Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kvalita LPG


Driver

Recommended Posts

Nechci nic říkat,ale jak meris spotřebu LPG?

Já v létě najedu na nádrž 540km a v zime600-620km...

V zimě je jiný poměr propan a butanu....

stejne jak benzin, podivam se kolik mam natankovano a kolik jsem najel km. To ze je jinej pomer propanu a butanu je jasny, rikaji tomu zimni smes, ale me to predchozi 2 roky v zime zralo vic tak jako to benzinu zere v zime vic. Jak vyjedu dalsi nadrz, zase dam vedet, a pak uz nahodu budu moct s celkem slusnou pravdepodobnosti vyloucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nic říkat,ale jak meris spotřebu LPG?

Já v létě najedu na nádrž 540km a v zime600-620km...

V zimě je jiný poměr propan a butanu....

Ono také záleží, jak dlouhé trasy jezdíš. Pokud kratší, tak musíš zahrnout i faktor delšího zahřívání a tím i větší spotřeba benzínu. Já teda taky najedu víc na nádrž ale také spotřeba benzínu stoupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je Ducatista pěkná blbost spotřebu můžeš mít úplně jinou....

já např.v letě mi LPG přepíná hned po nastartování,na benzín neujedu ani km....tudíž na 54l najedu 540km=10l

 

v zimě každý den jezdím 20km do prace a 20zpět do -5c v pruměru jedu denně 4km na benzín 4kmx22dnů v měsíci=88km na 600km-88km na benzín

=512km=10,5l/100km

pokud jezdíš couračky je spotřeba na LPG ještě větší,protože jedeš dýl na benzín....

 

takže pokud chceš relevantní údaj celý měsíc si piš jak dlouho jedeš na benzín než přepne na lpg to odečti od ujetých km a zjistíš ,že ten Hungas je to samý co Tomegas a spotřeba je najednou 11l/100km :papa

 

předchozí 2 zimy bylo taky víc zima než tenhle rok...

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, mám to podobné. Kromě tras, kdy najedu 30-50km na jedno zahřátí (hlavně o víkendu), jezdím v pracovní dny do práce asi 4km. Zatímco v létě mi na plyn přepíná do 1km, teď v zimě jedu min 2km, někdy když je opravdu mráz, tak i 3km na benzín (v podstatě skoro celou cestu) a hned najedu na jedno natankování LPG o několik desítek km víc. 

 

Každý den dvě dlouhá ohřátí, oproti létu zhruba 3km jízdy na benzín navíc x přibližně 14dní, než vyjedu nádrž LPG a je z toho asi o 40km jízdy na benzín víc, než v létě, čímž "šetřím" LPG a díky tomu najedu na nádrž o několik desítek km víc :)

 

V extrémním případě, kdybych jezdil pouze krátké cukačky do práce, bych teď v zimě na jednu nádrž LPG najel i tisíce km  :D  Akorát bych mezitím třikrát tankoval plnou nádrž benzínu  :nevim

 

Na plyn moje auto přepíná vetšinou až po ohřátí, když už je sytič skoro vypnutý, neboli až po té, co nejhorší momenty krátce po startu studeného motoru a brutální spotřebu během prvních několika minut jízdy "odsere" benzín. Takže spotřeba LPG by měla být v létě i zimě dost podobná, v zimě pouze výrazně roste spotřeba benzínu.

 

Jediný, kdy by výrazněji rostla spotřeba LPG je, když by člověk autem popojel každou zhruba hodinu a jezdil s ním jen kousek, sotva by se stihnul ohřát. Auto by po zhruba hodince ještě úplně nevychladlo a hned po startu se přeplo na LPG, Pak následné zahřívání na provozní teplotu se sytičem by probíhalo jen na LPG a tím by se i zvýšila spotřeba.  

Upraveno uživatelem mjtwister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie: to je snad jasny ze kdybych jezdil jinym zpusobem tak tu nebudu psat chvalospěvy na ten plyn.  ale jezdim neustale stejny trasy, do prace 30km, zpatky 30 km. Ohriva se to docela rychle,takze prepina to za cca 2 km. Takze rozdil leto zima v době prepnuti na LPG je samozrejme fakt, ovsem u me to dela maly rozdil.   za 100 km to jsou 3 studeny starty, i kdyby byly ty starty 4, tak je to prepnuti oproti létu o 1 km pozdeji, tzn. o 4 km najeto na plyn mín, pri 550 km to je 22 km.

Ale jak jsem psal, dalsi nadrz ukaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikož zlevnili na mělníku 100 oktan vervu na 29.20, tak jsem nabral plnou a schválně jak dlouho mi vydrží. V podstatě jezdim skoro denně 20 + 20 km, přepíná se to teď tak kolem 2km.. Zatim mám najeto asi 1000km a benzínu ubylo tak 8-10 litrů. Na plyn teď jezdim kolem 7,5 na sto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nechci nic říkat,ale jak meris spotřebu LPG?

Já v létě najedu na nádrž 540km a v zime600-620km...

V zimě je jiný poměr propan a butanu....

Skorej by som povedal ze cez zimu sa ide viac na benzin nez prepne na LPG :-). 

Tym padom najazdis aj viac KM na jednu nadrz LPG. To ale neznamena ze mas mensi spotrebu LPG :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...