Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Styl jízdy ve městě

    S lehkou nohou v pohodě, ale jak potřebuješ přidat, nebo je to trochu do kopečka, je lepší podřadit.
  2. oddie

    Krádeže katalyzátorů

    Mám jeden navíc, klidně jej nechám za výkupní cenu zpracovatele, ale spíš se ti vyplatí ta náhrada.
  3. oddie

    Styl jízdy ve městě

    Diesel už dávno nesnese víc podtáčení než benzín, dnes je to přesně naopak.
  4. Strojní - Betlémskou...
  5. My jsme kovárnu měli i na střední škole v rámci dílen. Prostě jako praktický základ, letem světem, na čtvrt roku, jeden den v týdnu, aby si to člověk osahal a zjistil, co a jak. Kdoví, zda se dneska vůbec ještě na školách nosí byť jen takovéto praktické minimum...
  6. Jo, trpělivost je na to potřeba především. Jinak je výheň a kovadlina je hezká hračka a nevyžaduje žádnou extrémní zručnost. Problém hodně lidí dneska spíš je, že se nechtějí s*át už vůbec s ničím a maximálně sedět na fejsbůku
  7. No, to video je na poněkud jinou nápravu, než má 406, a ještě k tomu to bude určitě sprostě, protože v popisu tam mají slova šukat a zvracet
  8. oddie

    Kamera do auta

    Tak co se zatím týče 0801 mini: Výborná je ta velikost, vejde se mi před zrcátko, zvenku prakticky není vidět, resp. vypadá, že tam je orig a patří k zrcátku, že to není nic \"cizího\". Obraz pěkný, jen asi budu muset přidat na korekci, je spíš tmavší. V podstatě záhy se mi ale vyskytl problém náhodného vypínání záznamu, nakonec se mi podařilo dohledat (odkaz výše), že se kamera nesnáší s kartami class 10, ale vyžaduje POMALEJŠÍ - test s class 4 zatím bez problémů, asi do ní časem přijde 16GB class 6. Hodina záznamu cca 5-6GB Až mě přestane bavit, dalším pokusem bude asi Mobius, pokud se sežene v širokoúhlé verzi
  9. oddie

    Nějaké tipy jak přestat kouřit?

    Ano, to je přesně jen otázka té vůle a priorit. A týká se to úplně všeho, nejen kouření. Už jsem viděl hodně dramatických proměn \"hrdinů\" velkohubě kvákajících o tom, jak se přeci nebudou omezovat, případně doplněné opravdu idiotskými kydy typu \"na něco umřít musím\", když se dozvědí, že ten čas umírání právě nadešel. To je pak najednou tragikomické snahy to honem honem zvrátit, to je najednou divení, že léta či desetiletí hovadské sebedestrukce nejdou opravit ani pilulkou, ani operací, ani tím, že se najednou začnou chovat rozumněji. Co na to říct, každý svého štěstí strůjcem... On i nekuřák samozřejmě může dostat rakovinu, sportovec infarkt atd., ale proč si to ještě takhle zbytečně zhoršovat, když to není třeba?
  10. oddie

    Styl jízdy ve městě

    1500 je rozumné minimum, pod to už fakt není dobré ani tyhle motor trápit. Nejvíc to odskáče dvohmoťák, pokud jej auto má.
  11. Nepřipadá mi to jako orig. plynová nádrž. Nebo by musela být skoro prázdná. Jinak by to byla úplně jiná prda... Spíš bych odhadoval, že prostě jenom něco převážel v kufru (plynovou flašku, která utíkala), nebo měl \"přestavbu\" na plyn udělanou z obyčejné výměnné lahve (jako jezdí třeba na vysokozdvižných vozících), a k tomu dost prasecky (ostatně i u nás leccos takového jezdí).
  12. oddie

    Sharan TDi - turbo vynechává

    Jo jo
  13. Ano, tam je jen plechové Učko a to má pro opření té excentrické hlavy šroubu udělaný jen ani ne mm vysoký prolis, který se omačká, orezne atd. Ale to fakt není důvod něco vařit, jen je potřeba to kolo do správné sbíhavosti dohnat ne rvaním za ten šroub, který v tu chvíli není opřený, ale pákou za kolo (těhlici) a ve správné poloze ten šroub teprv dotáhnout. Nakonec co jsem posledně byl se 406 na geo, právě s tím novým šroubem, musel jsem si to málem taky dělat sám, taky tam ten kluk tvrdil, jak to \"nejde\" dohnat, a když jsem řekl, ať to povolí a pújčí mi pajcr, najednou to pak uměl udělat i sám, asi mu to teprve pak došlo...
  14. oddie

    Sharan TDi - turbo vynechává

    Diagnostikou - co to ukazuje za hodnoty.
  15. Podložka ani tak ne, spíš ten šroub bývá zarezlý a při demontáži se leckdy zničí. Nicméně ve Federalu jej měli úplně normálně skladem, za cca 160Kč.
  16. oddie

    Sharan TDi - turbo vynechává

    V chybách to ani být nemusí, možná bude třeba spíš změřit parametry.
  17. Jo, mám s tím zkušenost, prostě jen excentr toho stavěcího šroubu nesedí na tom malém prolisu na úchytu v kastli. Pokud dotyčný \"mechanik\" neumí šroub povolit a použít pajcr, aby ustavil ten šroub na správné místo, ať jde dělat třeba dlaždiče.
  18. Celkem normální práce, co na tom vidíte tak zvláštního?
  19. oddie

    Sharan TDi - turbo vynechává

    Pokud aspoň někdy jede normálně, tak to není turbo ani omylem, turbo je mechanická záležitost, kdyby bylo v háji, neplní nikdy. Toto má příčinu někde v ovládání, ať už turba, nebo řízení dávky. Tzn. nějaké čidlo nebo akční člen.
  20. Mám ještě jinou alternativu, tak až to klapne, časem dám vědět
  21. Trestní oznámení, záznam o lékařském ošetření atd. doufám bylo.
  22. Pokud tam má \"Nie zgadzam się na wysłanie przedmiotu za granicę\", tak bych skoro i řekl, že tak úplně nestačí.
  23. Asi by se našlo, ale důvěryhodnost nic moc, někteří patlaj dohromady 806 a Experta, neuvádí OEM čísla, těch pružin je víc druhů... Kdyby od těch orig byly aspoň všechny údaje. Tohle vypadá jako zajímavý kompromis, pokud ty údaje sedí: http://allegro.pl/sprezyna-tyl-citroen-jumpy-peugeot-expert-1995-i4121455556.html 134 průměr, 415 délka a 13,25 drát. OEM 5102C3 - to odpovídá té silnější verzi (C2 je slabší). Tady má krabici Jamexu, ale nemá u toho číslo: http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-jumpy-scudo-expert-1996-tyl-i4129069743.html Stejně nemám účet na Allegru, tak je to asi fuk. Na co by vyšly ty první i s dopravou?
  24. Mně právě přijde, že ten zadek se na nerovnosti zhoupne a propadne až příliš. Proto jsem t chtěl zkusit.
  25. Mně ten zadek přijde měkký až moc. Nicméně asi to nevyzkouším, za tu cenu, spíš vezmu orig.
×
×
  • Vytvořit...