Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Topení


Namessis

Recommended Posts

Fridex asi néééé :bojim To mi pripomína škodovku 105ku Tam som to dával :D

Tak som zistil, že Valvoline nieje u nás nikde skladom. Takže ten som vyškrtol. Katalóg Total mi určil Total Glacelf Auto Supra. Ale je oranžová... Jááá už neviem....:myslim

Upraveno uživatelem Kukajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já pochytal veškerou kapalinu co byla v okruhu a poté jsem jí tam zpátky nalil ;) samozřejmě jsem jí nejdříve prolil přes hrubší síto a pak přes filtrační papír... zatím vše funguje jak má, takže to nejspíš stačilo :mrk

Upraveno uživatelem Namessis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj taka klapka existuje? Väčšinu casu mam nastavenu automatiku rovnako na obidve strany,skusal som klapky okno,stred i nohy,toto funguje len v lavo fuka teply a v pravo, no ani za vlazny vzduch sa to neda povedat! Neviem aky je radiator,ci je ok,ale ked jedna strana hreje a druha nie tak by mal byt v poriadku! hm...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odstranil jsem kryty topení z obou stran, obě trubky horké. Demontoval jsem odkládací přihrádku u spolujezdce a prohlédl klapky. Klapka pro rozdělení vzduchu vzduchu na nohy nebo okno nebo střed funguje. Servo klapky pro uzavření přívodu vzduchu do kabiny také funguje, Mění se tahy a je vidět i pohyb. Klapka topení také chodí - prosvítil jsem to baterkou a hýbe se. Dnes bylo nad nulou, tak se zdálo, že fouká vlažný vzduch. Při otevření klapky topení se hýbe i servo klapky uzavírající přívod vzduchu do kabiny. Má to tak být? Může tam být ještě jiný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj,mám ten samý problém na třista osmě.Trubka do radiátoru i z něj horká,ventilátory i klapky funkční,ale přesto fouká z ofuků,který nastavim na plno,jen vlažný vzduch.V zimě zůstáváme s manželkou a dcerou pěkně zabalený v bundách.Chci se optat,jestli jsi nějak pořešil tuhle závadu.Dík za případnou odpověď. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud jsou obě trubky opravdu horké (voda 90 stupňů, takže při dotyku se spálíš), ventilátor topení pracuje, resp., z ofuků to fouká, tak mi hlava nabízí jen špatnou funkci klapek--protože jen klapky nastavují požadovanou teplotu vzduchu :myslim, jestli máš automat. klimu, mohou být vadná tepl. čidla, nebo servomotorky, které ty klapky ovládají--tzn., nenastaví klapky podle toho, jakou máš nastavenou teplotu...

jestli máš manuální klimu, je situace navlas stejná, jen bude problém mezi ovládacími kolečky v kabině a klapkami--možná vyskočený drát z ovládání, nebo z klapky...

prostě jestli ti valí horká voda přes radiátor a z ofuků fučí vzduch, tak je to v klapkách :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacpaný radiátor se pozná tak, že výchozí trubka z topení je zpravidla chladnější a když zapneš topení (ventilátor), chvilku fouká teplý vzduch a pak studený--radiátor se totiž ochladí malým průtokem vody...,když vzápětí sáhneš na tu trubku, je STUDENA'

'Keri' píše, že má obě trubky horké

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak,obě trubky horký,ventilátor na plný pecky,topení na max,chladící kapalina na 90 stupních a z ofuků fouká jen vlažný vzduch.Soustředim se teda na ty klapky a servo motorky.Jenom nevim,jak bych mohl zjistit,jestli je klapka topení funkční,aniž bych musel demontovat radiátor.A dík za tu předešlou radu:super

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...