Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. MilanF1

    Spouštění klima

    Zatím bych to neřešil a počkal na vyšší teploty. Nicméně klima v zimě má svou funkci, nevím, že by z ní šel studený vzduch , ale klima vzduch vysušuje, tudíž se ti rychleji odmlží okna. Vhodné například pokud do vozu naneseš sníh, tudíž v autě je hodně vlhkosti. Obecně klima nespíná, pokud je málo chladiva. Jak máš starý vůz a kdy naposledy bylo doplněno chladivo?
    • 26
  2. MilanF1

    vibrace od motoru

    Mně se taky klepalo auto v určitých otáčkách a rychlostech. Levá poloosa (kloub) měla větší vůli (horizontálně) než ostatní. Kolegové v práci (mechanici) říkali, že to je v pořádku, že tam vůle být musí. Mně to bylo divný, koupil jsem jinou poloosu. Jenže než jsem se k tomu dostal, kloub se rozzypal a auto bylo nepojízdné. Píšeš, že to dělá v tahu, což by mohlo odpovídat i na tu poloosu. Nicméně mohla by to být i převodovka. Napadlo mě ještě ložisko kola, ale to se většinou projevuje hučením. Předtím při klidné jízdě doleva a při tahu doprava? Tohle většinou způsobují zadní silentbloky na ramenou (jsou vymačkané, ale neklepou). Obecně vibrace při tahu způsobuje akcelerační silenblok. Ale říkáš, že silenty se měnily. Ještě dotaz: Zkoušel jsi dát jiná kola? Můžeš mít extrémně nevyvážené disky.
    • 9
  3. MilanF1

    vibrace od motoru

    Poloosy jsou dobré?
    • 9
  4. O tomhle už vím delší dobu, ale je to v podstatě k ničemu. Poprvé auto na TK jede po čtyřech letech a pokud někdo chce s autem kšeftovat, dojede tam už se stočeným tachometrem (třeba dovoz) Já v tom nevidím nic převratného. Jedině pokud se kupuje starší auto 4 let ... ale i tak ten stáčeč si to vytáhne třeba z Cebie a dá tachometr tak nízko, aby to vypadalo, že auto třeba dva roky stálo.
  5. MilanF1

    medene podlozky na vypust oleja

    Já jsem na svém autě měnil asi 5x olej a dal jsem starou podložku. Naposledy to lehce slzelo, musel jsem šroub dotáhnout více než jsem zvyklý. Před poslední výměnou jsem koupil nový šroub (byl už za ta léta ožvejkaný) a novou origo podložku (dutá). Takže obavu, když dám starou podložku, že to poteče bych neměl.
    • 20
  6. MilanF1

    Za kolik tankujete?

    Od včera je u nás nafta dražší o 40 haléřů, nyní 23,90 Kč/l. Já však beru jinde. Nicméně, že by se začalo zdražovat.
  7. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    agresore, ten silnější benzin by byl pro zábavu, jako třetí auto. Na běžnou jízdu bych si nechal naftu, protože ta žere málo, momentálně jezdím okolo pěti. Jenže s naftou není tolik zábavy, i když je silná, ani 135 kW v Octavii RS. Prostě benzin je na to mnohem lepší. Už jsem byl okouknout 106 S16 (87 kW), motor jel dobře (ač tam asi už nějaký koník umřel), ale zbytek auta hrůza, tam byly investice jenom v materiálu tak za 30 000 Kč, aby se mi to auto líbilo. Weri: Na STK nepracuji, ale relativně často tam jezdím. Prostě nafták musí do červených, opakovaně, zato benzin ševelí na střední otáčky. Takto se to prostě má měřit. Za uši mi to tahá, když je vytočen nafták a nejlepší je samozřejmě na začátku otázka, jak dlouho tam je rozvodový řemen a pak pedál na podlahu. A dneska to technika nepustí k měření, pokud nemá olej provozní teplotu. U benzinu to ani nevadí, ale u nafty určitě.
  8. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Nafta prostě na neutrál do pěti tisíc. On je taky rozdíl, zda to točí na neutrál, nebo to roztahujete na dálnici, tam je motor ve větší zátěži. Sám nemám rád vytočený nafták, ale tak to nařizuje metodika. Ale naprosto nechápu OKčka, že se mu nelíbily otáčky 3000 u 16V. Největší zábava s benzinem je na druhé polovině otáčkoměru, před hranicí červeného pole. Jel jsem s dobře zajetým 1.8 TSi 118 kW (200 tkm) a majitel rád využívá potenciálu motoru (průměrná spotřeba okolo 12l/100). Motoru otáčky před omezovačem jen svědčí, byla to zábava ... od té doby se koukám po nějakém silnějším benzinu, ale na Superba II 1.8 TSi opravdu prachy nemám, on i ten nový s 2.0 TSi 206 kW jede parádně.
  9. MilanF1

    pujdou tyto disky na auto?

    celdo, ty reaguješ na dva roky starý dotaz. Ale ET23 tam samozřejmě půjde. Ale tedka se tu objevil tazatel, co se ptá na ET15. PS: Beru za samozřejmost, že se řeší rozteč 4x108 a středovka 65,1 mm (případně vyšší se středicími kroužky).
    • 7
  10. MilanF1

    pujdou tyto disky na auto?

