Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jakou orientaci bytu? Aneb byt s předzahrádkou stejně nemá smysl, my do něj ale jdeme


MilanF1

Recommended Posts

třeba je masochista a rád si způsobuje bolest, není nic lepšího než romantická večeře ve dvou při západu jihovýchodního slunce na předzahrádce, ruce i těla v objetí a...... nad hlavou krkající soused pijící nymburskou desítku s občasným odklepnutím vajglu na vaše hlavy. No bude to vypadat jako popel z Vesuvu. Do předzahrádky v klidné lokalitě bych šel, ale musel by dům být celý můj

[upravil dne 19/3/13 23:02 od punkac]

Myslel som, ze ani písať nebudem, ale nedá mi to :)

Z vlastnej skúsenosti:

1. V novostavbách, za takéto ceny, si väčšinou kupujú byti trocha iný ludia, ako tý, ktorý potrebujú na balkone pit lacné pivo a hadzat vajgle na zem ... V novostavbe u nás, je z 84 bytov = 2 dochodcovske pary. O jednom ani neviem, druhy je celkom prijemny profesor na vysokej skole. Ostatny, mlady ludia. Ludia, ktory \"vyvalia\" prachy za drahsiu novostavbu, väčšinou chcu žiť v klude, a v peknom prostredí ... Nepotrebujú, si robiť navzájom zle = to je skorej úkaz starých panelákov, kde žije kopec zakomplexovaných dochodcov, ktory maju tendenciu a potrebu riesiť kazdeho obyvatela bytovky ...

Mozno pre niekoho \"blbosť\" , pre mna podstatna vec, ze tu prave tieto kreacie nemusím výdať ...

2. Stále sa jedná o byt. Až príliš často sa tu porovnáva z domom. Nie, je to byt.. Vystáva len jedna otázka = mať balkon (3 m2) a môcť tam ísť akurát tak fajčiť, alebo vyvešať prádlo, alebo mať \"predzahradku\" a môcť tam ísť robiť rovnaké veci bez obemdzenia, ako na balkone PLUS môcť robiť niečo navyše ...

Sukromie tam samozrejme nebude nikdy take, ako na dome, na svojom pozemku ... To určite nie ... Ale to ani nikto netvrdi ... Chceš mať sukromie pri večeri na terase ? Jedna pergola, z nepriehladnym lexanom (len ako príklad), nasadiť pár vysokch tují, a aké také \"sukromie\" je na svete. Minimalne také, že ti tam nečumia ludia ...

Toto na balkone, proste nespravíš ... Takže porovnavajme byt, a byt ...

3. Naozaj, neviem o ake lokality sa jedna, takže mi to nič nehovori, a neviem ktomu ani PRD povedať. Preto neviem posudiť, či je cena dobra, zla, katastrofalna, vyborna ... Proste k tomu sa nevyjadrujem. Nepoznam ani lokalitu ...

Ale ak je predzahradka jeho, nie je od ulice, a nie je tam velky ruch, je to kludna oblast, beriem to ako plus ...

4. Rozdiel bývania v \"starom\" panelaku, a v novostavbe, je markantný ... Kvalita zivota, je niekde inde, mesačné náklady su polovičné, zlozenie obyvatelstva, tiez , vlastne parkovacie miesto = super vec neriešiť, kde večer zaparkujem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

punkac: co mám pohledat? Nějak ti nerozumím. Ty vlaky vím na beton, vždyť tím jezdím. Vím přesně, kde se to staví, žádný provoz tam není, zástavba v podstatě jen toto, jsou tam nízké provozní náklady, nádraží na dohled.

Pohledat jinou novostavbu s předzahrádkou? V Milovicích dělají, podobný vyjde na 1,8M, ale je 2 km od nádraží (700 metrů od busu, který na nádro jede). Ale pořád to je další čas cestování ~ 20 minut, 2x denně. Staví tam i řadovky, blíže k nádraží, ale jsou za 2,8M a nevzhledné krabice. Čím blíže Praze, tím horší. Řadovky u Nehvizdech jsou sakra drahé, navíc jsou u hlavní silnice.

