Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Vozidlo nepojízdné, tedy vlastně pojízdné, ale jezdit nechci. Teče mi voda z chlazení motoru. Myslel jsem nejdříve chladič (původní), ale ten to není. Je to asi hadice, nebo u toho ústí těsně nad pravou poloosou. Teče to takovým způsobem, že když nechám otevřenou nádobku, samospádem teče ven. Po zmáčknutí hadice taky teče, ale nevidím přesně odkud. Takže jsem rychle nastrojil GTI (nehotové) a budu chvíli jezdit s GTI.
  2. MilanF1

    žhaviče

    Ten návod by se mi taky hodil, čeká mě to u šváry na autě.
  3. MilanF1

    Folie

    Na čelním skle nesmí být nic, na bočních u řidiče a spolujezdce je povolené max. zatmavení 30%, ovšem skla aut jsou cca posledních 20 let tonovaná s určitým stupněm zatmavení. Tudíž zde se dodatečné zatmavení nemá dávat, může zde být jen bezpečnostní folie (čirá). Za rameny řidiče může být klidně 100% zatmavení. Ale každá úprava na vozidle musí mít homologaci, tudíž pod každou folií musí být atest. Kartička je taky fajn, ale je to spíše jenom doklad o odborné montáži. Několikrát mě policie stavěla nikdy moje folie neřešili.
    • 24
  4. MilanF1

    zvýšení výkonu 206

    Každý svýho štěstí strůjce. Pro mě je nezajímavé zvyšovat dramaticky výkon u RHY (být to třeba RHR, pak třeba jo), bud bych auto vyměnil, nebo si k němu pořídil GTI či RC a tam třeba dělat drobnější úpravy.
    • 81
  5. MilanF1

    zvýšení výkonu 206

    U 206 může nastat problém s umístěním toho mezichladiče, protože RHZ (či RHS) se do 206 nedával. Ale samozřejmě, že to není neřešitelné.
    • 81
  6. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Abyste, že se nic neděje, jsou na autě komplet díly přední nápravy. Čepy řízení a tyčky stabu jsem musel uřezat flexou. Je tam nový řemen příslušenství.
  7. MilanF1

    zapsani kol do TP

    Baster: Dej sem VIN. Protože pokud auto vyjelo na 185/65 R14, je to v service boxu a Peugeot by měl naprosto v pohodě vystavit doklad pro zapsání. Důvodem, proč tam máš 175 je třeba chyba při dovozu a přepisu TP.
  8. MilanF1

    zapsani kol do TP

    Myslím, že zde na klubu je dost informací o tomto problému. Máš originály a v Peugeotu s pomocí nepočítej. Jedině mít typáč od jiných kol a zkusit to na nich na STK, ale nejsem si jist, zda se to nefotí...
  9. MilanF1

    306 5dv hatch 1,4

    Hezky ctvrt mega ... ja ke konci roku budu mit asi taky kulatiny, snad to stihnu vyfotit, momentalne nezáživná číslice 384 000 km.
  10. MilanF1

    Záměna převodovky

    Na 309 diesel jsme to přisuzovali ložisku spojky, ale jak koukám, tak to bylo převodovkou ... taky měla odhadem asi půl milionu.
    • 11
  11. MilanF1

    Rozdíl mezi 66Kw a 80Kw

    Krásný dotaz, ale nepřesný. Jde o to, zda se bavím o dvoulitrech nebo o šestnáctistovkách. Třeba u toho dvoulitru jsou vstřiky stejné (pokud jde o Bosch).
    • 7
  12. Když nikdo nikdy ten šroub nepovoloval, je prostě zarostlý a nechce se mu.
    • 19
  13. Já na svém HDi pod plastovou krytkou snad nic nemám ... já mám hned vedle nějaké čidlo, takže ho odpojím, vyšroubuji a naleju. Pokud máš jenom čtyřhran, je to škoda. Já jsem jej koupil do 1/2 goly, asi za 130 Kč. Jinak kliku od dveří jsem taky zkroutil. To je prostě měkký matroš.
    • 19
  14. MilanF1

