Charlie 1 Odesláno 29. září 2013 Odesláno 29. září 2013 jak tam máš starej kotel,nevyplatil by se kondenzační? nebo kupit turbo ted?proč řešíš vložkování?komín neprošel revizi? Citovat
Pe.Tr Odesláno 29. září 2013 Autor Odesláno 29. září 2013 takze lajcky receno rozdil je jen v rozdilu nasavani vzduchu a jeho \"vyfuku\" + pořiz cena, teda turbo je drazsi bo usetris na kominu. tedy ve finále je porizovaci cena stejna ( jen u turba usetrim rocne na revizi-kontrole kominíka. cekal jsem ze někdo napise ze třeba turbo kotel vodu ohreje drive a tim i usetri naklady za plyn - ok asi tomu tak není a tak je rozhodovani jednodussi . - kotel je ve velke sklepni mistnosti s oknem. Citovat
Pe.Tr Odesláno 29. září 2013 Autor Odesláno 29. září 2013 jj neprošel revizi , je tam hlinik vložka která uz umřela, navíc komin je pod urovni stitu strechy a musí se nastavit . kotel je lehce přes deset let starej Citovat
Charlie 1 Odesláno 29. září 2013 Odesláno 29. září 2013 Závěsné plynové kotle na zemní plyn obj. číslo bez DPH s DPH 21 % Systémové kotle s možností ohřevu TV v externím zásobníku Panther 12 KOO 19 3,4 – 12,4 kW komín 0010008004 18 150 Kč 21 962 Kč Panther 12 KTO 19 3,5 – 12,6 kW turbo 0010008005 20 700 Kč 25 047 Kč Panther 25 KOO 19 8,4 – 24,6 kW komín 0010008006 20 000 Kč 24 200 Kč Panther 25 KTO 19 8,9 – 24,6 kW turbo 0010008007 23 350 Kč 28 254 Kč Systémové kotle s možností přípravy TV v externím zásobníku, trojcestný ventil pro připojení zásobníku je součástí kotle, plynulá modulace výkonu, autodiagnostika, možnost ekvitermní eBus regulace řady set Thermolink, 7l expanzní nádoba, čerpadlo, všechny bezpečnostní prvky, ochrana proti zamrznutí, digitální ovládání, elektrické krytí IPX4D. jen tak pro představu ty budeš mít asi 8,8-24,6kW tam je rozdíl cca 4000Kč turbo je dražší u jiných značek bude rozdíl vyšší [upravil dne 29/9/13 12:09 od Charlie 1] Citovat
Dano406 Odesláno 29. září 2013 Odesláno 29. září 2013 dnes probehla revize-kontrola komina. papir jsem nedostal , musim odstranit nedostatky. jinak kotel mam atmosferickej teda. nedostatky - roura od kotle do komina je hliniková vnitřek kominu je hliníkovej - už fest spuchyrovanej -uz nevim presne ale nejake okenko u tecka chybi a zas nejake je uplne jinde(zazdit) -komin je 60cm pod urovni štitu střechy. vic si nepamatuju čekám na kalkulaci No my máme plastovou rouru do komína,ale to bude tím že máme kondenzační kotel. Komín nižží by se dal vyřešit sice né esteticky,ale splnilo by to funkci tak,že by se vyvložkování provedlo ne flexo hadicí,ale normální trubkou,která by se nechala trčet těch 60 cm a víc nad věnec komína. Ještě k tomu vložkování-dají se koupit nerezové plechy a ty se nechají zkružit na požadovaný průměr komínu. Pak to jen strkáš do komína a nýtuješ trubky k sobě. Samozřejmě za předpokladu,že je komín rovný.Jinak jen tu flexo hadici. Citovat
Pe.Tr Odesláno 29. září 2013 Autor Odesláno 29. září 2013 tak koukam ze kotel je uz 15letej jinak stjny výrobce a +/- i typ je za 17tisic s dph když to bude turbo tak 20 000,- tzn že bych se na variantu za 16 vykakal , udelal tu levnejsi a do peti let koupil turbo . co muze stat +/- udelani privodu odvodu vzduchu pro turbo kotel? Citovat
Pe.Tr Odesláno 29. září 2013 Autor Odesláno 29. září 2013 kondenzačni určo nee, no ono nakonec to vypada že udělam flexi komin za 16 , pak počkam až odejde stavajici kotel a pak se koupi opět atmosféra. Citovat
ozzy1 Odesláno 29. září 2013 Odesláno 29. září 2013 pozor na výkon turbokotle, od určitého výkonu nesmí být vyůstění komínku jenom skrz zeď ,ale musí být nad podhledem střechy,tzn. třeba nad okap,je to kvůli splodinám. Citovat
Guest Scratch Odesláno 30. září 2013 Odesláno 30. září 2013 Charlie: ja to nemam flixi hadici ale normalne trubkama, tloustku nevim, ale neni to rozhodne plechovka, spis bych rekl urcite 1mm tam je a neda se s tim moc hybat, je tpo tlaku odolne, muzu nafotit. Petre, nechces jeste zvazit toho meho kominika? Teń to totiz nedela tou flexi rourou Citovat
ozzy1 Odesláno 30. září 2013 Odesláno 30. září 2013 vložkování trubkou je v každém případě lepší. Citovat
Guest Scratch Odesláno 30. září 2013 Odesláno 30. září 2013 no v te tloustce. flexi je tenci.. Citovat
Pe.Tr Odesláno 30. září 2013 Autor Odesláno 30. září 2013 Co mě ukazoval co používá za flexi hadici tak to plechovka nebyla spíše vlnovec od actrose . A to bylo urco víc jak 1 mm Citovat
Guest Scratch Odesláno 1. říjen 2013 Odesláno 1. říjen 2013 ozzy vi urco vic, ale ja bych sel do trubky.... Citovat
Pe.Tr Odesláno 15. říjen 2013 Autor Odesláno 15. říjen 2013 tak komin hotovej , cena dle domluvy 16 - pro mne uplne sok ze nechtel platit na ruku ale ze posle fakturu. ve dvou to dali za dve a pul hodky. uklidili po sobě. večer mi posle na mejl fotky všeho co dělal. Citovat
Francouz_407 Odesláno 22. říjen 2013 Odesláno 22. říjen 2013 Já mám plynovej kotel a nejradši bych se plynu úplně zbavil. Budu dělat menší rekonstrukci, měnit podlahy a přemýšlím jestli nedat jen podlahové vytápění. Nevím jestli by to barák vytopilo, mám podkroví a ani nevím jaká je počíteční investice do podlahového vytápění. Muisím vše zjistit. Mám zatepleno 5cm polystyrenem. Taky bych potřeboval nějakého odborníka, co by mi to propopčítal. Citovat
Vvitty Odesláno 22. říjen 2013 Odesláno 22. říjen 2013 A z ceho budes vytapet tu podlahovku? 5cm polystyren? To snad ani neni zatepleni... [upravil dne 22.10.13 14:02 od Vvitty] Citovat
Péťa Odesláno 22. říjen 2013 Odesláno 22. říjen 2013 Záleží, jaké má stěny, 5cm může stačit. Podlahové vytápění myslíš elektrické? To Tě sežere... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.