Nebo mi dejte návod po čem koukat? Chci, aby tam byl pozemek. Starý barák, to je spíše na zbourání. Starší je na předělání, novej mimo možnosti. Zvažováno mnoho variant... toto je pro nás nejschůdnější řešení.

Já bych to tu uzavřel, dostal jsem především odpověď na otázku, kterou jsem kladl v úvodu, to je hlavní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: Realita novostaveb v Praze a okolí:

Nefunkční SVJ, část bytu/baráku ve vlastnictví developera nebo správce poskytujícího předražené služby s nemožností výpovědi (má dostatečný vliv nebo SVJ prostě nefunguje a není kdo by to změnil)

Část bytů slouží jako investice a pronajímají se, majiteli je jedno, jak se nájemníci chovají, on tam nebydlí

Část bytů vlastní cizinci hlavně z rusky mluvících zemí, kteří se chovají... no jak asi. Znám i případy zabrání parkovacího místa pod argumentem přes hubu, a vzhledem k tomu, že to místo opravdu není přímo vlastněno, ačkoliv se \"kupuje\" (doporučuji pravidla k nastudování), dovolat se spravedlnosti je obtížné a msta jistá

Kvalita novostaveb je mizerná, zvuková izolace žádná, bydlí se tam hůř než v panelácích, prodej řeší nastrčené s.r.o., které se v případě problémů po projektu prostě nechá padnout a reklamace závažnějšího problému je tak nemožná

... a když vám vedle toho postaví nějakou opičárnu, o které jste předem nevěděli, bude to neprodejné a jste v pasti.

Neznám v okolí Prahy jedinou novostavbu, kterou bych s klidným svědomím doporučil ke koupi. A že jsem jich už viděl hodně...

[upravil dne 3/20/13 00:05 od oddie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane, mínil jsem to tak, že mít peníze na barák/byt objedu co nejvíce lokalit, ne jen ty co znáš..... Oddie nabízel táborsko, ale je i berounsko, benešovsko atddddddd Projdu těch lokalit co možná nejvíce, než někam uleju peníze, barák je hodně dlouhodobá investice.....

Mě třeba PHA neláká, práci mám tady. Nevím co všichni od tý Prahy čekáte :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po čem koukat? Ty by sis měl především odpovědět na otázku, jak chceš žít, a vybírat podle toho, ne jak je dostupná Praha za cenu bydlení v kompromisním hnusu, který ti záhy začne lézt na nervy, že to tam stojí za houby a ještě k tomu i tam se musí dojíždět. Ale když už jsi to uzavřel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie: Parkovací stání je kupované, nevím, co je ve smlouvě. Je za bránou, je tam číslo stání ... nevím, co na to říct více. Prodej zajištuje developer, Poděbradská firma, co staví v okolí 20 let, v okolí toho udělala dost - včetně rekonstrukcí mateřských škol atd. Pokud si dobře pamatuji z účetní závěrky za rok 2011, bylo tam, že mají peníze ve výši 300 milionů, tudíž staví ze svého a nemají žádný úvěr. Také v úvodu se zaplatí jen 10% nemovitosti a zbytek až při předání bytu.

V milovicích byty nabízí místní realitka (staví někdo jiný) a ta byla loni v insolvenčním návrhu :bojim Do toho bych fakt nešel.