    Šířka disku nehraje co se týče ET žádnou roli. Údaj ET je velikost v mm od středu (osy) ráfku. Svou roli to hraje jen v případě, že by ten disk byl širší než pneumatika, aby to něčemu vadilo. Tudíž jak uvádí Tony, ET15 na 307čku dáš. Jen ten 7" ráfek je dá se říci maximum pro pneumatiku o šířce 195. Samozřejmě jde obou i užší pneumatika, ale pak ten ráfek rychle orveš.
    • 7
  11. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Weri: věz, že u naftáku to na neutrál prostě vytočí do červených, na sekundu a pak pustí plyn. Takto myslím 5x.
  12. MilanF1

    Poznáte typ disku?

    Za málo. Stačilo jenom rozluštit to KBA.
    • 24
  13. MilanF1

    Poznáte typ disku?

    Tak jsem zkoumal to KBA a bude tam 47805: https://www.google.cz/search?q=kba+47805&biw=1365&bih=638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwidk6TYkKXLAhXF33IKHRWcDaAQ_AUIBygC&dpr=0.75#imgrc=_ Výrobce bude ATS: http://www.ewgmbh.com/shop/gutachten/leichtmetallfelgen/atsgroup/twister/TS808_35_B7.PDF https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/alufelgen-5x112-18-zoll-ats-vw-audi-seat-skoda-mercedes/420507628-223-6746 Zdá se, že to nebude origo ... ač ATS může dodávat do prvovýroby, třeba jako Ronal (zevnitř disku je slepice i logo Ronalu).
    • 24
  14. MilanF1

    Poznáte typ disku?

    Osobně mi to nepřijde jako origo disk Nicméně vlevo nahoře vidím KBA číslo, pokud ho někdo přečte, mohl by pomoci i google a dohledat výrobce disku. Samozřejmě nejjednodušší je kouknout na disk zevnitř, zda je tam vyražená slepice nebo ne.
    • 24
  15. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Musí být na skle? Já to u řady aut viděl na palubce, prostě v zorném poli řidiče.
  16. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Když jsem si to přečetl, myslel jsem si, že to máš na měsíc a on to má bez ztráty kytičky.
  17. CTI nebo GTI, mě by to bylo jedno. U obou slintám
  18. U 306 jsou čepy na rameni 16 a 18, ten silnější je pokud má vozidlo posilovač. To jen tak pro doplnění. Nicméně ty převodovky budou záměnné, toho bych se vůbec nebál.
    • 8
  19. MilanF1

    Potkal jsem klubáka...

    Že by Schreek?
  20. MilanF1

    Potkal jsem klubáka...

    V oblasti zemědělství je to krásně vidět, na silnicích bláto od traktorů, jak vyjíždějí z pole. Ideálně je právě potkat, krásně to za nimi lítá.
  21. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Ano, já tam byl se škodovkou, s tím největším sociálem - Fabia Junior. Takže jsem to takto musel podstoupit. Je pravdou, že předemnou tam byl někdo s C4, napoprvé ho vyhodil a po chvíli přijel zpět s tím, že kluci mu ty chyby vymazaly, že to už bude OK ... já jsem ale už najížděl do tunelu na TK, takže nevím, jak to dopadlo. Nicméně, pokud bude výjimka jen do června, ono to moc nepomůže těm, kterým STK končí v druhé polovině roku ... nicméně věřme, že na frantíky jen tak nedosáhnou.
  22. MilanF1

    P106 1.5D pro 80letého dědu - prodej

    Děda je spokojený řidič, ale vypadlo z něj, že nestříkají ostřikovače (už pěkně dlouho), prvotní bylo nalít kapalinu, ale nádobka plná. Takže dneska došlo na výměnu čerpadla, ani jsem nemusel nic demontovat. Prostě jsem odpojil staré, vytáhl z nádobky a dal nové.
  23. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    To je nová informace? Dosud, když se čerstvě vymazala chyba, pořád to tam bylo zapsáno a technika to nepustilo vůbec k měření. Sám jsem si tímhle u jednoho auta prošel, vyhodilo to 3 chyby, takže zpátky na firmu, tam jsme to načetli, seřídili, vymazali chyby a pak najeli 50 km. Poté znovu načetli a nic to nepsalo, následně emise bez problémů.
  24. MilanF1

    Olej a HDI motor.

    Dej VIN, pak se podíváme přesně na ten olej (FAP). Převodový olej je dle výrobce doživotní, ale já se jej snažím měnit, když je k tomu příležitost (výměna spojky apod.). Výměnou oleje nic nezkazíš, ba naopak. Jen je potřeba tam dát ten, co doporučuje výrobce, což bude - asi stejně jako u jiných motorů - Total Transmision 75W-80.
  25. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Dneska jsem se ptal a pokud tam není pomocný VIN z výroby, není co řešit, jen se udělá prázdná fotka. Tudíž se není čeho bát.
×
×
  • Vytvořit...