Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehoda


virten

Recommended Posts

Zdravím, včera se mi ve Vysokém Mýtě stala nehoda na křižovatce, kdy mi nedal týpek přednost. Já ho tedy nabral předkem na jeho levý bok. On na Fabii měl jen promáčklé dveře a díru v nich od mého tažného oka. Ale já na své 106tce (r.v 2001, sport) celej nárazník v prdeli, oba blatníky, posunutá sahara na chladič, prasklé obě přední světla a čelní sklo. Odtahovka mi to odtáhla do servisu a zapujčily mi náhradní auto po dobu než to likvidátor nějak zhodnotí atd. A já se chci zeptat, zřejmě to bude pro pojišťovnu totálka takže to nebude chtít opravovat vzhledem k porovnání ceny auta a opravy, ale co kdyby mi likvidátor řekl že mi dá např. jen 15 tis, jak se proti tomu bránit abych z toho vytřískal co nejvíc? Auto jsem kupoval před 2 lety, mám kupní smlouvu že jsem ho kupoval za 30tis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám papíry 2 roky, nalítáno kolem 40k a tohle je moje první nehoda vůbec (nikdy žádný ťukanec na parkovišti a nic jiného) Když se to stalo tak viník mi zavolal přes jeho pojišťovnu odtahovku, ta přijela, odtáhla mě do servisu a mám od nich pujčený náhradní auto než se to vyřeší. Každý mi tvrdil, že já nebudu platit ani korunu. Takže jsem na to zvědavý, hlavně na kolik to auto případně ohodnotí na totálku nebo tak něco. No uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abych to upřesnil--že by ses u nich napakoval to taky nehrozí, totálku hodnotí podle papírových údajů, ne podle toho jak skutečně vypadala, takže kouknou do tabulek a čau pipi :) , jinak řešení pojist. události probíhá v podstatě jak jsi napsal, platit bys neměl ani floka, resp. co budeš platit, tak vzít doklad a pojištovna uhradí (jen nutné náklady)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejně nabídnou dvě varianty.

1) daji ti nějakou částku a auto si necháš - dělěj si s tím co chceš

2) daji ti nějakou vyšší čaástku a auto si prodaji v nějaký aukci

 

Pokud ti bude částka od pojišťovny málo, třeba kuli velký investici před nehodou, můžeš další prachy požadovat po viníkovi nehody.

Ovšem nečekej, že by ti někdo dal peníze bez soudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejně nabídnou dvě varianty.

1) daji ti nějakou částku a auto si necháš - dělěj si s tím co chceš

2) daji ti nějakou vyšší čaástku a auto si prodaji v nějaký aukci

 

Pokud ti bude částka od pojišťovny málo, třeba kuli velký investici před nehodou, můžeš další prachy požadovat po viníkovi nehody.

Ovšem nečekej, že by ti někdo dal peníze bez soudu.

K bodu 2) pojišťovna odhadne auto na nějakou částku a bouračku vystaví na neveřejné aukci. Ta bouračka se prodá za nějakou částku, kterou dostaneš ty od kupce. Tuto částku pojišťovna  odečte od své částky a rozdíl ti vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K bodu 2) pojišťovna odhadne auto na nějakou částku a bouračku vystaví na neveřejné aukci. Ta bouračka se prodá za nějakou částku, kterou dostaneš ty od kupce. Tuto částku pojišťovna  odečte od své částky a rozdíl ti vyplatí.

 

To nechápu, můžeš to ukázat na konkrétních číslech? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obyčejně nabídnou dvě varianty.

1) daji ti nějakou částku a auto si necháš - dělěj si s tím co chceš

2) daji ti nějakou vyšší čaástku a auto si prodaji v nějaký aukci

 

Pokud ti bude částka od pojišťovny málo, třeba kuli velký investici před nehodou, můžeš další prachy požadovat po viníkovi nehody.

Ovšem nečekej, že by ti někdo dal peníze bez soudu.

máš to obráceně :) Pokud si ho nechá dostane "víc" než když to jde do aukce. Proto se taky dělá ;) Aby na tom pojišťovna ušetřila. Ale zase má jistotu že za ty prachy co pojišťovna strhla to někdo koupí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Já loni koupil 306ku tady na klubu za 30 000,- a protože Hela autem jezdí na služebky, okamžitě jsem ho i pojistil. V létě jsem odřel zadní dveře = pro pojišťovnu totálka. Auto ohodnotili na 39300,-, odečetli 15000 zbytkovou cenu auta, 5000 mou spoluúčast a 19300,- přistálo na účtu. Auto je opravené a havarijka pokračuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebál jsem se ani tak toho, že bych od pojišťovny nedostal tolik, aby mi to pokrylo koupi jiných dveří, ale bál jsem se toho, že mi pojišťovna dík totálce vypoví smlouvu a auto nepůjde znovu pojistit. Pořizovat si jinej kočár jen kvůli tomu, aby s ním Hela mohla jezdit 2x měsíčně na služebku (auto MUSÍ být havarijně pojištěno = podmínka zaměstnavatele), to by se nám moc nerentovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešeno - pojišťovna mi dala 15 tis + mi nechala auto, na opravu nemám peníze (oprava by stála více) takže jsem koupil od kamaráda jiné auto, takže Peugeot už není, kdyby někdo chtěl prodal bych ho v celku na díly, dohodli by jsme nějakou slušnou cenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...