[upravil dne 20/3/13 00:15 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lubk0: Realita novostaveb v Praze a okolí:

Nefunkční SVJ, část bytu/baráku ve vlastnictví developera nebo správce poskytujícího předražené služby s nemožností výpovědi (má dostatečný vliv nebo SVJ prostě nefunguje a není kdo by to změnil)

Část bytů slouží jako investice a pronajímají se, majiteli je jedno, jak se nájemníci chovají, on tam nebydlí

Část bytů vlastní cizinci hlavně z rusky mluvících zemí, kteří se chovají... no jak asi. Znám i případy zabrání parkovacího místa pod argumentem přes hubu, a vzhledem k tomu, že to místo opravdu není přímo vlastněno, ačkoliv se \"kupuje\" (doporučuji pravidla k nastudování), dovolat se spravedlnosti je obtížné a msta jistá

Kvalita novostaveb je mizerná, zvuková izolace žádná, bydlí se tam hůř než v panelácích, prodej řeší nastrčené s.r.o., které se v případě problémů po projektu prostě nechá padnout a reklamace závažnějšího problému je tak nemožná

... a když vám vedle toho postaví nějakou opičárnu, o které jste předem nevěděli, bude to neprodejné a jste v pasti.

Neznám v okolí Prahy jedinou novostavbu, kterou bych s klidným svědomím doporučil ke koupi. A že jsem jich už viděl hodně...

[upravil dne 3/20/13 00:05 od oddie]

Neviem, či sa to dá takto sumarizovať na všetky novostavby, ktore v Prahe su. Ale kedže tam nežijem, a chodim tam tak 2 krat za rok na vykend, tak do toho kecať nebudem ...

Developer nebude predsa väčšinu bytov vlastniť donekočne, cielom kazdeo developera je sa zbavit bytov co najrychlejsie, nech má \"zisk\" ... Takže kolko bude rozhodovať ? Rok ? Dva ?

Ceny sluzieb sa daju zistit dopredu, to myslim neni az taky problem.

V tom je ale všetko, umyvanie chodieb, vytahov, 2 x rocne umyvanie vsetkych okien, pivnic, garazi, kosenie travy, uprava zelene, zavlaha, odhranani snehu, vsetko ... Som rad ze si nemusim zo susedmi mesacne striedat sluzbu z umyvanim chodieb, a som rad, ze sa nam niekto stata o zelen, meni sakle v kosoch a vyzera to tam, proste pekne.

U starych panelakov, som toto aspom u nas nepostrehol.

Aj tu sa prenajimaju byty, avsak neviem ako u vas, ale u nas, su zase prenajmi v novostavbach drahsie, a majitelia si pytaju viac ... Tym sa zase vylucuje, ze tam byvaju studenti, alebo rozne socialne slabe individua ... Aspom u nas, to tak je ... Samozrejme, moze sa stat, ale to iste riziko je v hocijakom starom panelaku ...

Rusov tu nemame, nemozem hodnotit.

Parkovacie miesto som kupil, a vlastnim ho (13m2), je to proste môj pozemok ...

Tu sa ale bavime o tom, ze nejaki jeho znamy, byva v takej novostavbe, uz postavenej. Preto si myslim, ze kvalita sa dá overiť, a zo skusenosti asi vie, ako to tam je ... Zvukova izolacia mi pripada zrovna taká, ako v starom paneláku. Avsak vidím to lepsie, co sa týka stupačky ... Kopa ludi v starych panelakoch nema prerobene jadra, a na hajzli je naozaj pocut aj rozhovor z kuchyne z bytu nad ... Toto tu proste nie je ... Prizemny byt ma mozno dalsiu vyhodu, ze nemusi si strazit dupadnie ... Vybral som si byt, kde mam len 1 susedov ... A tak zo zvukovou izolaciou, problem nemam ...

A čo cena mesačných nákladov ? U mna to robilo v porovnani zo starymi bytmi cca 80 Eur rozdiel, co je cca 2000 kč, aj to je zanedbatelné ?

