Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
  • Počet příspěvků

    17 042
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    21

Vše od uživatele MilanF1

  1. Vypadá suprově. Já mám pouze GTI, tohle je ještě rallye. Ale v podstatě by to mělo znamenat jen bílou barvu a polepy. Já už auto mám, druhé GTI nechci.
    • 10
  2. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    StibTo: Já to auto cestou nešetřil, řadit čtyřku ve 130 km/h je fajn. Jenom přes celou Prahu se jelo striktně předpisově, tam ta spotřeba musela jít dolů. V příručce je psaná kombinovaná 8,1 l/100 km. Pro cabrio 6,7 l/100 km. Rozdíl ve spotřebě zanedbatelný, výkonově značný. Na běžné jezdění bude 306. Cabrio s GTIčkem na víkendy, podle nálady - když budu chtít vítr ve vlasech, pak cabrio, pokud se budu chtít svést - GTI. Béďo: Máš pravdu, musím si zvyknout. Já mám v sobě "pana klobouka", takže put sebezáchovy je značný. Já miluji přesnou jízdu v zatáčkách, to se dá jet s každým autem, ale když se k tomu přidá nízká hmotnost a parádní ovladatelnost, to bude teprve zábava. Já nepotřebuji jet po dálnici 200+ a přetahovat se s Octavií TDI Pak tam bude terénní vlna, rozhodí mi to zadek a kutálím se nenávratně do svodidel. A upřímně: Na rovince šlápnout na plyn umí každý blbec.
  3. MilanF1

    Peugeot 106 GTI by MilanF1 - Prodáno

    Potenciálu se bude využívat, ale až po zahřátí. Tento vůz je vybaven teploměrem OLEJE! A spotřeba, tu neřeším, ale cesta z Plzně domů byla neskutečně levná, jen 8 l/100 km. Čekal jsem 10+.
  4. MilanF1

    Co jste dnes udelali...

    Já si dneska koupil auto.
  5. Jak jste si mnozí všimli, pokukoval jsem po nějakém silnějším autě pro zábavu z devadesátých let. Ono je sakra problém něco najít, protože jezdí tuna vraků. V merku jsem měl řadu aut: 205 GTI, 309 GTI, 106 GTI/rallye, 306 S16/GTI-6 či 406 coupé V6 (krajní varianta, to už je těžké auto, ale neskutečně krásné). Nyní se poštěstilo na solidní kus a byla to rychlá akce: Pán dal v pondělí inzerát bez fotek, v úterý jsem mu volal, navečer jel auto zkouknout a dneska jsem si ho přivezl a je i převedeno na mě. Jedná se o 106 GTI, 1.6 16V, 87 kW, r. v. 2000. Červená Lucifer. Výbava: Sportovní sedačky (látka), tříramenný volant, 2x airbag (vypínatelný u spolujezdce), dálkové centrální zamykání, elektrická okna, elektrická a vyhřívaná zpětná zrcátka, posilovač řízení, klimatizace. Koupeno nové 22. 12. 2000 ve Švýcarsku, dle SB. V VTP mám ale údaj 21. 12. 2001, nicméně dle historie to mělo 19. 3. 2002 najeto 16 633 km, tak pravděpodobnější bude ta první varianta. Od 11. 6. 2002 jezdí auto po českých silnicích a poslední majitel ho měl 10 let a je ročník 1947! Zde výpis kilometrů dle STK: Datum prohlídky Druh prohlídky Stav km 16.03.2016 Evidencní kontrola 94 656 08.12.2014 Pravidelná 86 369 03.12.2012 Pravidelná 77 364 06.12.2010 Pravidelná 71 601 09.12.2008 Pravidelná 61 000 Vůz má své chyby, a to hlavně koroze působením soli, protože auto jezdilo v zimě, nejhůře je na tom kufr. Ale to nejdůležitější je plně funkční: MOTOR. Auto má poctivých 95 000 km! Nenašel jsem nic, co by ukazovalo na opak (také viz výše výpis). 16V potřebuje otáčky, do 4000 ot. je to příjemné koťátko, ale poté to začne, jakmile se to přehoupne přes 5000 ot., přijde neskutečný zátah až do nějakých 7000. Tohle je skutečně splašená krabička. Foto auta žádné nemám, jel jsem pro něj, aniž bych viděl jakýkoliv obrázek. Ale jakmile bude příležitost foto dodám. A teď do mě, do kapitána šneka. ------------------------------------------------ Servisní historie vozu: 03/2016 - 94 666 km - koupě 03/2016 - 95 000 km - nové přední destičky ATE a těsnění víčka nalévání oleje 04/2016 - 95 500 km - nový vzduchový filtr, nové svíčky NGK 04/2016 - 95 600 km - nový olej TQ 9000 04/2016 - 96 000 km - nový palivový filtr, omezovač dveří 05/2016 - 96 500 km - nový převodový olej, díly přední nápravy - silenty, čepy, tyčky, řemen příslušenství, oprava koroze. 11/2016 - 99 000 km - nový lak zadní části 11/2016 - 99 300 km - STK
  6. MilanF1

