč. dílů na to prostě vyjímečným autem není, i kdyby do toho byl někdo zamilován sebevíc. Pokud si někdo chce dělat GO na 605 2,1TD a podobných \"zázracích\", je to jeho boj, ale obecně čirý nerozum.
  19. oddie

    Generální oprava motoru-ano či ne

    GO motoru má smysl dělat jen u nějakého výjimečného auta (veterán apod)., nebo u auta, které má vysokou zůstatkovou hodnotu, motory na něj nejsou k sehnání a je požadavek, aby ještě hodně najezdilo. Easy.
  20. Prasklé, a ty škrábance jsou od čištení drátěným kartáčem.
  21. oddie

    Baťa vynechal Prahu

    Navrhoval ji podle svých tehdejších potřeb, nevím, čemu se divíte. Dneska by byla úplně k ho...
  22. Já jsem byl jeden z těch, co říkali, že 120tis km na tyhle rozvody není problém, takový interval měly i staré 1,9D, ale samozřejmě jsem netušil, že ten řemen je takhle volný... A jak tedy, už to jezdí?
  23. Ty vstřiky podle mě nejsou úplně OK, minimálně budou víc pouštět do přepadů, ale to když vyndám vstřiky ze svého auta, kompletním testem taky ve všech parametrech určitě neprojdou. Co se týče té repasovatelnosti bez záruky, to je taky celkem běžná věc, už to tu taky někdo kdysi popisoval, že je nechával dělat a že se tuším dva nepovedly.
  24. Kontrola rozvodů v případě normálně fungujícího motoru: dá se zkontrolovat leda vizuální stav řemene (pokud by měl praskliny, tak okamžitě vyměnit, pokud je nemá, tak to vypovídá jen o tom, že je nemá, ale ne o tom, kolik najel), a dále se dá zkontrolovat napnutí řemene. To je asi všechno. Tzn. po koupi vyměnit, pokud není hodnověrný doklad. Kontrola rozvodů v případě problému: kontrola vizuálního stavu, napnutí, a postavení rozvodových kol (jestli vše sedí a není něco o zub nebo více jinak.
  25. Na vyndání čerpadla není třeba rozhazovat rozvody
×
×
  • Vytvořit...