Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

CASTROL TDA aditiv nafta


marshall

Recommended Posts

Původně zaslal: Leos

Super Diesel Aditiv od VIFu mají na čerpacích stanicích BENZINA a mile mě překvapila i odměrka ve víčku!:super

To u nás mají taky ale nehorázně předraženej, Benzina ho prodává skoro o 40% dražší než v normálních obchodech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nabral jsem špatnou naftu (20l):grr. Když po načerpání začaly problémy, tak jsem doplnil Shell V-Power a problémy skončily. Po 300km se však vrátily a tak chci zkusit aditivum jako poslední možnost než vypustím nádrž (vylít skoro plnou nádrž se mi nechce a hlavně nemám ani kam). :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doplnění aditiva do špatné nafty není špatný nápad, zvýšíš cetanové číslo, odstraníš vodu a zvýšíš mazivost nafty.To jsou samá pozitiva, která tě vyvedou od problému.Bohužel nemám ponětí kde VIF v tvém okolí zakoupit.Budu ti držet palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K aditivu zasílám všem pro informaci majly s profíkem (původně jsem měl "favouša" proto ten omyl benzín - nafta).

Dobrý den,

uvedený způsob ošetření motorové nafty předávkováním mazivostní přísadou je náhradní řešení, jen pokud nelze zajistit vyčerpání nádrže a natankování kvalitní motorové nafty.

Toto opatření je sice odzkoušené, ale provádíte jej na vlastní riziko s předem neznámým výsledkem.

Z přísad doporučuji vybrat takovou, u které garantuje výrobce mazivostní vlastnosti.

Informace můžete čerpat z nezávislého testu jehož výsledky najdete na: http://www.petrol.cz/download/Test_aditiv.pdf

Rozhodně motoru neublížíte, když jednorázově mazivostní přísadu 2-3krát předávkujete.

Ing. Miloš Auersvald - vedoucí odboru laboratoří

Ústav paliv a maziv, a.s. Praha

tel. 731429194, 321713078, 321750266

fax. 321725288

e-mail: milos.auersvald@upmas.cz

web: www.upmas.cz

Od: myryn.m@seznam.cz

Otázka: Dobrý den,

včera si mi stala nepříjemná událost - když jsem omylem do svého vozidla

Peugeot 306 s motorem 1905 ccm, 60kW, jedná se o "turbodiesel " natankoval

asi 2,5 lt Naturalu 95 a po tomto zjištění jsem nádrž doplnil 43,5 lt Nafty.

Ve vašem "Oddíle pro motoristy" jsem se dočetl o podobném případu (poměr

benzín - nafta byl ale horší 1:4) bylo tam doporučeno ihned nalít do nádrže

tzv. Přípravek do nafty obsahující "mazivostní" přísadu.

Prosím vás tedy o sdělení obchodního názvu tohoto přípravku pod kterým je k

dostání u benzínových pump.

Za brzké vyřízení dotazu děkuji

P.S. Sám odborník nic nedoporučuje, ovšem po přečtení "testu" vychází nejlépe VIF - super letní aditiv. Postupoval jsem dle rady odborníka, vlastně testu - nalil jsem to do nádrže, zatím se nic nestalo (doufám, že to "Pažout" přežije).

Stalo se vám taky něco podobnýho ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem VIF dnes koupil na Benzině v Olomouci na Tabulovém vrchu za standardní cenu 250,-. Je na tom i samolepka vítěz testu. Hned jsem toho nalil do nádrže dvojnásobnou dávku (předávkování prý neškodí), dolil 10 litrů a po chvíli ježdění se auto zase vrátilo k normálu. Doufám, že mu to chvíli vydrží, protože vždy, když na fóru něco pochválím, tak se to pokazí.

Jinak se prý v Olomouci dá sehnat taky tady:

http://www.conetol.cz

Kdysi jsem tam bral oleje a měly je za super ceny :super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...