Jump to content
  • Current Donation Goals

Bazar u snašich sousedů.

uulik

Recommended Posts

Čau kluci,narazil sem na stránky o prodeji ojetin,neumím však německy ani jiný jazyk tak se obracim na vás ostatní.

Jsou ty ceny k těm autum reálný,zdají se mi o proti našim cenám divný. Kdybych si ně co chtěl přivézt co by to obnášelo? Ještě se platí clo? Potřeboval bych radu od někoho kdo dováží ojetiny z Německa.

http://www.mobile.de/SIDGfSk2aZISb.CvrgPUaeuFQ-t-vaNexlCsCsK~BmSB11Iindex_cgiJ1130867687A1D1100CCar/cgi-bin/index_cgi.pl?_form=search&sr_make=19300&sr_model=&sr_priceFrom=-2&sr_priceTo=-2&sr_category=1100&sr_powerFrom=-2&sr_powerTo=-2&sr_registrationDateFrom=-2&sr_registrationDateTo=-2&sr_mileageFrom=-2&sr_mileageTo=-2&sr_country=-2&sr_zip=&sr_zipRadiusTo=-2&doSearch.x=33&doSearch.y=6 :myslim:myslim

[upravil dne 1.11.05 uulik]

Záleží, co z toho bys chtěl dovézt. Obecně platí, že auto bez glob. evr. homologace starší než 8 let dovezeš leda na přestavbu (nevím, jak je to s povolováním u nás), auto s glob. homologací v pohodě přihlásíš a auto mladší osmi let taky. Obecně platí, že raději žádný tuning, vše série.

Daj se tam sehnat dobry veci, ale je tam SPOUSTA falesnejch inzeratu a podvodniku (obvykle se stehujou do ciziny a chteji prodat), takze to chce fakt umet jazyk a orientovat se hlavne na auta s realnou hodnotou

Tos učinil vskutku objev, s tím mobile.de. Tyhle stránky už jsou pěkných pár let naprosto o ničem, 99% zajímavých inzerátů je levých, a navíc na to čumí až příliš mnoho lidí. Koupit tam něco je o obrovské náhodě, ale především o jazykové vybavenosti a mobilitě - když se něco objeví, tak tam být schopen okamžitě vyrazit. Pokud tohle nejste (a to nejste, jinak byste se takhle blbě neptali), tak doporučuju na podobné stránky koukat jen pro pobavení. Tedy pokud si nechcete přivézt předražený namaskovaný šrot z tureckého plácku, nebo naletět podvodníkovi. A mimochodem, ty stránky zdaleka nejsou jen německé, jsou celoevropské - a jsou tam i čeští prodejci.

Oddie> Svata pravda - zajimavy inzeraty jsou obvykle fake a podvod, ale daji se koupit i relativne dobry veci, pokud se prodavaji za rozumnou cenu.

Kazdopadne bych radsi doporucoval ebay.de, tam nakupuje spousta lidi ;)

Já přes mobile.de koupil před 3,5 lety svoje auto (306, v té době rok staré auto). A bylo to vo tom, že jsem našel čerstvý ještě voňavý inzerát, zavolal okamžitě onomu Turkovi do Berlína, druhý den do určené hodiny jsem tam byl s kamarádem automechanikem, auto naložil a odjel. Za mnou stáli už další 3 zájemci, z toho 2 z ČR a jeden z PL. Měl jsem štěstí (které přeje připraveným...;) ) a koupil auto, ze kterého mám dodnes víc radost a užitek než starosti a výdaje, a to za jen o málo větší polovinu tehdejší tržní ceny. Tímto potvrzuji na své zkušenosti Oddieho příspěvek, že musíš umět jazyk, rozumět tomu, co kupuješ nebo aspoň mít s sebou někoho, kdo ví vocogou, a být mobilní - rychlý...

Jak je to teď, jestli jsou ty inzeráty podvodné nebo ne, nevím, nicméně mám pocit, že momentální převis nabídky nad poptávkou sráží už i u nás ceny aut tak nízko, že mám dojem, že se to už snad ani nevyplatí, ale podrobně jsem nepátral po ničem konkrétním. Nicméně fakt je ten, že jsem před cca 3 měsíci neodolal \"výhodné nabídce\" koupě téměř nového Mondea kombi ve \"fullu\" za mimořádně dobré peníze (majitelka se stěhovala do USA :D ) a chvíli jsem se divil, proč furt volám na záznamník a automat mi nabízí nějaké staré rachotiny... :D