Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

E46 330CI - Satepek


Satepek

Recommended Posts

Zdravím pánové, tak je na čase založit topic tomu mému novému černouškovi.

K základním údajům, pořízeno 30.12.2016, na tachometru měl natočeno něco okolo 228 xxx km, stavově perfektní - nezbylo nic jiného než nebrat. Díky tomu stavu, interiér, spodek, motor, brzdy, gumy, kola jsem oželel i chybějicí M-paket a výhřev sedaček.

 

Interiér
- Sportovní sedačky Bianco NeroAnthrazitWeiss (H7BC)
- business navigation
- multifunkční kožený volant
- elektrická sluneční clona
- samostmívací zrcátko
- skibag
- vnitřní lišty v černém vysokém lesku
- černé sloupky a stropnice (kuřácký paket, ale evidentně se tam nekouřilo)
- samostmívací zrcátko
- ele sedačky s pamětí
- pdc

Exteriér
- edice bez označení modelu
- zimáky styling 89
- venkovní lišty v černém vysokém lesku
- bíle blinkry
- mlhovky
- xenony
 

Aktuálně najeto 229 600km, takže pořád poznávačka.. STK + emise bez závad

Co to papá a co se dělalo: 804140_5.png

Aktuální plány:
- Vyměnit oleje motor, převodovka, diff - i když motor je prý 4000km po výměně
- Koupit origo koberečky
- Sehnat obě nové výbojky philips 85122, jedna už si občas při delší jízdě problikne a má divný odstín - sehnána jedna
- Zítra jedu omrknout kola styling 127 (CSL), takže si výlet, kola budou chtít renovaci - OK
- Dořešit levý přední blinkr (asi koupím pár nějakých jiných blinkrů), má ulomenou zajišťovací pracku a po čase se vyklepává z původní pozice
- přetěsnit víčko servo nádržky - někdy se stavím pro 42x2 EPDM O-kroužek

- Zadní světla - dořešit vnitřky se žárovkama, sice drží, ale ne jak by měly - ulámané pracky

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak drobná radost v kufru a dalších 900km za náma a jsem až pozitivně zaskočen nájezdem na nádrž.  750km  - spotřeba 8,3l/100km 

Prozatím malé spyfoto z kufrtu, teď jdu spát mám toho dost :)

 

5.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola sezuty - čeká je repas, nemáte někdo zkušenosti s někým dobrým? Pár firem jsem našel, ale jak jsem detailněji přečetl uživatelské recenze a ne fotky na webu, tak už to tak slavné nebylo....

Jedno z těch dvou 9J dozadu je dost odřené no :/

 

6.jpg

7.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Satepek - taky o tom uvažuju na letní sady, jak 306 tak 407. Ale tím, že mám garáž se o to možná pokusím sám. Je to pracný a vyžaduje to nějaký nástroje, ale na netu najdeš spoustu užitečných (i video) návodů .. Nechat si to udělat profi něco stojí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě to lákalo, u jakýchkoliv jiných kol bych to zkusil. U těchto M-kových to radši nechám udělat profi s kvalitním lakem.. Tady jde přeci jen o m-kové kola, které se cenově pohybují někde jinde, tady bych si nějaký nepovedený repas neodpustil, těm kolům to jen zvedne hodnotu, jde o raritní model z M-řady, takže koupě + repas a stejně budou mít cenu za kterou je lze pořád prodat. Navíc v některých místech to bude chtít asi zavařit hliníkem, jsou ta celkem hluboké vryp u hrany, takže kit to nespraví páč by stejně při nazouváni seslezl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někdo tady říkal, že by si rád udělal kola sám a trošku mě nahlodal... Včera jsem se do toho pustil a zjistil, že ty rýhy jsou max na kit, takže jsem včera od 19 do 23 seděl v garáži a brousil a kitoval - jedno kolo hotové - už jen nějaký základ, barvu a lak - uvažuju o komaxitu???

Dneska jsem zase na 3 hodinky sednul a mám připravené druhé kolo dozadu + vybroušené třetí, to bude třeba ještě vykitovat a vybrousit znova pak poslední, a následně jen vybrat barvu a nazout pneu - předek 8J 225/45R18,  zadek 9J 255/35/R18. Tak snad to do jara stihnu :D

 

 

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám takhle odrbaný kola, nebo spíše o hodně víc :D

Co jsi použil za kit? Normální nebo ten hliníkovej, kvůli větší pevnosti?

Normální dvousložkovej se podle mě za chvílu odrbe, ten hliníkovej by mohl něco vydržet, ale zase brousit ho bude docela pakárna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přemýšlím o práškové barvě - trošku se bojím, že klasika barva + několik vrstev laku tolik nevydrží - při nazouvání atp., nebo ty jako lakýrník myslíš, že klasický lak něco vydrží?

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hliníkový kit je dobrý, nebo lze použít taky ten na hliník. Ovšem pořád je to kit, při velké vrstvě a nešetrném obouvání se to může ulomit. Lepší je dovařit a vím o jednom chlapíkovi, který nechává chemicky odlakovat a dovařuje hliník. Je ze Svitav. 

Já taky mohu zařídit lakování - klasicky vykytovat a nalakovat v boxu (lak s tužidlem, ne ředidlovku jako ze spreje).

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, díky za info, každopádně nedá mi to nezkusit - na komax je stejně potřeba kola fakt vylouhovat, opiskovat a zavařit. Takže pokud nebudu spokojený s lakem půjdou stejně na komax. Takhle dám pár stovek do materiálu a něco do práce, když to nebude ono půjdu puvodní cestou. Jen mě zajímá jak to dokáže člověk udělat sám, zkušenost se hodí a aspoň mám teď plán na pár večerů. Chtěl jsem kovově šedý lak, ale možná půjdu cestou lehce do zlatova, páč k té černé to je dost zajímavé.

1111.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

V neděli jsem dobrousil zbylá kola a nahodil plnič na jedno z nich. Více méně tak na zkoušku, no v týdnu dokoupím materiál a snad během dvou týdnů půjdeme pod barvu a lak. Ať do března ten lak dobře vyzraje... 

 

19.jpg

20.jpg

21.jpg

Upraveno uživatelem Satepek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...