Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Mám peugeot 307 1.4 ročnik 2006 a na volnobehu mi stale pípa STOP a na palubnom svieti strata tlaku oleja. neviete čo to môže byť. čidlo som už vymenil a stále to isté. ked sa zvýšia trochu otáčky prestane to a akonahle vyradim rychlost tak zas píííííp píííííp

Odesláno

kedy si ho menil? aj mne to robilo(mám ale benzín)-blížila sa výmena oleja do výmeny oleja bolo cca 2000 Km

po výmene oleja a filtra všetko OK

asi máš upchatý filter alebo už je starý olej,alebo tam je olej ktorý tam nepatrí

[upravil dne 9/4/13 23:23 od Gabriel 307]

Odesláno

olej bol menený a tiež je správny. robí to asi od vtedy ako boli menene rozvody a menil tam aj nejake tesnenie pod hlavou valca či jak sa tomu hovorí. jeden chalan mi radil že môže byť buchnutá olejová vaňa a že ju treba vyklepať, že može si nasavat malo oleja. môže byť niečo zasrate? lebo auto sa vtedy stale prehrievalo, skoro som ho uvaril

[Edited on 9/4/13 22:23 by majco007]

[Edited on 9/4/13 22:26 by majco007]

Odesláno

Ak to robí od výmeny tesnenia pod hlavou tak je možnosť že pri čistení dosadacích plôch napadal bordel do oleja a zachytil sa na sítku olejového čerpadla. Tak isto môže sítko zalepiť emulzia ak pri vadnom tesnení šla voda do oleja.

Pri očistení musí ísť dolu vaňa tak bude možnosť skontrolovať i či pokles tlaku nie je spôsobený vôľou ložísk na kľuke.

[upravil dne 10/4/13 08:04 od pastorek]

Odesláno

zkus místo čidla tlaku oleje našroubovat klasický tlakoměr (přes hadičku) a zjistit přesné tlaky (při různých otáčkách a volnoběhu--zahřátý motor) a pak porovnat s údaji výrobce :myslim

Odesláno

Ja neviem ani aký tam je olej ale určite správny lebo to mi robi všetko jeden typek a ten sa vyzná. To tesnenie mi robil druhy človek a asi to bola chyba. Olej nemá viac ako 5000 km

Odesláno

Nevíš jaký tam máš olej? V motorovém prostoru bys měl mít štítek... no tak pokud to nebyl vyložený šmejd tak by to mělo být snad OK. Teda jesltiže ti olej a filtr opravdu někdo vyměnil a né jen inkasoval :D

Zajeď do servisu a nech si přeměřit tlak oleje jak píše Ozzy. Pokud bude slabý tak sundat vanu a kouknout na sací koš - případně vyčistit. Pokud bys to chtěl řešit sám tak snad jedinou věc co můžeš udělat je použít proplach motoru (třeba TEC2000) a vyměnit olej + filtr za nový.

  • O 1 měsíc později...
Odesláno

ono je jedno, co je to za motor, každý musí mít při určité teplotě a otáčkách určitý tlak oleje, ale jestli tazatel usoudil, že je snažší sundat vanu, tak sundali vanu...,při mém postupu by zjistil kolik čerpadlo tlačí a při případném nízkém tlaku sundal vanu a řešil to (čerpadlo je přístupné po sundání vany)

ale komu není rady, obvykle není ani pomoci...,já bych k tomu mechanikovi už nikdy nejel, tlak oleje je zásadní věc

[upravil dne 23/5/13 08:59 od ozzy56]

  • O 5 let později...
Odesláno

odpovím obecně--spínací tlak bývá kolem 0.5 Atm, tzn., tlak oleje nesmí klesnout pod tuto hodnotu ani na volnoběh, max. tlak je většinou do 4 Atm

měří se u motoru zahřátého na provozní teplotu!

Odesláno

Zaujíma ma hlavne tlak pri voľnobežnych otackach a tolerancia.Problem je ,že som vyčistil vaňu,,olejove čerpadlo-dava 1 bar za tepla a niekedy pipa slaby tlak oleja.

Potrebujem presny udaj.Má to  niekto?

Vďaka.

Odesláno

Já nevím, školy nemám, ale první, co se mění u auta, když hlásí malý tlak oleje, je čidlo.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...