Jump to content

Problémy s radiátory

gronholmm
 Share

Recommended Posts

Máme v bytě plynový kotel a ode dneška ráno nám začali bouchat radiátory. Vždycky pomůže buď radiátor zavřít nebo aspoň pohnout hlavicí, ale chvilku na to začne celý divadlo na jiným radiátoru :( Napadá vás kde hledat chybu?

Děkuju

Video zde:

Zkoušeli jsme 2 varianty. Připustili jsme vodu a tím jsme natlakovali kotel ke konci bezpečného tlaku, a pak jsme taky zkusili upustit tlak a vodu pod stav před tím. Ani jedno nepomohlo. Odvzušnoval jsem na nejvýše položeném topení v bytě (žebřina v koupelně). Rovnou říkám zkušenosti s tímto nemám ;)

teď si vzpomínám, když jsem měl kotel na uhlí tak to třískalo, když jsem kotel přetopil. Stačilo otevřít jeden radiátor aby se voda ochladila.

Čistě náhodou nepřetápí kotel?

termostat může i blbnout, nebo obráceně-může ukazovat blbě teploměr, nastav si na kotli 40° a ošahej to, 40 v poho vydržíš

snímač teploty může habrovat, dělá to i aut

[upravil dne 14/3/13 19:51 od Haryk]

V mistnosti s termostatem ale NESMI byt regulacni hlavice!

Duvod : Na termostatu nastavis 25stupnu, na hlavici 20. V ostatnich mistnostech take.

V mistnosti je 20, regulator sepne kotel, kotel topi, hlavice postupne odpoji radiatory, ale termostat stale vidi jen 20 stupnu a kotel stale topi...

Tohle ty ventily dělají když teče voda v systemu obráceně než má;)

Mistnost kde je termostat je jako referenční a pokud je tam termostatická hlavice musí být otevřená naplno nebo tam být nemá vubec. V ostatních mistnostech se nastaví hlavice tak jak je potřeba, chvilku trvá to sladit ale pak to šlape jak má.

[upravil dne 14/3/13 20:13 od Radek Hurvajz]

to že kotel stále topí na nějakých 70 nemůže nijak vadit, mám vypinač na obejití Th., když topíme v krbovkách, a kotel mám nastaven cca na 65 a bouchání není, tohle spíš vypadá na přetápění jak píši výše

[upravil dne 14/3/13 20:15 od Haryk]