Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1.4HDI a mráz


Honzak

Recommended Posts

Původně zaslal: Milhaus65

To ROpa: kde jsi našel 190175 ? To bylo uplně první číslo před 190182 , to se měnilo cca před půl rokem. Já to ještě zítra prověřím jestli nenechali více variant podle DAM.

to mi zistil kamos v Peugeote. Takze teraz by ma zaujimalo ako to vlastne je s tymi filtrami, ktore kedy boli a hlavne ktory je ten spravny co nerobi problemy... zrejme ten co ma Mirek v jeho 206/2005.

@Mirek

Ty si nezaznamenal ziaden problem ani ked stalo auto vonku celu noc pri -20 ? Co tankujes, davas aditiva ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martinsk

Skúste toto. http://www.maximizeronline.com

palivový filter PU F58342 - purolator. Ak počkáte do zajtra, tak vám zistím aj cenu.

no vyzera zvonka tak ako ten moj Bosch.

V com sa odlisuje, mas ho vyskusany, alebo preco odporucas skusit prave tento ?

http://www.maximizeronline.com/?action=item&maker=49&model=5&engine=D&ccm=1.4&year=2005&cartype=42714&group=455&from=c&item=PU%20F58342

[upravil dne 26.1.06 ROpa]

[upravil dne 26.1.06 ROpa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se dnes v prodejně náhradních dílů Federal Cars Praha 4.

Mají jen paliv. filtr nerozebiratelný kat.č.190182 za 2011,-Kč.

Nahrazuje dřívější 190175, vzhledově stejný, jiná vložka.

Je válcový, asi 2x vyšší než ten na fotce od ROpa. Vstup a výstup paliva nahoře - plastové rychlospojky. Dole odkalení, plast. šroub cca OK12-14, plastová hadička. Z boku dole snímač+ kabel.

O 190184 nic nevěděli.

Tvrdili mi, že jiný tvar filtru u 206 1.4HDI nikdy nebyl!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze ten konektor je dvoj pinovy a je to ohrievanie nafty. dalej sa tam dava snimac pritomnosti vody a ten ma konektor troj pinovy ale ten nemusi byt. a na tom foto co ste dali ani nieje namontovany. problem nieje nastartovat ale to ze prud nafty prechadza filtrom a parafin sa na nom zachytava a postupne zanasa. neviem ako ucinne je to vyhrievanie ale asi nedostatocne. na tej fotke ako je rucna pumpicka je pod nou vidiet snimac teploty nafty vracajucej sa z prepadu vstrekov a cerpadla, tota cervena cuda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa s vami mozem podelit o zazitok z rozoberania toho filtra... Rozpilili sme ho a pokochali sa jeho obsahom... Naozaj je vyhrievany, nafta ktora do neho priteka ide najskor cez vyhrevne teliesko a potom az stecie do filtru, naspodu sa usadzuje to najvacsie svinstvo. Prefiltrovana nafta sa odobera z vnutra toho rebrovaneho papieroveho filtra. Upozornujem ze ten filter ma 2.5 roku a ma najazdenych 43.000km. Pozrite si fotky ale podla mna mal byt uz davno niekolkokrat vymeneny a dost sa cudujem ze peugeot predpisuje jeho vymenu az po 60.000km. Sice predpisane je jeho cistenie po 20.000km ale ako sa da cistit ked nie je rozoberatelny to netusim... Dnes este skusim to teliesko zapojit na 12V a zistim ci vobec a ako vlastne hreje...

Tu su fotky:

http://www.skrat.sk/auta/206

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám nové informce:

majitelé vozů rok výroby 2003 měli být zváni na výměnu nového topného tělíska (větší výkon)

nyní je nový palivový filtr (obj. č. 190184) a k němu je novém topné tělísko. Je také doporučeno vyměnit sítko v nádrži.

Po výměně za nový filtr by mělo být auto použitelné celoročně :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš dost slušný humus, v tom filtru. Já těch 40tis na jeden filtr běžně najedu taky, tankuju i u \"ala JZD\" pump, ale tolik bordelu jsem v něm nikdy neměl... Jinak to uspořádání filtru je docela tristní - že se to mění jen jako celek a za tuhle cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky ROpovi za fotky, parafín a \"usazenina\" na dně jsou názornější než dlouhý popis.

