Přejít na obsah

Péťa

Moderátor
  • Počet příspěvků

    24 449
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    767

Vše od uživatele Péťa

  1. Je to marný, je to marný, je to marný
  2. Péťa

    Vypnutí automat svetel

    Nejsem z okolí Ostravy, nemám diagnostiku, ale přesto Ti odpovím. Používej hlavu a pojmenuj výstižně nadpis. Mimo jiné to máme i v pravidlech: https://www.peugeot-club.com/index.php?/guidelines/#forum3
  3. Péťa

    Utržené světlo 407 SW 2004

    Nějaký šikula, který svařuje plasty by to neopravil?
    • 6
  4. B) je správně K chlubení to není...
    • 12
  5. To byla ta doba, kdy jsem ještě na srazy nejezdil A vydrželo mi to dodnes
  6. @Espero, ale jasně napsal, že to je pouze slovíčkaření. Tak místo "obnovitelná" vždy čti "relativně čistá" energie. Pomůže Ti to ke klidnému spaní? Prostě někdo tvořil definici pro energii, která nespotřebovává nerostné bohatství Země (ropu, uhlí,...) a v rozporu se Zákonem o zachování energie pojmenoval energii získanou z pro nás zatím nevyčerpatelných přírodních zdrojů (slunce, vodní tok, vítr) jako obnovitelnou. Opravdu to je takový problém, který je podstatný pro využití takto získané energie?
  7. Péťa

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Nebo to kolo vypusť a ono sklouzne
  8. Péťa

    Akva / Tera - všeobecný pokec.

    Takže nalezen? Audio u videa je super
  9. Ahoj, přesunul jsem Ti to. Sice ne ideálně, ale když jsi použil takový název tématu, tak jsem neměl odvahu dotaz šoupnout do servisu moderátor
  10. Proč se proboha pořád oháníte dojezdem? Někdo ano, potřebuje ho, to je bez diskuse a pak je jasné, že nebude používat elektromobil. Ale jak píše @Radovanek, kolik km běžně najedeš za den? Tím myslím od opuštění domu ráno do večerního návratu. A to, že jednou za rok by ses rád podíval do Chorvatska, na to zapomeň, to je řešitelné. Schválně, @OK406 Úmyslně se ptám na celodenní nájezd, protože si nemyslím, že by zaměstnavatel s nadšením umožňoval nabíjet. To opravdu jen vyvoleným. Další věc je věčné ohánění se nabíjením u paneláku. Nejsem takový idealista, že bych viděl nějaké řešení. Tak ať ti lidé jezdí spalovákem, na LPG,... nebo ještě lépe MHD. Ale mnoho a mnoho lidí bydlí v rodinném domku (většinou obehnaném plotem) a ten může klidně nabíjet, pochopitelně ideálně z OZE. Další Tvůj argument jsou peníze. Ono se to časem přehodnotí, až bude nedostatek ropy a ta bude potřeba na jiné věci, než rozpohybování válců ve spalovacím motoru. Rozhodně nejsem pro dotace. Ale není problém natolik znepříjemnit vlastnictví spalováku, že si ten alternativní dopravní prostředek (úmyslně nepíšu elektromobil, klidně to může být něco jiného) rád pořídíš. Ano, ekotetoristi nás šikanují, to máš pravdu. Ale chovat se tak, aby i naše vnoučata měla kde žít, to by mělo být v zájmu nás všech. A nemusí to být složité. A není argument ukazovat na ostatní (USA, Čínu,...), že na ekologii kašlou, tak ani já nemusím Protože když krade Lojza odvedle, tak automaticky mohu také?
  11. Péťa

    Na jaké otáčky jezdíte?

    Dobrý nápad, dík A když u toho budu, můžu přelepit i hladové oko (kontrolku rezervy PHM)? Taky mě docela štve A kdyby to pomohlo...
  12. Péťa

    Na jaké otáčky jezdíte?

