Jump to content

Nejdou přední ostřikovače


locky
 Share

Recommended Posts

Zdravím, nejdou mi přední ostřikovače, ale zadní normálně jdou. Při přitáhnutí páčky k sobě, normálně stěrače stírají. Pojistky jsem zkusil vyměnit a nic, tak usuzuji, že je to motůrek ostřikovačů, tak se chci zeptat, zda nemá někdo nějakou stránku, kde je nový a levný a má s tím zkušenosti. Předem všem díky

Link to comment
Share on other sites

Motůrek ostřikovačů je pouze jeden jak pro předek tak zadek.

Odpoj konektor od motorku (v pravo pod podběhem) a změř napětí v konektoru. V klidu tam bude 0V, při jednom 12V a při druhém -12V (rozmezí 11-14V).

Pokud tam to napětí jde, tak je skutečně motorek, pokud nejde, bude problém jinde

Link to comment
Share on other sites

Takže pokud zadek jde a předek ne, může být chyba někde jinde? Zkoušel jsem projít i hadičky, ale nic sem nenašel. Zítra to zkusím proměřit. Asi se to nedá proměřit jinak aniž bych shazoval podběh, že?

Link to comment
Share on other sites

Tak popros ještě někoho dalšího ať poslouchá, ale jestli funguje motorek. Pokud ale fuguje zadní ostřikovač tak motorek bude ok. Stejný problém jsem řešil teď také, ale u jiného auta. Motorek vrčel, zadní ostřik fungoval, ale přední ne. Nakonec to byla prasklá hadička a kapalina tekla mimo.

Link to comment
Share on other sites

Ak ti motorček ostrekuje zadok, tak chyba v elektrike by nemala byť. V motorčeku je taký valček ktorý sa pohybuje v závyslosti na tom či chceš ostrekovať predok alebo zadok, ten valček zvykne byť zatuhnutý od bordelu z nádržky. Ďalšia možnosť je, že je komplet upchatý vývod z motorčeka, tak tiež z bordelu od nádržky. Ak si hadice prefukoval, tak odpojenú alebo deravú hadičku vylučujem. A posledná najmenej pravdepodobne možnosť je, pokazená páčka.

Vytiahni motorček, so špáradlom jemne poštuchaj do otvorov a nahoď späť. Ak budeš mať dole motorček, tak strč ešte hadicu z vodou do nádržky a prúdom vody ju prečisti.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím, tak sem nalezl nějaký problém. Oddělal sem podběh a při odstřikování zadku normál hrčí a funguje, ale při zapnutí předního ostřikování není motůrek slyšet. Zkusil sem připojit nový motůrek, ale předek furt nic, motůrek ani nezahrčí. Dále by mě zajímalo do motůrku ostřikovačů vede žlutá koncovka a pak je tam ještě jedna koncovka úplně stejná(modrá), ale ta není nikde zapojená. Dokáže mi s tím někdo teda poradit?

Link to comment
Share on other sites

Když už jsi odpojil konektor, tak zkus voltmetrem a žárovkou (nejlépe oba paralelně!), jestli tam jde napětí. Žárovka to zatíží namísto motorku a voltmetrem zkontroluješ polaritu.

Ten nepoužitý konektor by mohl být na ostřikovač světel.

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem přehodil motůrky, dal jsem tam ten nový, ale ostřikovače stále nic. Vypadá to, jak kdyby tam asi nešlo napětí, nebo je někde chyba tam. Jelikož když jsem měl motůrek vytáhlý, zkusil jsem přitáhnout páčku a slyšel sem, že běží jak na zadek tak předek, dal jsem ho zptáky do nádoby a zkusím a nic. Zadek valí, ale předek neostřikuje. Tak já už nevím :myslim

Link to comment
Share on other sites

Zkoušel sem i přehodit hadičky, a trysky a hadičky na předek jsou v pořádku po přehození to ostřikovalo. Pojistky jsem kontroloval, podle schématu co sem našel tu na foru. Podle něho by měla být pojístka č14. A ta je v pořádku. Tak čím by to mohlo být?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...