Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Učí tu někdo lyžovat? - asi vyřešeno, Pavel pojede na lyžařský tábor do Krkonoš


Medvěd

Recommended Posts

Tak v tom s tebou nesouhlasím. Můj první a jediný výlet na běžkách skončil právě díky tomu, že jsem měl průpravu ze sjezdovek. Ale bylo mi divné proč všichni na běžkách ten potůček přes cestu obchází bokem, ale já tohle na sjezdovkách jezdím běžně a tak jsem jel a hup a obě špičky byly zalomené. Takže pokud netouží po tom brázdit s adrenalinem v krvi kopce směrem dolů, ale chce chodit na výlety s oddílem a kochat se přírodou, tak jsou to vyhozené peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chceš jen na běžky a o sjezdovky nemá zájem, nemá smysl ho učit na sjezdovkách. Je to velkej rozdíl a nic mu to nedá. Navíc stále je ještě relativně módní snowboard. V době kdy jsem mladýho táhnul na lyže to byla ta největší móda, snažil jsem se ho přitáhnou k lyžím, ne že by mi snowboard vadil, ale nemohl jsem mu nijak pomoct.... Ale vždy jsem se ho ptal, jestli nechce raději zkusit prkno. Dcera k tomu už inklinuje, syn ne. Zjistil, že lyže jsou rychlejší, ovladatelnější a zábavnější, že neexistuje nic, v čem by jím mu mohl snowboard konkurovat. Přesto si myslím, že je mladej, a jestli má sníh rád, měl by se minimálně základy naučit, vyzkoušet... Teď je ve věku, kdy mu začínat vštěpovat techniku nemá cenu, tak uvidím, třeba později...

Nicméně jsem odbočil, takže závěr - chceš-li běžkovat, nemá smysl se učit na sjezdovkách. Vše je jiné, včetně technik sjezdů, základ je jen sníh, skluz, zatáčka, zastavení v pluhu, tím to ale končí, dnešní carvové sjezdové lyžování je úplně jinde, takže po té, co se naučíš pluh se to vlastně okamžitě odnaučuješ, jinak carvové lyže ztratí smysl...

Znám spoustu běžkařů, co sjedou kopec na běžkách, nicméně na sjezdovkách to nedají (možná by měli spíš zvolit telemarkovou lyži a techniku) a  znám spoustu lidí, co se neumí postavit na běžky (vlastně patřím mezi ně - ne že bych to nedokázal, každopádně jsem začátečník a nebaví mě to). A znám spoustu lidí, kteří umí dobře obojí. Každopádně je to odlišné. Myslím, že jsou kursy i na běžky a běžkařské techniky, ne? Navíc na lyžařských kursech to dnes není, pokud to je, určitě ne povinné.

Pokud ale Medvěde chceš, aby to zkusil a bude-li se mu to líbit, podpoříš ho v tom - třeba tím, že s ním budeš jezdit, budeš ho vozit - mimochodem v partě dětí (i dospělých) to je o dost větší zábava - tak je to super, ať to zkusí. Je třeba počítat s tím, že sjezdové lyžování je drahý sport.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe. Tr: Náhodou, já bych dceru klidně s partičkou kamarádek lyžovat poslal. Ono to má něco do sebe. Já jsem dlouho u dcery odstraňoval zlozvyky (záklon na patách, pluh), pak jsme vyjeli se známými a její kamarádka to mastila v exkluzivních obloucích po hranách... to byla motivace, během dvou dnů zlozvyky zapomenuty... Najednou zjistila, že to jede o dost rychlejc, líp se to ovládá a je to větší zábava... V současnosti motivuje a táhne kamarádky, které ještě neumějí... Tohle prostě u dětí skvěle funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš Petře tak moc chránit svoje děti, že je nepustíš ani do kolektivu mimo tvůj dozor, tak se ti to jednou šeredně vymstí. A dětský kolektiv je velmi krutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe. Tr: Náhodou, já bych dceru klidně s partičkou kamarádek lyžovat poslal. Ono to má něco do sebe. Já jsem dlouho u dcery odstraňoval zlozvyky (záklon na patách, pluh), pak jsme vyjeli se známými a její kamarádka to mastila v exkluzivních obloucích po hranách... to byla motivace, během dvou dnů zlozvyky zapomenuty... Najednou zjistila, že to jede o dost rychlejc, líp se to ovládá a je to větší zábava... V současnosti motivuje a táhne kamarádky, které ještě neumějí... Tohle prostě u dětí skvěle funguje.