    Je to citlivé téma, které vyvolává spoustu vášní a mě, jako úplného laika, by opravdu zajímal názor odborníků, zejména konstruktérů těch motorů. Dá se něco takového dohledat? Nazajímají mě kecy, co si kdo myslí na internetových diskusích. Mě totiž také docela děsí ten našeptávač řazení, téměř pořád mi ukazuje, že mám zařadit vyšší rychlost. Ale je pravda, že když bych poslechl, tak se auto neklepe, jede normálně dál (jasně, že jsem to vyzkoušel).
    • 24
  13. Já se na dobu, kdy auta nebudou dělat rámus a smrdět těším Škoda jen, že se toho nedožiji Ale rozhodně se těším na to, až jedno auto, které slouží jen na dojíždění 13 km do práce a 13 km zpět, bude elektrické. Postupnými krůčky se na to připravuji.
  14. Péťa

    Medvědí Galaxie

    Tak to já ho viděl myslím i na Kokoříně. Ale to jsou jen výjimky, které potvrzují pravidlo
    • 36
  15. Péťa

    Medvědí Galaxie

    @Pepito nesmíš jim hned na všechno skočit Už jsi viděl někdy @Ferryho na srazu?
    • 36
  16. Péťa

    Registrační značky na přání

    A ještě přidám odkaz na jeden článek: https://www.zive.cz/clanky/proc-byste-meli-rozmazavat-spz-aut-na-fotkach-ktere-vystavujete-na-web/sc-3-a-202753/default.aspx#part=1
  17. Péťa

    Registrační značky na přání

    To první "X" se leskne, ale je tam
  18. @Driver Tak přesně tohle mi dělala moje 406 a nevěděl jsem proč Trochu jsem se obával, že něco s elektrikou a vlhkostí. Další záhada objasněna
  19. Proč zrovna direktivně? Ale ono to celé direktivně je, stát mnoho věcí reguluje, včetně péče o životní prostředí.
  20. Já pořád nechápu váš problém, že údajně není kde auta nabíjet. Ono by stačilo zapomenout na sídliště a obrátit se k rodinným domům. Tam možnost nabíjet je, tam by se měla soustředit pozornost. Já se třeba na tu dobu těším, až jedno auto doma bude elektrické. Jen nesmí stát nesmysl, který stojí teď. Ale blýská se na lepší časy: https://vtm.zive.cz/clanky/dacia-predvedla-jak-muze-vypadat-levny-elektromobil-nevypada-vubec-spatne/sc-870-a-202756/default.aspx https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/novy-fiat-500/r~003f7e7c5ebc11eaa25cac1f6b220ee8/ https://vtm.zive.cz/clanky/bmw-i4-elektromobil/sc-870-a-202754/default.aspx a další... A sídliště si nechme na další etapu. Vůbec nejsem optimista, jako @Radovanek, s nabíjením kdekoli (včetně zaměstnavatele). Ale hlavně nehledejme důvody, proč to nejde, ale hledejme cesty, jak toho dosáhnout Když začaly jezdit první vlaky, lidem se to taky nelíbilo, když začaly jezdit první auta, musel před nimi běžet chlap s praporkem,... Dnes se tomu smějeme.
  21. @Radovanek zde častokrát zmiňoval německou poštu, jak vyvíjí své vlastní elektrovozítko. A jak to dopadlo se dočteme zde: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/elektrovozitko-nemecke-posty-konci-nebylo-ani-dost-univerzal/r~694a555e5caa11ea8b230cc47ab5f122/
  22. Mě Béčko i FoFo dělala jedna krásná mladá paní v Novém Městě nad Metují. Byl jsem spokojený, pokud chceš kontakt... Počítáš s tím, že to auto musíš na několik dní u nich odstavit?
  23. Budu se muset nad sebou zamyslet Ale asi to bude tím, že k věcem nic necítím...
  24. Péťa

    Peugeot 205F

    A taháš to za Volkswagenem
  25. No vidíš, já mám vodoměrnou šachtu přesně podle norem a přístupnou mimo dům a i tak vždy mám ve schránce lísteček, ať jim svoji nulovou spotřebu nahlásím mailem, nechce se jim tam lozit A nedivím se jim, až budu starší, taky tam radši naženu kluky, nebo jen vodoměr zvrchu vyfotím nějakým teleobjetivem
×
×
  • Vytvořit...