Proč se proboha pořád oháníte dojezdem? Někdo ano, potřebuje ho, to je bez diskuse a pak je jasné, že nebude používat elektromobil. Ale jak píše @Radovanek, kolik km běžně najedeš za den? Tím myslím od opuštění domu ráno do večerního návratu. A to, že jednou za rok by ses rád podíval do Chorvatska, na to zapomeň, to je řešitelné. Schválně, @OK406 Úmyslně se ptám na celodenní nájezd, protože si nemyslím, že by zaměstnavatel s nadšením umožňoval nabíjet. To opravdu jen vyvoleným.
Další věc je věčné ohánění se nabíjením u paneláku. Nejsem takový idealista, že bych viděl nějaké řešení. Tak ať ti lidé jezdí spalovákem, na LPG,... nebo ještě lépe MHD. Ale mnoho a mnoho lidí bydlí v rodinném domku (většinou obehnaném plotem) a ten může klidně nabíjet, pochopitelně ideálně z OZE.
Další Tvůj argument jsou peníze. Ono se to časem přehodnotí, až bude nedostatek ropy a ta bude potřeba na jiné věci, než rozpohybování válců ve spalovacím motoru. Rozhodně nejsem pro dotace. Ale není problém natolik znepříjemnit vlastnictví spalováku, že si ten alternativní dopravní prostředek (úmyslně nepíšu elektromobil, klidně to může být něco jiného) rád pořídíš.
Ano, ekotetoristi nás šikanují, to máš pravdu. Ale chovat se tak, aby i naše vnoučata měla kde žít, to by mělo být v zájmu nás všech. A nemusí to být složité. A není argument ukazovat na ostatní (USA, Čínu,...), že na ekologii kašlou, tak ani já nemusím Protože když krade Lojza odvedle, tak automaticky mohu také?