Já do toho nechtěl doteď zasahovat, data zálohuji na NAS (mirror 4TB disky), na USB disk (připojený do toho NASu, tedy dostupný po síti) a do cloudu. Data jsou jediná cená věc v IT, kterou máme, železo vem čert (jako u nehody říkáme "hlavně, že se nikomu nic nestalo, plechy jsou jen plechy"). Ale u stafflika mi po příspěvku z 11:16 přijde všechno marný. Vždy říkám, že uživatelé se dělí na ty, co zálohují a ty, co o data ještě nepřišli. Ale přijít 2x o data bez zálohy...