Samozrejme, mojim snom je, ísť do domu ... Ak by mi rodičia davali 2 mil. Kč, tak jednoznačne kupim pozemok, projekt, postavim zaklady, hrubu stavbu, a čo dalej vyjde, a na ostatne si zoberiem hypo. Ale tak neviem, aka je jeho financna situacia, a co si moze dovolit. Takze tazko hodnotit. No ale aktualne, si dom nemozem dovoliť, na druhej strane to v mojom veku asi ani nikto nečaká ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyjo, 55m, jestli jsem dobře koukal na 3+kk, tak to nestavěli ani komandírové takovýhl králikárny ....

Jestli lysá, tak co toto nebo toto - každopádně oboje na zboření a hodně práce, ale když by sis to dělal sám a něco málo přidal, tak budeš mít za podobnej peníz baráček (větší, než 55m2) a i trošku větší kotec, než předzahrádku u bytovky ... a je to taky v Lysý - to jenom nástřel, co jsem mrknul na baráky, když bys chtěl mít bydlení přímo ve \"městě\" ... :aut:aut

Když chcete zahradu a Prahu, tak ještě je možnost kompromisu. Třeba já bydlim na Jahodnici - Praha 9 (okraj, ale relativně blízko do centra i do přírody (MHD 30minut, auto 15min - 35min i ven z města je to kouda) - bohužel zatim v paneláku a naproti máme zahrádkářskou kolonii, kde mám zahrádku cca 200m od bytu - a beru to jako kompromis - bydlim relativně ve městě (blíž do centra bych stejně jak stárnu už nechtěl) a mám zahradu (na oheň, pískoviště pro děcka, nějaký to rajče, jabko a v létě bazének pro děcka a psychicky si tam odpočinu). A byty kolem 70m se tu prodávají za podobnou cenu, jako ta tvoje Lysá - panel, ale oproti novostavbě i výhoda - ty tu jsou taky - jen tak mimochodem už teda zmizla, ale byla tu 2+kk 57m +100m zahrádka za 2350000,- a to je to \"Praha\" ... :)

[upravil dne 20/3/2013 00:24 od Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že to sem příliš nepatří, ale než se Milane rozhodnete, zajeďte se podívat na novostavbu \"Malý Háj II.\" mezi Dolními Měcholupy a Štěrboholy. Nevím pořádně proč, ale mě celkově provedení a výhled na Europark na jedné straně a lesík směr Dubeč vcelku okouzlil. Co vím, tak za stavbou stojí VOKD, tedy rusáci. Dům je nedaleko hlavní silnice za poměrně mohutným protizvukovým valem, navíc je stavba moc dobře odhlučněna. :papa

Pozemek pak můžete realizovat časem zakoupením \"chajdy\" na vlastním pozemku, sice další peníze navíc, ale poud si dobře vyberete, jde o docela dobrou investici do budoucna.

Je mi jasné, že podobných projektů je po Praze jak hub po dešti, ale tenhle má alespoň něco do sebe. Jinak jak ostatní píšou, dojíždět každý den do Prahy a zpátky z nějakého zapadákova vám po čase začně hodně moc vadit a přijde vám, že strašně moc času (a zbytečně) trávíte na cestách, zatímco život vám utíká pod rukama. Vím to z vlastní zkušenosti. Každopádně přeju hodně štěstí při výběru, zvažujte rozumně, koupě bytu je pravděpodobně v tomhle případě \"závazek\" na celý život. ;)

[upravil dne 19/3/13 23:29 od Altman]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jen tak mimochodem, \"rodiče zaplatí\" a tím to celé končí mi přijde poněkud frackovité, přitom to skýtá mnoho možností, co by za ně jiná dali.

Pokud mám vybránu lokalitu, kdo chci opravdu trvale žít, co mi proboha brání si na to dobrat nějaký peníz na hypo? S 2M akontace od rodičů se dá další 1M půjčit snadno se splátkou nějakých 5tis, to je fakt rána platit za vlastní bydlení, co mají říkat ti, co to museli zalepit celé?

