Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna manžety na poloose


Micky999

Recommended Posts

Ahoj, při výměně ramene jsem omylem prorazil manžetu poloosy na straně u řidiče, je to manžeta u převodovky. Napíše mi někdo prosím postup, jak jí vyměnit? Jsem celkem amatér, ale ramena jsem vyměnit zvládnul :D Rovnou si vyměním i převodový olej a gufero. Díky za rady

[Edited on 26/5/14 09:02 by Micky999]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidim ze nikto nic ale ja len tak(co si pamatam) takze da sa to skoro ako pri vymene ramena ale nevyhoda je to ze poloos ti zostane v otoci, popripade dat dole aj cast v otoci aby si mohol vytiahnut celu poloos z otoci. Tusim tam je segerka a matica a poloos sa da vytiahnut aj z otocu. Zamozrejme treba dat pod auto nadobu na prevodovkovy olej a pripravit si nove gufero. No a samotna vymena manzety spociva uz len na odstraneny tych drziacich pruzkova a vymene manzety, teda neni som si isty ci tam treba aj poloos rozobrat alebo sa da manzeta prestrcit. Ja som mal manzetu len zosunutu lebo som opravoval homokineticky klb a robil som to na aute ked to bolo namontovane. Hlavne nezabudni dat do manzety dostatok vazeliny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skusenosti hovoria, že mažeta cez homokinetický kĺb prepchať nejde :)

Bolo treba ju zaniesť niekomu, kto mal naňho sťahovák ...

Ale možno je to u 206 inak i keď pochybujem :)

PS: Prevodový olej si vypusti pred tým vypúštacím \"šróbom\", aspoň všetko nezasviníš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje skusenosti hovoria, že mažeta cez homokinetický kĺb prepchať nejde :)

Bolo treba ju zaniesť niekomu, kto mal naňho sťahovák ...

Ale možno je to u 206 inak i keď pochybujem :)

PS: Prevodový olej si vypusti pred tým vypúštacím \"šróbom\", aspoň všetko nezasviníš.

Inak tu je video ako meni klb ale ze by pouzil nejaky stahovak sa mi nezda.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechcem do toho kecať viac, nie som mechanik :)

V každom prípade v tom videu dávali kĺb nový, ja som tam vracal pôvodný nakoľko bola zlá len manžeta ... Tak neviem, či je tamto šetrný spôsob ako ho dať dole bez poškodenia.

Pokiaľ si hodíš do googlu \"sťahovák na homokinetické klby\" tak ti najde peknu kopu stranok.

Napr toto :

http://obchod.damoslovakia.sk/stahovak-homokinetickych-klbov/

Ak ho niekto vyrába, tak hádam má nejaké opodstatnenie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homokineťák lze u většiny poloos prostě jen sklepnout, většinou je nasunut na poloose a zajištěn jen pružným kroužkem. A nebo lze použít roztahovací manžetu, která se roztáhne přípravkem a převleče přes homokineťák bez sundání, to pak není ani třeba tu poloosu vyndavat a vypouštět olej z převodovky, stačí ji vytáhnout z náboje kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, díky za rady, ale já mam píchlou manžetu co je u převodovky, ne u kola, takže s homo nemusím nic dělat ne? Spíš by mě zajímalo, jak dám dolu celou poloosu. Jestli když ji povolim v náboji kola, tak jí pak můžu jen tak vytáhnout z převodovky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě s homokinetickým nemusíš dělat nic. Když vytáhneš tu vnější stranu z náboje kola, jde vytáhnout i z převodovky, poloosa je tam jen nasunutá. Tedy levá, kratší, pravá je ještě držena za ložisko v držáku silentbloku motoru.

Tripoidní kloub se z pouzdra také vysune volně, pozor na to, ať ti nespadnou z toho tripoidu kameny, bývají na jehličkových ložiscích uloženy volně. Pokud to děláš poprvé, je lepší si poloosu upnout na kolmo do svěráku, tím tripoidním kloubem nahoru, pak se ti to nevysype.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napis sem typ auta r.v. a popripade aj vin cislo a napisu ti presne cislo dielu popripade na gufero staci vediet rozmery a v predajni na gufera kupis za par centov v peugeote tak 8 €. Ja ked som kupoval gufero v peugeote takmi povedali ze 8€ a o par metrov v obchode s guferami 80 centov + ten pan povedal ze z peugeota chodia ku nemu ich kupovat :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...