Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

žárovka denního svícení do světlometu


Božek

Recommended Posts

Co vlákno, odpověď je vlastně v příspěvku před tím svým... I s cenama.

"Parkovací" světlo neexistuje. Jsou obrysová a potkávací a pak denní. Pokud nemáš denní, musíš používat potkávací. Když si přečteš manuál, dozvíš se, že 0 je vypnuto, auto je automatika, pak jsou obrysová, pak potkávací. Zapínání denního svícení je v palubním počítači. Pokud ho zapneš, tak denní svícení svítí v poloze 0 a v poloze AUTO. Logicky, protože podle vyhlášky nesmí svítit denní a potkávací světla. V poloze 0 buď svítí denní nebo nic. v poloze AUTO se o to starají senzory. záleží jestli máš denní svícení zapnutý nebo ne.

Ceny taky viz výše, komplet žárovka s paticí (pro fiat) 450, jen samostatná baňka 350. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypnou  a zapnou se, když senzor řekne. Mě to funguje celkem dobře. Jen to zareaguje i třeba v kratším podjezdu, přepne na potkávací a hned zpět na denní svícení. neřeším to. Dávám si jen bacha, když je difúzní světlo nebo mlha, tak nereaguje vždy dobře a místo potkávacích nechá denní svícení (což je blbé, nesvítí zadní světla). Jinak si myslím, že dobrý, dokonce reaguje celkem dobře i když je světlo, ale prší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Pacho69 napsal:

Dávám si jen bacha, když je difúzní světlo nebo mlha, tak nereaguje vždy dobře a místo potkávacích nechá denní svícení (což je blbé, nesvítí zadní světla). 

Jak to teda je, s těma zadníma světlama?

WP_20190409_15_56_16_Rich.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle našeho zákona jsou denní světla jen přední, zadní ne. Dá se aktivovat v dia, že i při denní ch se ti rozsvítí zadní obrysová. Standardně to ale nastaveno není, protože u nás to "nařízeno zákonem" platí jen pro přední. Ale aktivovat to jde,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám koupené auto v Čechách-vyrobeno pro ČR-a při nastavené páčce světel na -AUTO-a denním světle (venku) se rozsvítí obrysovky vepředu, vzadu, denní a osvětlení zadní SPZ. Nic jsem nikdy nenastavoval. Když přepnu páčku za tmy na denní světla svítí to samý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to nastavením v dia. Zákon říká, že denní svícení je jen přední. Obrysovky přední by s denním svítit neměly. Zadní svítí jaksi navíc, v českém zákoně to není. To, že to z výroby (pochybuju, spíš z předprodejního servisu) nemusí být nakonfigurováno správně, to je klidně možné. Potkávačky a denní podle zákona ani svítit nesmí (a těch bastlů, co tak jezdí...). 

P.S. Též mám auto koupené v ČR, vyrobené pro český trh dle mojí specifikace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zřejmě-u mě-nakonfigurovaný v předprodejním servisu. Je zajímavý, ač to je protizákonné, že v této předprodejní konfiguraci pokračují servisy i dnes. Je tu vlákno 5008 nebo 3008, kde nový majitel vychvaluje právě toto nastavení u nového vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám, že je to protizákonné. Zákon definuje, že musíš mít rozsvícena obrysová a potkávací světla NEBO světla pro denní svícení. Světla pro denní svícení jsou definována jen v předu. Pojem NEBO znamená, že nesmíš svítit zároveň potkávacím obrysovými a denními. O současném rozsvícení denních a obrysových světel zákon nehovoří.

Do budoucna se hovoří o tom, že "zadní denní svícení" bude povinné. Ale hovoří se o ledasčem, že jo. Osobně se tomu nebráním, má to svoji logiku.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono to denní svícení vzadu má velké opodstatnění v případě, že auto vpředu jako denní svícení používá potkávací světla, protože potom se celkem často stává, že řidič nezaregistruje, že se setmělo, jelikož mu svítí potkávačky a nerozsvítí a zezadu je potom neviditelný. Pokud ovšem má auto vpředu skutečně denní svícení, na které se potmě jet nedá, nebo má automatiku na rozsvícení, je svícení vzadu asi  k ničemu. No a svítit vepředu denním a ještě potkávačkama je opravdu trochu "rozmařilost"... :)

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protože některá starší auta mají denní sviceni řešeno tak,  že po nastartovaný se jako denní svícení rozsvítí automaticky jen přední potkavacky a vzadu nesvítí nic.  Zadek se rozsvítí až když manuálně rozsvítí světla knoflíkem nebo packou. 

Upraveno uživatelem kupák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem ještě neviděl. Rozhodně ne u Peugeotů :o

Edit: Ba naopak dnes potkávám dost kutilů, co mají ve starých autech jako denní "tlumené dálkové" přes nějaké udělátko a to je teprve radost takové telátko potkat :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...