Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 - Návod na opravu klapky topení. Ušetříte 12.000,- Kč!!!


isifa

Recommended Posts

zdravim  chcem sa opytat praskla mi klapka  už druhy krat ked som nahodil palubovku tak neviem či som niečo zanedbal ale nereaguju mi motorky aspon si myslim lebo mi to nekuri a  netoči mi tie klapky na vrchu a tiez mi zostalo svietit ESP/ASR system faulty pri prvom skladani mi naskočilo všetko ok. a teraz pri tom druhom  mam takyto problem dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravim vsechny motoristy, tak jsem resil nebo resim stejny problem,. Po vyjmuti kastliku jsem zjistil ze klapka je ok, prohodil jsem serva mezi sebou a stale nic, spise mi prijde ze se motorek na zlomek vteriny roztoci a konec. Vypada to ze bude v haji ovladac klimy a vzduchu. Jenze se mi nechce shanek kdyz to nevim na 100 procent. Nevite nekdo jak je servo napajeno? Rovnou z ovladace..nebo snad pres nejake rele, nebo nejake cidlo to jeste ridi? Diky moc za vsechny uvahy...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

Mam stejný problém, jen by mě zajímalo jak docílit po namontování zalepené klapy zpět, správné pozice motorku a klapy? Pokud tam je nějaký doraz a klapa se ulomí může se pak motorek točit všelijak, teď muže zůstat viset v nějaké "nepřirozené" poloze....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...
V 11/5/2016 at 16:03, Kubisss napsal:

Zdravim vsechny motoristy, tak jsem resil nebo resim stejny problem,. Po vyjmuti kastliku jsem zjistil ze klapka je ok, prohodil jsem serva mezi sebou a stale nic, spise mi prijde ze se motorek na zlomek vteriny roztoci a konec. Vypada to ze bude v haji ovladac klimy a vzduchu. Jenze se mi nechce shanek kdyz to nevim na 100 procent. Nevite nekdo jak je servo napajeno? Rovnou z ovladace..nebo snad pres nejake rele, nebo nejake cidlo to jeste ridi? Diky moc za vsechny uvahy...

 

 

Uz jsem to tady nekde popisoval - pokud je klapka ok a servo s ni netoci, staci odsroubovat servo, nechat ho viset na kabelu a zapnout zapalovani. Servo se nastavi do nejake polohy, ktera odpovida nastaveni klimatizace. Po vypnuti zapalovani se servo zase zaparkuje. Ted je dulezite nastavit klapku rucne do stejne polohy jako je servo a servo nasadit a prisroubovat.

Tenhle postup mi zabral na 407, ktera se chovala jako kdyby mela zlomenou klapku, ale prd - klapka byla v poradku akorat byla asi v nejake divne poloze a servo s ni nedokazalo otocit.

Predpokladem je samozrejme, ze je servo ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

Měl jsem taky problém s topením na spolujezdcově straně zrovna v době kdy to člověk nejvíc potřebuje, no a po přečtení návodu od "Isifa" jsem se rozhodl se s tímto problémem trochu poprat. Výsledek je, že topení topí tak, jak má a to, že je ten plast rozpáraný jak konzerva mi ani moc nevadí. Důležitá je pro mě funkčnost a ušetřené peníze. Tímto bych chtěl moc poděkovat za rady i za fotky. Mějte se! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ty co to budou teprve dělat, pár upozornění. Tu díru udělejte co největší, hlavně dole, klapka je široká, nemoh jsem ji dostat ven tak jsem musel zvětšovat díru na obě strany. A to lepidlo použijte nestékavé, já měl doma nějaký epoxid tak jsem to s ním udělal, jenže schnul strašně pomalu a všechno mi to steklo dolů tak jsem to musel lepit podruhé jiným. Hodně štěstí :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zkoušel, drží to dobře. Ono to ani moc držet nemusí, motorek je přišroubovaný mimo a klapka drží přímo v motorku, takže jde víceméně jen o zalepení a zamezení úniku vzduchu. Ale tou pistolí to moc dobře nejde, přístup a tak, musel jsem to kápnout na prst a rychle než to ztuhlo zamáznout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Páni. Takže začiatkom tohtoročnej resp. minuloročnej zimy som sa dokopal k tomu aby som si opravil zlomenú klapku na spolujazdcovej strane. Keďže mám vytápanú garáž nebol to problém urobiť ani v zime. Po oprave začala spolujazdcová strana bez problémov kúriť. Teraz sa však oteplilo a zapína sa už aj klimatizácia. Na moje veľké prekvapenie však spolujazdcová strana nechladí. Myslel som si či sa znovu nezlomila klapka. Tak som pridal teplotu a na spolujazdcovej strane to začalo kúriť. Akonáhle som však ubral na minimum tak sa klimatizácia nezapla. Prestalo kuriť, ale vzduch sa neochladil. Ostal na úrovni vonkajšej teploty. Na mojej teda vodičovej strane však bez problémov bežala. Takže chyba v náplni klímy nebude. Stretli ste sa s niečim takým? Kde môže byť chyba? Žeby klapka nefungovala po celej svojej dráhe? Ďakujem vopred za rady.

Upraveno uživatelem Herkules
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam napoprvé strčil tu klapku špatně, takže mi to jen topilo, ale to bylo slyšet od toho motorku takové divné zvuky, jak se snažil s tím pohnout a nešlo to, jako by tam přeskakovaly zuby. Ale pokud ti to fungovalo dlouho dobře, tak to bude asi v něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v zime to fungovalo presne tak ako malo. Dalo sa regulovať kúrenie alebo vypnúť. Teraz mi tam však vôbec nepúšťa vzduch z klímy. To že by som to zmontoval zle je vylúčené. Iba že by bol problém s motorčekom. Asi to znovu rozoberiem. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...