Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Tak pár postřehů z Premantury, možná se budou někomu hodit: Istrie je asi nejblíž, taky je hodně profláklá. Takže napůl výhoda, napůl nevýhoda - je to blízko, není tu takové vedro jako o hodně jižněji, na druhou stranu sem jezdí ta nejhorší sorta, co nedojede nikam dál Premantura je v podstatě díra na apendixu Istrie. Před ní a za ní je park, což omezuje rozlohu a nejsou tu otřesné hotelové komplexy. Vesnice je relativně malá, ale díky tomu je apartmán prakticky všechno, i psí bouda. Lidí je tu tak poměrně málo, ale na absolutní soukromí i tak zapomeňte. Pokud chcete apartmán, nebude nikdy přímo u moře. Nejbližší je tak 200m, vzdálenější i kilometr. Apartmány se dají vybrat i pěkně zastrčené, v klidu, kvalita je různorodá, ceny vesměs podobné. Výhoda je blízkost centru, obchůdků... Přímo u moře můžete bydlet v kempu, jsou tu dva - otřesně velké Stupice a o něco menší Runke. Ve Stupicích je bordel, je tu půjčovna čtyřkolek, motorek, takže běžně vám tam jezdí 10-letý smrad na terénní motorce před nosem. Nebydlel bych tam ani zadarmo. Nejbližší pláž je nejlepší na výběžku od kotviště u kempu Runke až po Stupice. Výběžek je celý zalesněný, na straně u Runke je zpravidla stín až k vodě. Dá se tam dojít pěšky, dojet na kole i zaparkovat popelnice (po nezpevněné cestě). Další je v parku Kamenjak, který tvoří celý výběžek pod Premanturou. Pokud sem jedete autem, vjezd se platí 35kn, pěší a kolo neplatí. Je zde i pár atrakcí, jako kýčovitý \"dinopark\" s pár betonovými dinosaury, nebo farma jako \"zoo\" s domácím zvířectvem a neskutečně super hospůdkou, vypadající zvenku jako pochybný bufet, ale uvnitř perfektní kvalita z absolutně čerstvých místních věcí. Bývá zde ale dost narváno, jak v hospodě, tak i v celém Kamenjaku. Vyplatí se sem jít/jet po dešti, když tu není tolik lidí a tolik se nepráší. Co do doporučení hospod vyjma farmy v Kamenjaku neposloužím, nechodili jsme do nich, pro mě je dostatečně odrazující už křiklavý nápis Pizza Pasta značící, že to nemá s místní kuchyní nic společného. Z valné většiny jsme si vařili sami, k čemuž tu jde koupit z místních surovin všechno čerstvé a v perfektní kvalitě. Doporučuji rybárnu u náměstí otevřenou 9-12, kde mají co aktuálně naloví, klasicky čerstvé ryby, ale i veškerou místní mořskou havěť, která stojí za koupi. Kalamáry, langustiny atd. mi ještě lezou ušima K tomu trh s místní zeleninou, řeznictví a uzenářství, všechno v okruhu 100m, nic netřeba hledat. A nakonec jedno obrovské překvapení, které bych tu nečekal: PIVO. Z malého místního pivovaru, koupíte stáčené v místním krámku s vínem. Sice litr za 20kn, ale kvalita zhruba jak z Chýně, možná i od Matušky. Má světlé, polotmavé (zde nazývané červené) a tmavé. Netahejte s sebou plzeňské eurosračky v plechovce, dojděte si pro tohle, je to absolutně jiná liga
    • 22
  2. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    A kolik je tedy reálně potřeba jištění?
    • 72
  3. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    V popisu to má jištění 32A, není to kravina? Podle těch ostatních parametrů...
    • 72
  4. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    Plněný drát je drahý jak pr..., ale pokud je to potřeba 2x do roka...
    • 72
  5. Fuj! Akorát jsi mi připomenul, jak jsem byl před 10ti lety nucen odjet do Montpellier třetí den po výměně hlavy válců.... Naštěstí dovolená proběhla k všeobecné spokojenosti a pixla vydržela.... Dtto, skládal jsem veterána - F128 coupé, v úterý padlo rozhodnutí, že v pátek jedem do Itálie, a auto bylo ještě napůl rozebrané ve čtvrtek jsem s tím najel zkušebních 100km a jelo se.
    • 95
  6. Já jsem před cestou: natankoval, dofoukl kola a vyluxoval předchozí bordel, aby se nemísil s bordelem z cest
    • 95
  7. oddie

