Jump to content

Gufero diferenciálu


Gut1986
 Share

Recommended Posts

Zdravím chlapi. Obracím se v čistém zoufalství. Tekl mi olej z převodovky kolem hřídele do spojky. Když už byla převodovka venku, tak jsem vyměnil všechny ostatní gufera (obě poloosy, klika, hřídel převodovky), nalil nový olej Total 75w80, 2litry. Po složení zpět dokupy mi sákne nové gufero v diferenciálu na pravé poloose. V klidu, vyměnil jsem ho podruhé (v rozmezí jednoho týdne) a ono sákne stále. Peugeot 306, 1,4l, r.v.96. Gufera jsou Corteco, jak při prvním pokusu, tak při druhém jsme je pro jistotu nalepili tmelem Dirko (červený silikon), poloosy jsou ve styčné ploše s guferem bez známek nějakého velkého vydření, nebo rýh, dosedací plochy gufera a převodovky byly důkladně odmaštěny. Při demontáži prvního nového gufera bylo vyndané tekoucí gufero bez známek poškození (vč. té napínací pružiny). Napadá Vás, kde dělám chybu, nebo kde by mohl být problém, než ten krám francouzskej vyhodím ze skály?

Díky za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

Nejprve přesně zjisti,kudy olej teče--zda kolem poloosy (břitem),nebo kolem obvodu gufera (může být prasklina obalu diferáku)

jestli teče břitem a poloosa je v tom místě OK, jak píšeš, zkus zkrátit pružinu gufera, pružina je do sebe ,,zašroubovaná\'\'

Link to comment
Share on other sites

Když koukneš na tenhle obrázek tak ten průměr malé \"d\" je místo kudy prochází hřídel. V tom místě je vidět na tom řezu že je to do V a tý špičce se říká břit. Pokud se nemázne a guma jde na suché železo tak se při prvním otočení zničí a gufero přestane těsnit.

post-25417-14109629801135_thumb.gif

[upravil dne 6/3/13 16:59 od koblih69]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...