gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Máme v bytě plynový kotel a ode dneška ráno nám začali bouchat radiátory. Vždycky pomůže buď radiátor zavřít nebo aspoň pohnout hlavicí, ale chvilku na to začne celý divadlo na jiným radiátoru Napadá vás kde hledat chybu? Děkuju Video zde: Citovat
Martinsk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Máš dobre odvzdušnemý systém ? Aký máš tlak v systéme ? Citovat
Haryk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 vypadá to zajímavě, připadá mě to jako když u kotle jde voda přes baypas, jako když je velký tlak vody v kotly, špatný průtok, uškrcené radiátory ap. Citovat
gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 Zkoušeli jsme 2 varianty. Připustili jsme vodu a tím jsme natlakovali kotel ke konci bezpečného tlaku, a pak jsme taky zkusili upustit tlak a vodu pod stav před tím. Ani jedno nepomohlo. Odvzušnoval jsem na nejvýše položeném topení v bytě (žebřina v koupelně). Rovnou říkám zkušenosti s tímto nemám Citovat
Haryk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 bouchá to na všech radiátorech ? a co u kotle, kde je ten rámus slyšet nejvíce Citovat
gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 Bouchá to na většině radiátorů. U kotle nic nemlátí Jinak foto tlaku kotle [upravil dne 14/3/13 19:31 od gronholmm] Citovat
Haryk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 teď si vzpomínám, když jsem měl kotel na uhlí tak to třískalo, když jsem kotel přetopil. Stačilo otevřít jeden radiátor aby se voda ochladila. Čistě náhodou nepřetápí kotel? Citovat
gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 No neměl by protože je řízenej termostatem.. Bydlíme tady půl roku, a byly daleko větší zimy, ale až teď to začlo blbnout. Je pravda že mi radiátory přijdou o dost rozpálenější a to dřív nebyly Foto termostatu Citovat
Haryk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 termostat může i blbnout, nebo obráceně-může ukazovat blbě teploměr, nastav si na kotli 40° a ošahej to, 40 v poho vydržíš snímač teploty může habrovat, dělá to i aut [upravil dne 14/3/13 19:51 od Haryk] Citovat
Vvitty Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 V mistnosti s termostatem je taky regulacni hlavice, nebo je tam topeni natvrdo? Citovat
gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 Na všech radiátorech jsou termostatické hlavice viz video [upravil dne 14/3/13 19:51 od gronholmm] Citovat
Vvitty Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 V mistnosti s termostatem ale NESMI byt regulacni hlavice! Duvod : Na termostatu nastavis 25stupnu, na hlavici 20. V ostatnich mistnostech take. V mistnosti je 20, regulator sepne kotel, kotel topi, hlavice postupne odpoji radiatory, ale termostat stale vidi jen 20 stupnu a kotel stale topi... Citovat
Charlie 1 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 no jo šetřit se musí a plyn je drahej tak se všechno škrtí... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Tohle ty ventily dělají když teče voda v systemu obráceně než má Mistnost kde je termostat je jako referenční a pokud je tam termostatická hlavice musí být otevřená naplno nebo tam být nemá vubec. V ostatních mistnostech se nastaví hlavice tak jak je potřeba, chvilku trvá to sladit ale pak to šlape jak má. [upravil dne 14/3/13 20:13 od Radek Hurvajz] Citovat
ozzy1 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 a máš správný tlak v expanzomatu u kotle? Máš průtokáč a tam by měl být. Citovat
gronholmm Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 Vvitty - děkuju to jsem nevěděl, opravíme si to. Charlie: Tuhle narážku jsem nepochopil... RH: A jak k tomu dojde a co s tím? Citovat
Haryk Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 to že kotel stále topí na nějakých 70 nemůže nijak vadit, mám vypinač na obejití Th., když topíme v krbovkách, a kotel mám nastaven cca na 65 a bouchání není, tohle spíš vypadá na přetápění jak píši výše [upravil dne 14/3/13 20:15 od Haryk] Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 No jak k tomu dojde, u nás to bylo tim že dementi zapojili trubky obráceně. V noci nás budili ventily od sousedky o patro výše, než na to přišli bylo to celkem peklo Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.