    Koupě auta - přepis

    Ano, je to bohužel stále na úřadu prodávajícího, hlavně, že je centrální registr. A těch 800 Kč taky nechápu, vlastně ano, je to příjem rozpočtu.
  7. MilanF1

    Co se starou 106?

    1.1 benzin by mělo být EURO 2 Takže eko dan jen 3000 Kč. Koukni se pořádně. Ztížené podmínky na STK, no nevím, snad jen ty emise. U tak starého auta by diag nemělo hrát roli, takže emise změříš. Já jimi loni prošel normálně ofiko. A na STK prostě normální věci, takže pokud to jezdí, brzdí, svítí, neklepe podvozek, není vidět skrz, nebál bych se toho.
    • 11
  8. MilanF1

    Autoradio - design

    Kdybys nepotřeboval ty MP3 a BT, pak bych ti doporučil origo rádio z 306, černé, svítí decentně ... ale já vím, tohle neprojde.
  9. MilanF1

    Námraza v "no frostu"

    Zůstala pootevřená? Pak je jasné, že se udělala námraza a není třeba řešit těsnění. Jenom uživatele, který do mrazáku leze.
  10. V mém okolí švagr měl rakovinu plic, dřív kouřil, ale jinak celý život cvičil, předělal komplet byt a potom i barák, nikdy nebyl na dovolené. A když mu bylo 40, v podstatě vše hotové a mohl si užívat života, zjistili mu rakovinu a do půl roku konec. Můj spolužák měl v 25 rakovinu varlat, měl tam o jednu kuličku navíc . Ale tam do dopadlo dobře. Člověk o rakovině slýchá docela často, ale Pepito nám dává naději, že se s ní dá bojovat, porazit a užívat si života. Držím palce, ať tu s námi Pepito, ale i další jsou ještě dlouhá léta.
  11. MilanF1

    Péžo 306 break 2.0 hdi

    ET 29 na hatch určitě ne. Tam se při 15" disku dává ET 19. Ideálně bych výsledné ET viděl mezi 10-15 na 306tce, což u tebe je
  12. MilanF1

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Je celolak a celolak. Záleží na technickém stavu auta, zda musíš vařit nebo ne. A taky zda to komplet odstrojit včetně interiéru nebo ne. U mě třeba cabrio má jen špatný lak - přepálený od sluníčka. Tudíž ho potřebuji jen "polít barvou" - bez kytování. Když jsem se ptal v lakovně, pokud si to odstrojím, bude to od 15 000 Kč (nárazníky mám nelakované).
  13. MilanF1

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    I kdyby to bylo za moje, žíly by mi to netrhalo. Občas si člověk musí života užívat. Nejsme na světě jen od toho, abychom šetřili každou korunu. Na šetření máme v práci kolegu, ten si vysloveně libuje zaseknutý za kamionem (to já nikdy nedělal, bál bych se, že bude brzdit a já budu v něm, navíc mám rád rozhled). Pochvaloval si malé benzinové motory, jak s nimi do práce jezdil za 3,5 litru, ale nyní dostal Yetiho 2.0 TDi 81 kW 4x4 a prská, že musí jezdit za 6 a méně to nejde. Co by někteří za takovou spotřebu dali. Ale to jsme offtopic. Já bych stejně ten V6 na denní jezdění nechtěl. Dávat 2x tolik za palivo jenom za nutnou dopravu mi přijde zbytečné. Pokud chci zábavné auto, pak jen pro zábavu, tedy víkendovka.
  14. MilanF1

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Kupce to našlo, byl jsem s tím na evidenčce. Na budíkách to mělo cca 220 tkm. Víc jsem nezjišťoval, jen jsem tomu šlápl na krk To je on: http://www.havex.cz/cz/ojete-vozy?id=490096
  15. MilanF1

    Splnění snu - Coupé, ale jaké?

