agresore, ten silnější benzin by byl pro zábavu, jako třetí auto.
Na běžnou jízdu bych si nechal naftu, protože ta žere málo, momentálně jezdím okolo pěti. Jenže s naftou není tolik zábavy, i když je silná, ani 135 kW v Octavii RS. Prostě benzin je na to mnohem lepší.
Už jsem byl okouknout 106 S16 (87 kW), motor jel dobře (ač tam asi už nějaký koník umřel), ale zbytek auta hrůza, tam byly investice jenom v materiálu tak za 30 000 Kč, aby se mi to auto líbilo.
Weri: Na STK nepracuji, ale relativně často tam jezdím. Prostě nafták musí do červených, opakovaně, zato benzin ševelí na střední otáčky. Takto se to prostě má měřit. Za uši mi to tahá, když je vytočen nafták a nejlepší je samozřejmě na začátku otázka, jak dlouho tam je rozvodový řemen a pak pedál na podlahu.
A dneska to technika nepustí k měření, pokud nemá olej provozní teplotu. U benzinu to ani nevadí, ale u nafty určitě.