Pokud mám výhled na to, že do té Prahy časem nebudu muset vůbec jezdit, nebo do ní jezdit jednou za týden či měsíc, a zbytek budu pracovat na dálku, je hovadina teď něco kupovat, zvlášť kombinaci nevýhod obojího. To si radši počkám na extra nabídku toho, co chci v budoucnu. Pokud je ale ruka páně rodičů otevřená jen teď a musí se koupit hned, jinak hrozí, že už nebude, místo fracínkovského fňukání o zlé Praze, která je mi ale děsně dobrá na výdělek je rozumnější koupit byt tam, těch pár let tam zkousnout, protože je to pořád menší opruz než dojíždění, a až se vydělá a vybuduje pozice, zmizet do regionu a pražský byt o to snadněji prodat či pronajmout, na rozdíl od téhle hrůzy Nestudovals náhodou ekonomku? Ze by tě podobné varianty (a další) mohly napadnout už z podstaty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon: Nemyslel jsi toto? http://www.bytykyje.cz/cs/byty Staví to ta samá firma jako v Lysé.

Rodiče Kitty řekli, že nemovitost zaplatí, chceme využít toho, že dávají. Ale mají požadavek, že ta nemovitost bude psaná na ně, bude jejich. Proto nechceme další peníze z hypo, abychom spláceli jejich nemovitost. Důvod proč to chtějí mít napsané na sebe? Mají ještě jednu dcera, mladší, a nejsou si jisti, zda i pro ní dostatek financí ušetří.

[upravil dne 20/3/13 00:46 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, tyhle prodává skanska - je to myslím \"Bytový areál jahodnice\" ale toto bylo od realitky už od někoho, komu už asi ten přízemní se zahrádkou nevyhovoval ... Jen tak mimochodem ta Skanska chystá už 4. etapu, ale asi 2 roky jí odkládala ... proč asi. A narovinu, fakt než novostavba, ta stará cihla, nebo i některý panel ... Novostavba je hezká na oko a láká nízkými poplatky za inkaso, ale počkej za pár let, nehledě na to, co mi teď říkali jedni známí, kteří koupil za 5,3M!! novostavbu 100m s terasou 50m, že tam nemají ani kočárkárnu, ani sušárnu (a půlku lidí s pržízvukem, bo to stavěli rusáci) - prostě developerský projekty jedou ryze na kšeft, což za éry starejch baráků nebylo (takže dle toho vypadá i práce) - třeba my máme v paneláku dílničku, sušárnu, kolárnu jako společný prostory SVJ - barák rok 1984.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V takovém případě bych rodičům akorát slušně poděkoval. Oni koupí byt, bude psán na ně, vám tam nebude patřit ani klika od dveří a ještě budete v situaci zavázáni tím, jak \"vám\" koupili byt. Do budoucna jsou pak jisté jen tahanice o to, až neušetří pro tu druhou dceru a bude se to muset nějak dělit, vy do toho nedejbože mezitím budete muset něco vrazit, no díky. To ať radši koupí něco solidně pronajatelného v té Praze, chvíli tam buďte, a až ušetříte na svoje, tak pá pá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon: Zde je kočárkárna včetně stojanů u stropu na kola - vejde se tam toho dost. Staví to česká firma, dle účetnictví má marže 20%, realizují pěkné zisky, to mě ale netrápí, naopak těší. Ale není problém měnit dispozice. Zatím je jenom základová deska, lze si byt namalovat skoro jak bychom chtěli, s příčkama se dá hýbat atd. Platí se za to jen 3000 Kč za změnu a peníze za materiál navíc. Prostě jim je jedno, co tam udělají. Dokonce mě potěšilo, když nám bylo řečeno, že vydláždění terasy at si nenecháme dělat od nich, že na tom mají svoje marže, at si to nechame udělat sami. Stejně tak branku na pozemek, že oni za ni účtují 10 000 Kč, ať si ji koupíme sami. Působí to seriozně. Navíc už tam 3 roky stojí stejné baráky ... dříve podobný projekt měli v Šestajovicích, v podstatě staví pořád to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono ti to možná teď nedochází, ale takovédle rádoby kupování bytů/domů od rodičů je jeden velkej problém. Pokud dojde k nějaké hádce, tak to vždy bude předhozeno. (vím z vlastní zkušenosti). A bohužel časem k něčemu 100% dojde a pak to budeš mít na talíři především ty. Ve výsledku to rozhádá celou rodinu (ano tohle peníze dokážou moc dobře) ;)