    Já taky pokukuji po coupé s V6, to svezení musí být super. Jenže ta hmotnost je nepříjemná. Dneska jsem se svezl se Superbem 3.6 V6 191 kW. Zátah pěkný, ale těžkopádný, gumy sjeté ke kraji, volnější podvozek. Ale proč ne osmiletý auták za 229 000 Kč. Z pohledu zábavy by možná bylo vhodnější něco menšího, lehčího. Jak tu zazněla 106 S16, má necelou tunu s 87 kW, splašená krabička a do zatáček to nepojede jako tank. Nebo i 306 S16 (110 až 120 kW). Navíc ty čtyřválce budou mnohem levnější na údržbu. Já cítím u pštrose to samé, co ostatní. Chce auto hned a pokud se mu něco zalíbí, skočí po tom s klapkama na očích. Takže koupí pravděpodobně nějakou hrůzu s hromadou problémů. Auto starší deseti let nejde kupovat ze dne na den. Já cabrio vybíral 2 roky a vůbec toho nelituji. Držím palce, at to dobře dopadne, i kdyby to mělo znamenat, že coupé v garáži stát nebude.
  16. Ano, benzín. Nápověda radí zařadit pětku, tak jsem ji tam šoupnul a koukám 1600 ot. Ona ta nápověda ti raději, abys zařadil další kvalt už při 1600 a pak točíš třeba jen 1200 ot. Já tím chci jen ilustrovat délku převodovky, takhle krátkou převodovku neměla ani 309tka s 1.9 D a vlastně ani cabrio s 1.1i se nedá na pětku jet 50.
  17. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Já byl vyhozen zatím jen po načtení, takže technik mi dal vytištěné závady a velký TP a otevíral vrata, že mohu jet ven. Brzy zase ve firmě budeme měřit emise sami, protože to je šílená zdržovačka, když na TK čekají další lidi. Zároveň cokoliv by to vyplivlo, můžeme na dílně ihned opravit. Jinak s technickým stavem aut jsme nikdy neměli problém.
  18. Uvidíme, jak ten litránek pojede. Ta 1.2 77 kW nejezdila nejhůře, ale žádný sportovec to nebyl. Mně se docela líbí ty litrové atmosféry s 44/55 kW. Do města, do malého auta ideál, je to atmosféra. A převodovka hodně krátká, však dá po městě i na pětku při cca 1600 ot./min. Nedávno jsem jel poprvé s Octavií 1.6 TDi 66 kW. To auto vůbec nejelo, ač je 77 kW taky docela lenoh, s tímhle se mi fakt jelo špatně, protože ten motor nutně potřeboval otáčky 2000+. Celkově z toho trendu snižování objemu nejsem nadšen, zastávám názor, že objem nenahradíš. Ten chybějící výkon se dofoukává turbem. :/ On to dělá i Peugeot s vrcholnou benzinovou motorizací 1.6 Ale tak věřme, že ty poslední, zvláště ta bestie s 270 koníky jsou povedené.
  19. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Když to přijedu změřit zkušebně, at už s kladným nebo záporným výsledkem, budu něco platit? Co jezdím já na STK, tak nejdříve jdu za chlapíkem na emise a ten mě při negativním výsledku vyhodí at si to opravím (nic neplatím). Ale když mi to změří pozitivně, jdu pak s tím do druhé budovy k okénku zaregistrovat se na TK. Platím až to celé najednou. A co kdybych s tím kladným výsledkem prostě odjel bez zaplacení, co by se stalo?
  20. MilanF1

    Printova 106 SPORT

    Printe, nebude to tím, že to lanko má samoštel? Při jízdě samoštel mohl najít "ten vhodný zoubek" a nyní už to funguje jak má.
  21. MilanF1

    vibrace od motoru

    U mě to byla levá a vnější kloub - ale u mě se to dalo čekat, protože před 100 tkm byla prasklá manžeta, dala se sice nová, ale ten bordel se tam asi stejnak dostal.
    • 9
  22. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Radku, takže to můžou vytočit ještě na vyšší otáčky, než jsou uvedené u výkonu.
  23. MilanF1

    Průběh TK ponovu

    Já si myslím, že maximální otáčky budou v TP v kolonce výkon motoru. Až toho technika půjdeš proplesknout, vem si s sebou záznamové zařízení, tohle bych rád viděl.
  24. MilanF1

    StibTova 407 2,2 - KONEC

    Když předchozí majitel viděl cenu nového výfuku, raději ho neřešil a jezdil s tím z fabriky.
  25. To už by se dneska stát nemělo, budíky se fotí. Pokud bych toto zjistil, poslal bych podnět na ministerstvo, tam by měly dohledat fotku budíků a v databázi to opravit. A zároveň by na to měl být upozorněn ten dotyčný chybující technik.
×
×
  • Vytvořit...