Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

elektrikář


skuci

Recommended Posts

Tak a mám malý problém, na 3-fáz to budu muset předělat v podstatě hned, nebo co nejdřív. Na přívodu je totiž jistič jen 1x25A, což na v podstatě dva byty (dvougenerák, to jedno je jako garsonka - vejminek), navíc jeden z nich bez plynu (tj. s varnou deskou) je prakticky nepoužitelné. Takže tu revizi budu muset mít v každém případě, a rovnou to připravovat na ten 3-fáz. Takže asi taky větší bytovou rozvodnici, aby se mi tam to jištění všechno vešlo... no prostě radost. Na to, že to má být za chvíli hotové... Chvíli to bude muset přežít na 1x25A, než se to zprocesuje a vyřídí, holt asi uděláme rozpis, kdy se co může pouštět :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To řešej selektivní relé. V podstatě jde o proudová relé, která odepnou vybranou zátěž. Kamarád to měl na baráku tak, žše třeba když se začlo vařit, tak se odepnul bojler. Nebo když zaklíčoval vysílač (cca 2,5 kW), tak taky a ještě něco k tomu. Barákovej jistič měl dokupy asi 20A. Je to takový drbání se přes hlavu a taky to není zadarmo. Ale on to tak měl nastálo, tedy žádné provizorium. Takže... pokukd do toho půjdeš, chystal bych to fakt rovnou. Já to tak udělal v bytě. Taky jsem měj 1f. Natáhl jsem 3f přívod a bylo to připravený. Pak, když mi přišli dát 3f jistič, tak on mi to zapojil u hodin a já si přehodil dráty v bytě včetně rozhození okruhů na fáze. Co je za jističema zase revizáka v podstatě nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve stoupačkách to bude vždy tahaný po staru(pokud by to nebyl novej barák)tzn. v Béčku(3f+PEN)

Pokud by ti měnili hodiny z 1f na 3f a jistič z 1f na 3f tak to musí(měli by dle ČSN , ale to sem nechci už moc tahat:)) po novu předrátovat samo , že přívod zůstane stejný,ale z PEN by měli jít modrým a Z/Ž drátem do hodin,kde se připojí jen modrý(Z/Ž se tam jen nechá volně(záleží na typu hodin)) a pak tobě na svorkovnici přivedou modrej,Z/Ž+3f a ty si to pak připojíš.Teoreticky by tam ta 4 být mohla , ale já osobně bych opravdu to již řešil 5C a už jen kvůli tomu , že nemusíš pak dělat rozbočku v rozvodnici doma.Tam ti pak rovnou půjde 5C a máš dál klid.Pokud máš celej byt po staru tj. 2drátově tak je to jedno,ale jestli tam budeš pak přidávat nové dráty 5C je lepší to tam mít než do budoucna zase předělávat.

Toť můj názor - prostě 5Cx10

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se nikoho dotknout, ale jestli si dobře pamatuju tak v paneláku bude asi nejspíš síť TN-C , z které potom udělá TN-C-S. Takže by mělo stačit 4x10.

Na proudový chránič se přivádí a odvádí stejný drát N :myslim pokud nebude mít něco spešl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne se nikoho nedotkneš.Každý to dělá tak jak uzná za vhodné.

Jen jsem chtěl říci,že stejně ti musej udělat novej můstek ze kterého vyvedou modrej do hodin(protože se hodiny již v rámci N nesmyčkují) a tam pak už rovnou můžeš natáhnout 5C.

Ale jak jsem psal výše je to jen můj názor a tak to řeším já :aut

Ale 4x10 tam nevadí,jen jsem se už odnaučil 4B používat :D

A pravda 4B je levnější :papa

[Edited on 7/4/13 13:20 by velkybanan]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...