Za mě určitě né tímto způsobem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane, jasně, vy jste asi rozhodnuti - ikdyž narovinu, dal bych na rady Oddieho, sice je asociál:P, ale hloupej fakt neni! Nehledě na to, jak píšeš o tom, že to vlastně ani nebude vaše ... ale to je zase druhá kapitola ...

A ad rozměry, jak píšěš, že posuneš příčky dle gusta, to je sice hezký, ale pořád to bude 55m - pro dva luxus, pro tři ucházející, ale ne na dlouho, natož třeba 4 - kdybys to řešil, jak píše Olda na nějakém dobře pronajímatelném místě, tak bejt tam 5 let, pohodička, ale jako do budoucna i pro family, když to 1) nebude vaše 2) bude malé 3) za těch pár let budou větší nkl. 4)je to Lysá (relativně drahé) 5 ... 6 ... dle mě nevyhovující, kor když ani nevíš, co budeš dělat a budeš-li tu Prahu potřebovat

Ale k otázce: terasu (\"zahrádku\") bych asi chtěl na JZ a hlavně s markýzou :aut Ráno na ní nesedim a slunce bych vyžadloval v odpoledních hodinách, ale aby se dalo regulovat :). Jižní byt je super v zimě, ale v létě je to zase mazec ... Každý má svoje pro a proti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je situace takováto, tak bych se s rodiči raději domluvil na investici do bytu v Praze, který bude za pár let lépe pronajmutelný nebo prodatelný než tohle. Toto povede jen k pozdějším dohadům a neshodám a nestojí to za to.

Jen pro zajímavost, přesně před rokem a čtvrt jsem prodával byt v Bohnicích - jediný na patře, komplet zateplený, vše kompletně (a slušně) nově zrekonstruované, 65m2 a šel za 2.75M. Výhled na jednu stranu do lesoparku (chráněné území - žádná výstavba) a na druhou stranu do staré vilové čtvrti. Park za rohem, MHD před vchodem, Praha dopravně dostupná výrazně lépe než z Lysé a podobných lokalit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, 55 metrů, není to moc, je to dost skromné, ale dispozičně to lze řešit docela dobře. Je to maximálně pro 3 lidi, víc jak jedno děcko neplánujeme, momentálně jsme ve fázi, kdy si říkáme, zda vůbec děcko ... ale doba, kdy ho budeme chtít, určitě přijde. Dokonce vím i o někom, kdo v tomto bytě má 2 děti, nejdříve měli palandy v tom 8,5 metrovém pokoji, poté rodiče tam přestěhovali ložnici a děti a mají ten 12m pokoj. Já měl doma v podstatě to samé, můj pokoj měl asi 6,5 metru, taky jsem tam vyrostl a nic se mi nestalo ... asi od 15ti jsem měl ložnici rodičů, oni byli namačkáni v tom kamrdlíku - stejně se tam šli jenom vyspat.

Rozumím pronájmu v Praze, ale tam se nám nechce. Já bych možná Prahu zkousnul, ale Kitty rozhodně ne. Dá se za 2M sehnat byt v Praze, který je dobře pronajmutelný?

Prostě nabízejí, chceme využít, jdeme do toho s \"holou prdelí\" a pokud se něco stane, odejdeme opět s tím samým ... argumentují, že nyní mají peníze jen pro jednu dceru a nevědí, zda se něco třeba nestane, už také nejsou nejmladší.

[upravil dne 20/3/13 01:26 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...