 

No jo, jenže to je něco jiného, dceru. Na mladé chlapce číhá všude nebezpečí :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš Petře tak moc chránit svoje děti, že je nepustíš ani do kolektivu mimo tvůj dozor, tak se ti to jednou šeredně vymstí. A dětský kolektiv je velmi krutý.

ale ja o detskem kolektivu vubec nepisu a dik za minus teda :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to hezké jak psal Pacho69,ale dráhy sport,nicméně když se v tom pohybuje té,na kolik by me vyšlo půjčení lyží a výbavy pro 2 dospělé +2 děti + nějaká permice?nestal jsem na sjezdovkách 10let,ale to se snad nezapomíná ne?i když ted jsou carvingove lyže...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl jen projev nesouhlasu s tím co jsi psal. Nic jiného. Protože  s tím co jsi napsal nesouhlasím. Ověřil jsme si jak většinou dopadají děti nad kterými je přes příliš držena ochranná ruka rodičů. Někdy méně je více. Chápu strach a obavy, ale ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě by se příčilo , svěřit své jediné dítě na týden někomu cizímu....

Pavel jezdil od 5ti let na jarňáky se skautem, ale tam pouze boboval nebo sáňkoval. Na dvoutýdenní letní tábory jezdí taky - ale je fakt, že vždycky je to v rámci programu oddílu, kam dlouhodobě chodí.

Trošku jste mě zviklali s tím propastným rozdílem sjezdovky kontra běžky - ještě zapátrám nebo to holt ještě o sezonu odložíme.

Co se mého pohledu na sjezdovky a běžky týče, tak u těch užších prkének jsem schopen aspoň pochopit smysl této aktivity = jet někam na výlet a nebořit se po kolena ve sněhu, něco při tom vidět, zastavit se cestou na čaj, grog nebo polívku a večer "padnout za vlast". Sjezdovky si z dětství pamatuju tak, že nejhorší bylo čekání ve frontě na vlek, následně se na kotvě udržet až na vrchol kopce (fakt jsem z toho párkrát spadl), pak co nejrychleji sjet dolů (někdo za pár minut, Medvěd třeba za půl hodiny) a zase se postavit do fronty a do zblbnutí těla a ducha brousit pořád stejnej kopeček. Sorry - ale z mého pohledu jsou sjezdovky dobré maximálně k vytvoření víru v peněžence a ten dokážu vyrobit i jinými cestami.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

(někdo za pár minut, Medvěd třeba za půl hodiny) a zase se postavit do fronty a do zblbnutí těla a ducha brousit pořád stejnej kopeček. Sorry - ale z mého pohledu jsou sjezdovky dobré maximálně k vytvoření víru v peněžence a ten dokážu vyrobit i jinými cestami.

Promiň Medvěde, ale tohle je ukrutná blbost. Je jen na tobě kam budeš syna směřovat. Ale taky sjezdový lyžování není jen 600 metrů v Monínci. Jsou to třeba i kilometry krásnejch sjezdovek v Alpách. Když tobě sjezdovky neseděj, neznamená že syn nebude chtít na tom jezdit. Nebo nedejbože, ady chtel jezdit na snowboardu. Já bych třeba zas nešel na běžky dobrovolně a můj syn na nich běhá - ať si běhá. Vítr v tvojí peněžence mi nepřísluší komentovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byl jen projev nesouhlasu s tím co jsi psal. Nic jiného. Protože  s tím co jsi napsal nesouhlasím. Ověřil jsme si jak většinou dopadají děti nad kterými je přes příliš držena ochranná ruka rodičů. Někdy méně je více. Chápu strach a obavy, ale ....

 

 

já to myslel tak že dítě na týden svěřím někomu koho aspoň trošku znám nebo mi byl doporučen někým koho znám. ne někomu uplně neznámému.

 

mám 22letitého nevl. bratra , od 5 do 8let chodil v ostravě do skautu, v posledním roce se zjistilo že hlavní vedoucí skautu několik let ty děti tam, bráchu naštěstí ne, pohlavně zneužíval, a jinak sexuálně využíval , nejen na táborech ale i během roku....   dostal už nevím kolik let , ale tady je to jádro pudla... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takhle , spíš se snažím nevzhledávat takovéto akce, viz týdenní lyžák viz příspěvek s odkazem na agenturu . když už tak hledám takovou akci pro rodiče s dítětem , tzn týdenní pobyt , s denním "odevzdáním do školky" . což můžu na hory s prckem jet rovnou sám a denně ho do té školky dávat.... kdzž už se bavíme o tom to případě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Statisticky největší procento zneužití je v rodině a příbuzenstvu ;)

 

naše rodina ani příbuzenstvo naše děti ani nechtějí hlídat natož.... takže v tomhle směru jsem klidný.

 

nejčastěji je hlídal Schreek :D  a kroužek kam obě děti chodíkrom těch školních)  má na starost Neonův strýc :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...