Omlouvám se, na prvních detailních fotkách filtru jsem ho nějak nemohl poznat. Zdál se mi nízký. Tvar filtru je totožný s mým, obj.č. pochopitelně neuvedeno.

Můje poučení:

K pravidelnému odkalení filtru před zimou přidám jednoduché propláchnutí benzínem. Bez demontáže filtru, jen odpojit přívod nafty, povolit spodní odkalovák a prostříknout - tak 1/2L benzínu. Možná i nechat přes noc naplněné benzínem a pak proplach. Kdybych najezdil víc než cca 20 tis. km/rok, měnil bych filtr před každou zimou.

Výhodu možná ale mají naopak ti co jezdí denně. Parafín se tak nestačí ve filtru vyloučit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

To máš dost slušný humus, v tom filtru. Já těch 40tis na jeden filtr běžně najedu taky, tankuju i u \"ala JZD\" pump, ale tolik bordelu jsem v něm nikdy neměl... Jinak to uspořádání filtru je docela tristní - že se to mění jen jako celek a za tuhle cenu.

no co na to povedat, auto dovezene z Belgie pri 35.000km... tu tankovana niekolko mesiacov nafta Esso a Agip. Posledne 3 nadrze Tesco nafta. U nas zatial najazdenych 8.000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inak moj osobny nazor je ze filter by bol dobry aj to vyhrievanie sa mi pozadava len malu chybicku krasy ten filter ma a sice ze nie je rozoberatelny... keby bol tak ho pred kazdou zimou krasne vycistim dam tam novu tu papierovu vlozku za 150,- Sk a mam celu zimu pokoj... takto menit pred kazdou zimou filter za 1250,- je dost huste IMHO... no nic mozno ten kazdorocny preplach zaberie co tu popisoval niekto predtym...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ROpa

inak moj osobny nazor je ze filter by bol dobry aj to vyhrievanie sa mi pozadava len malu chybicku krasy ten filter ma a sice ze nie je rozoberatelny... keby bol tak ho pred kazdou zimou krasne vycistim dam tam novu tu papierovu vlozku za 150,- Sk a mam celu zimu pokoj... takto menit pred kazdou zimou filter za 1250,- je dost huste IMHO... no nic mozno ten kazdorocny preplach zaberie co tu popisoval niekto predtym...

rozebirani palivoveho filtru a opetovna montaz zpet je tak trochu rizikova zalezitost. Ten filtr je dost jemny a je tam proto, ze CR (common rail) systemy jsou velmi citlive na necistoty. (Ad problem se zanasenim filtru parafinem temer vyhradne u motoru HDi.) Pri vymene filtru v autorizovanem servisu by melo byt cele nizkotlake vedeni proplachnuto - tedy vsechny hadicky vcetne vysokotlakeho cerpadla. Predpokladam, ze tohle si doma v garazi nikdo nedela a to by mohlo v budoucnu (tak 20.000 km) vest k drahym problemum s pumpou nebo vstrikovaci. O neco mene zavazny problem je zaneseni DRV (druck regel ventil) na railu bordelem. Na DRV je mikrositko s 800 derami vypalenymi CO2 laserem, ve vetsine servisu ho pri problemech jednoduse ucvaknou kombinackama...no comment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jarda 206SW

Původně zaslal: ROpa

inak moj osobny nazor je ze filter by bol dobry aj to vyhrievanie sa mi pozadava len malu chybicku krasy ten filter ma a sice ze nie je rozoberatelny... keby bol tak ho pred kazdou zimou krasne vycistim dam tam novu tu papierovu vlozku za 150,- Sk a mam celu zimu pokoj... takto menit pred kazdou zimou filter za 1250,- je dost huste IMHO... no nic mozno ten kazdorocny preplach zaberie co tu popisoval niekto predtym...