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Máte se pořádně hejbat a ne si pořád jen vozit pr...
  8. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    Měl jsem kdysi malé CO-čko, co se prodává +- za 10tis. Něco jsem s tím udělal, pak jsem začal chodit ke kolegovi, co měl stroj cca za 100, a to svoje jsem okamžitě poslal do kšá. Ty levné věci jsou prostě na houby. Slušné CO-čko začíná nové někde okolo 15 - např. http://www.svarecky-obchod.cz/invertory/invertory-mig-mag/3160-kitin-2040-mig-euro-horak-ventil.htm
    • 72
  9. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    Trafo ala hobbymarket je na prd. Kór na tenké plechy. Zvlášť pokud jsi s tím nikdy nepracoval, budeš mít s tenkými plechy problém. Ne nadarmo jsou na tu kurzy a potřebná praxe. Jestli si to chceš vyzkoušet, půjč si invertor a uvidíš: http://www.pujcovnarentia.cz/elektricka-svarecka-selco-genesis-145-a.html Prodaj ti k tomu i kusové elektrody. Pro představu to bude stačit, jen pak upozorňuju, že tohle je dost kvalitní stroj, s kterým se dělá hodně dobře, s levným trafem to nelze srovnávat.
    • 72
  10. oddie

    nekdo s mobilnim ceockem okolo mne?

    Pochybuju, že jej jen tak někdo půjčí někomu neznámému, o kom neví, jak s tím umí. Půjčovna, kterou znám, má jen invertor.
    • 72
  11. oddie

    Druhá práce

    Nekvalifikovaná manuální práce se doma nedělá, a i kdyby, zájemců o ni by byla šílená mračna. Sorry, ale nedělej si iluze. Na to, abys mohl něco dělat doma, bys musel umět něco, co jen tak někdo neumí, nebo mít vybavení, které jen tak někdo nemá.
    • 55
  12. oddie

    Druhá práce

    Jo, vím o skládání do obálek, které je opravdu seriózní. Jmenuje se to automatická balící linka a je to neuvěřitelně výkonné. Když to vidíš v chodu, mnohem spíš ti dojde, jaké jsou ty nabídky podvod...
    • 55
  13. oddie

    Může to Pe.Tr zvládnout

    Petr podvádí, odřezky se nepočítaj
  14. A to bylo někde okolo? Pokud prodávající nevypadá nic moc, je lepší si rovnou vzít i TP a odhlášení na sebe si udělat sám. Plná moc zatím ještě nemusí být ověřená, takže lze napsat při koupi.
    • 55
  15. oddie

    Benzínový motor v 807

    Já jsem teď koupil benzínové Ulysse I, za tu cenu mi to nedalo, tak jej mám jako záložní
    • 72
  16. oddie

    Benzínový motor v 807

    Klidně bych vzal i tu 2,0, když se najde pěkné auto.
    • 72
  17. To třeba u mě prakticky neexistuje, nebudu si brát na koupi popelnice dovolenou, dovolené jaksi rád trávím jinak, a při prodeji pozdě odpoledne už na úřadě stejně většinou není pořadí nebo vůbec otevřeno. A termíny si tam rezervuju po netu, když už tam musím, abych nečekal a měl to na konkrétní hodinu, a to je tak dva týdny předem.
    • 55
  18. oddie

    Benzínový motor v 807

    Benzínů je málo, protože je málokdo chce, takže když už jej někdo chce, vyplatí se spíš dovoz ze Švýcarska.
    • 72
  19. oddie

    Motor 1,8TD zamena

    Motory 1.8/1.9D/TD jsem běžně předváděl v chodu vyndané z auta, v garáži. Půl minuty chodu bez vody mu nic neudělá. Matlat mezi sebou převodovky D a TD je hovadina, neliší se mezi sebou jen tak pro nic za nic.
    • 26
  20. oddie

    Benzínový motor v 807

    A kolik máš reálně na kolech, hm? Nm na hřídeli motoru nic neznamenají, podstatné je to, co je na kolech, a to záleží na zpřevodování. A mezi Nm a výkonem taky existuje fyzikální vztah, jestli to náhodou nevíš. Jediný rozdíl je, že s tím benzínem je třeba podřadit a vytočit jej, což pravda většina tupých hamtačů neví a pak si stěžuje, že ten benzín ve stejných otáčkách jako diesel nejede - opravdu strašně překvapivě.
    • 72
  21. oddie

    Benzínový motor v 807

    Dvoulitr se 100 nebo 103kW ti na to přijde slabý, tak jsi vzal 94kW HDI?
    • 72
  22. Nikdy při prodeji nedám z ruky auto, když není zaplacena plná cena
    • 55
  23. V Suchdole, ale jestli chcete zítra sraz, tak leda byste přijeli na Premanturu
  24. Nejvíc se budou divit satelitníci dojíždějící do práce, resp. budou v největším průseru. Což je zase ale celkem logické...
    • 28
  25. Větší sranda budou parkovací zóny, ke kterým se schyluje.
    • 28
×
×
  • Vytvořit...