V souvislosti s \"neopravitelnou\" závadou mého kotle zvažuji instalaci tepelného čerpadla vzduch - voda. Prozatím bez kombinace se solárním systémem.
Podmínky k tomu mám ideální, topný systém dělaný na teplotu vody cca 39°C, vše v podlaze, žádné radiátory. Dům mám zateplený, spočítali mi tepelnou ztrátu na 7,5 kW při -16°C.
Nechal jsem si udělat nabídky, návratnost na energiích vychází na cca 10 let. Musel bych si na to vypůjčit, investici bych splácel cca 2 (až 3) roky.
Jaký je váš názor, je lepší investovat do tepelného čerpadla nebo pouze vyměnit plynový kondenzační kotel? Klidně se rozepište.