Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nestartuje - opakovaně


Romale

Recommended Posts

Podobný problém se tu už řešil, ale žádné řešení nesedí na můj případ

Mám Peugeot 307 Break 1.6 80kW. Mám ho nově z bazaru, tak 5x- 6x normálně startoval, pak už nic. Startér cvaknul, ale netočil. Vypálilo to dvě pojistky, tak jsme dali nový startér. Auto opět startovalo v pohodě, po další cca 5ti nastartování stejný problém (startér cvakne, občas ani to ne). Když jsme to zkusili jen lehounce pustit z kopce (jen na cuknutí), tak to pak i nastartovalo samo, pak zas nic. Kontrolky svítí, nehlásí to žádnou jinou chybu.

Zdá se, že je problém opět ve startéru, ale i když jsme ho po první poruše měnili za neoriginální (od známého z vrakoviště za 1800,-), tak mi příjde divný, že bych měla smůlu na vadný kus, který odejde hned.

Nevíte, zda není problém někde jinde, který mi tímto ničí startéry?

Napadá mě spínací skřín? Nebo něco jiného? Baterka se zdá v pohodě, a předpokládám, že by baterka nevypalovala pojistky.

Ještě k té druhé chybě - vypálilo to pojistku 15A, tu jsme vyměnili za další 15A a taky hned šla. Dali jsme tam 30A na zkoušku a ta vydržela, ale nestartujee.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistku 15 A nahraď žárovkou - např. dálková obě vlákna paralelně.

Která je to pojistka, tedy co jistí?

Vypadá to, že kabel mezi skříňkou a cívkou má šlus na kostru (protože startér jste vyměnili včetně cívky).

Která je to pojistka a co jistí? - Nevyznám se v tom, ale prostě ta 15A vylítla při otočení klíčkem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...