rozebirani palivoveho filtru a opetovna montaz zpet je tak trochu rizikova zalezitost. Ten filtr je dost jemny a je tam proto, ze CR (common rail) systemy jsou velmi citlive na necistoty. (Ad problem se zanasenim filtru parafinem temer vyhradne u motoru HDi.) Pri vymene filtru v autorizovanem servisu by melo byt cele nizkotlake vedeni proplachnuto - tedy vsechny hadicky vcetne vysokotlakeho cerpadla. Predpokladam, ze tohle si doma v garazi nikdo nedela a to by mohlo v budoucnu (tak 20.000 km) vest k drahym problemum s pumpou nebo vstrikovaci. O neco mene zavazny problem je zaneseni DRV (druck regel ventil) na railu bordelem. Na DRV je mikrositko s 800 derami vypalenymi CO2 laserem, ve vetsine servisu ho pri problemech jednoduse ucvaknou kombinackama...no comment.

takze ten filter tym ze je nerozoberatelny vlastne zamedzuje tomu aby dakto pri cisteni a vymene vlozky v rozoberatelnom filtri tam nechtiac nezanechal necistotu ktora by potom v dalsich castiach palivoveho systemu mohla sposobit vacsie problemy... Rozumiem tomu spravne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak. Uvnitr pumpy jsou tri pistky, ktere se zdvihaji a hlavne POSOUVAJI po excentricky umistene soucasti na hrideli, tim se vyrabi tlak. Prumer tech pistku je u paty asi 1,5cm. K prekonani tlaku 1350 atmosfer je na tuto plochu vyvijena sila 23844N, coz odpovida hmotnosti 2,38 tuny!! V dolni uvrati je tlak minimalni, takze se mezi treci plochy dostane nafta - tim se ostatne to cerpadlo maze. Je zrejme, ze jakekoliv smitko prachu (zrnko pisku) muze zpusobit po nejake dobe zadreni pumpy.

Osobne jsem to v praci zazil vicekrat, je to docela sranda. Nejdriv to vrze, potom rana, z pumpy se huli a zbyde z ni praskle teleso a pytlicek srotu...:D

Je to zakerne, dovnitr clovek nevidi.

Doporucoval bych to ted moc nehonit (maly pedal, nizke otacky), v historicky kratke dobe si dojet do servisu nechat vymenit filtr a nelitovat penez.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufam, ze jsem nikoho nepodesil, ale tak to proste je.

neslapat na plyn a tocit v nizkych otackach je dobre predevsim proto, ze z otacek a polohy plynoveho pedalu se pocita tlak v systemu. 300-1350bar nebo 300-1600bar podle typu motoru. Citlivy pristup (zadne divoke zmeny na plynovem pedalu) zvysuje celkovou zivotnost motoru. Ovsem bacha na podtaceni, tam zase trpi vstrikovace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarda v pohode... som rad ze nam tu niekto objasnil toho viac ako vieme... cize tym ze som ten stary zadubeny filter vymenil za novy som to poriesil minimalne na dobu kym sa opat tento nezanesie co pocitam ze by mohlo byt tak po 20.000km...

Ten origo filter kto vlastne vyraba ? Ten Bosch by tam mohol stacit nie ? kupovat origo za 3750,- s tym ze je mozno taky isty ako ten Bosch je asi luxus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to fakt nevim. Nicmene Bosch je vyrobcem vstrikovani a pro vyrobce motoru garantuje funkcnost a spolehlivost pouze pri splneni jim predepsanych podminek, tj. propustnost filtru (v mikronech) mensi nebo stejna jako original. Kolik to je, to fakt nevim, odhaduju mezi 5-30 mikro, ale radsi bych se zeptal nekoho, kdo tomu rozumi nebo do toho dela v praxi.

V praci (dlouhodobe zkousky) pouzivame 5 a 10 mikro, ale tam ma nafta 70-90°C. Co by to udelalo pri -25°C si netroufam domyslet :roll.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u filtru se taky udava ucinnost v % pro velikost castic, na to bacha pri vyberu ekvivalentu.

pro 10-6um castice to muze byt treba 98% ucinnost

pro 5-2um castice to muze byt uz jenom 80% ucinnost atd.

Nevidim jine vychodisko, nez stahnout datasheet toho co tam je a pri nevyhovujici cene zkusit neco jineho a porovnat tech.parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...