    Špatné kotouče

    Za hloubkovou korozi na více než (tuším že) 30% brzdné plochy nebo za rýhy zjevně přesahující 1,5 mm technickou nedostaneš. I když to bude brzdit dobře ... spíše ti technik řekne: "Ono to ještě brzdí?" Takže má smysl to řešit. Nicméně dnes jsou brzdy, jako další věci čisté spotřeba. Nikdo to nedělá na věky. U mě na 306 ten kotouč taky 150 tkm dá, destičky cca 100 tkm, taky jde o styl jízdy. Tady jde spíše o to, že zadní brzdy téměř nebrzdí a kotouč koroduje. Prostě konstrukčně to není ideální, pokud cestují jen lidé vpředu, ten zadek nemá šanci se obrzdit. Málo kdo bude chtít vozit týden v kufru pytel cementu...
  15. Na množství oleje v převodovce není kontrolka, asi také z důvodu, že výrobce udává, že olej je doživotní (asi auto dosloužilo - ne, teď vážně) Obrázek by měl odpovídat na různé motorizace. Výpustní šroub je na nejnižším místě (to dá rozum). Nalévací a kontrolní je na boku (k němu je možná vhodné demontovat LP podběh). Druhá možnost nalévání je přes čidlo nahoře (nutno demontovat baterku a její držáky - to dělám já). Toto lze použít jen v případě, že se olej vypouští a dává nová celá náplň (prostě naleješ 2 litry a hotovo). Pro nalévání je vhodně použít trychtíř (zvrchu). Pokud naléváš z boku, je vhodný trychtýř s hadičkou. 306tka by měla být v pohodě, oba šrouby budou na čtyřhran (klika od dveří - ale to je někdy měkký matroš) a také na klasický klíč. Ač někdy ty rozměry mohou překvapit, možná tam bude velikost 22mm, ale to střílím od boku. Jen upozorňuji, že je vhodné mít správné nářadí a nezasknout se na tom, že nemám ráčnu a patřičným oříškem. Přeji mnoho úspěchů při výměně.
    • 19
  16. MilanF1

    Potkal jsem klubáka...

    Karel už kupátko nemá, ani nevím, co si místo něj koupil.
  17. To by mě zajímalo, jak mu to půjde s 206tkou.
    • 90
  18. Ano, 106tka mohla mít klimu i výhřev sedaček. Ale u toho litránka, nebo co má OKčko, se to nedá očekávat. Nicméně příprava tam je, to je ještě z doby, kdy auto mělo přípravu na všechno, prostě kabeláže dávaly do všech aut stejné. Já v 306 mám například kabel na CD měnič a přípravu na el. zadní okýnka.
  19. Dneska menší servis. Levý čep ramene, ten jsem ještě já nedělal a už mlátil. Dále čepy řízení, sice to nebylo akutní, ale já je raději udělal. Největší boj byl se zadními tlumiči a jejich zarezlými šrouby, ale nakonec se podařilo. Tlumiče jsme zatím taky neměnil, takže tam byly opravdu dlouho a nejenom že netlumily, jejich uložení bylo vymačkané, takže i mlátily.
  20. Martine, tohle je 98, tedy model MKII. Bude to mít nejspíše jenom facelift na MKIII v podobě čiré optiky a čirých blinkrů. Jde o to, zda je to na závadu, či ne.
  21. Sešli jsme se ve čtyřech, i přesto děkuji za účast. Prohlídka opět velmi zajímavá, škoda, že nás nebylo více.
    • 21
  22. Takže zítra na komorním srazu.
    • 21
  23. MilanF1

    405 kola

    • 10
  24. MilanF1

    Peugeot 106 xsi Le mans

    Myslíš tenhle automat? http://auto.bazos.cz/inzerat/61519705/peugeot-106xsi-automat.php
    • 28
  25. MilanF1

    Peugeot 106 xsi Le mans

    cechic: Na bazoši byla jedna utrápená na LPG ... možná to je ta, co máš na mysli.
    • 28
×
×
  • Vytvořit...