Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Točí, točí a nenaskočí


Patrius83

Recommended Posts

nečetl, ale přečetl. Ale nejspíš ani toto není můj případ.

Napadlo mi, kdybych sehnal řídící jednotku a klávesnici s kodem a normálně to vyměnil za mojí ř.j. a klávesnici mělo by to fungovat, nebo se musí něco přes dia povolit atd. Jde mi o to, jestli opravdu stačí jen vyměnit kus za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja to tu shrnu,

kod immo je ulozen v pameti EEPROM v ECU motoru, klavesnice slouzi jen pro jeho zadavani, takze pro vyzkouseni staci mit odblokovanou ridici jednotku z jineho auta a odpojenou klavesnici v nepojizdnem aute (aby se ECU znovu nezablokovala)

Immo funguje tak, ze pokud jednotka neobdrzi spravne natukany kod od klavesnice, tak se neodblokuje a nespusti nektere sve vystupy ( takze nespusti to dvojite rele, ktere spina napajeni benz. cerpadla, lambda sondy, zapalovaci rampy), ECU taky nedava vstrikovaci impulsy pro vstrikovace.

To, zda je ECU zablokovana, se da poznat pres diag, diag se bez odblokovaneho kodu immo k ECU nepripoji

pro motor RFV byly dve moznosti, bud jednotka Bosch MP 5.1.1 nebo Bosch MP 5.2 , je tedy treba shanet ten spravny typ.

tu prvni bych mel odblokovanou k zapujceni, tu druhou mam taky, ale o jeji funkcnosti nejsem 100% presvedcen, diag mam taky, jediny, co ted nemam, je cas, do Rakovnika bych sjel, obcas jezdim do Slanyho, tak to uz neni tak daleko, ale slibit ted konkretni termin nedokazu, mozna koncem dubna

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju Ferry za odpověd a nabídku, ted si píšu s čakomem, že bych od něj vzal řídící jednotku i s kodem, jen sem mu poslal vin jestli jsou shodné jednotky. Pokud jsou, tak jí od něj vezmu. A nikde jsem se nedočetl, jestli se musí nějak přes pc něco povolovat takže usuzuju, že vyměním jednotky připojím a namačkám kod.

To stím kodem jsem už pochopil dříve z tvých minulých příspěvků, ale SZ jsem ti poslal jen abych si ověřil co přesně blokuje immo u mého auta.

Více uvidime až jak bude mít čas čakom a koukne podle vinu.

V případě, že jednotky budou jiné, pak bych využil tvé nabídky.

Zatím všem moc děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám bosch mp 5.2, čakom mi posílal nějaký čísla a jestli jsem pochopil tak jsou jednotky rozdílné. Už jsem tu našel v čem se liší jednotky sagem, ale jaký rozdíly mám hledat mezi jednotkami Bosch MP 5.2?

Ještě jsem našel odkaz na Vrakoviště Kladno u OMV, tam by nebyl problém zaject, ale bojím se jednoho. Když koupím odblokovanou řj bez kodu, jak poznám, že se to třeba zase za rok nezablokuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta jednotka by se zablokovat nemela, ten postup odblokovani plati i pro servisy, kdyz se treba posilaly jednotky na diagnostiku, tak bylo predepsano danym zpusobem (tedy natukani kodu a odpojeni klavesnice) je odblokovat

jinak po pripojeni jine jednotky neni nutne nic pres diag nastavovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim.Mám podobný problém.čtyři dny jsem nejezdil autem a dnes když jsem chtěl vyjet tak motor nenaskočil.Čerpadlo bzučí,benzín v hadičce před vstřikama jde.Pojistky v poho.To čidlo otaček nemám jak proměřit.Při odpojení toho čidla to asi vliv mít nebude,že by motor naskočil že?Nejde mi do hlavy že jsem před čtyřmi dny normalně přijel auto bez problémů a teď ho už nenatočim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim.Mám podobný problém.čtyři dny jsem nejezdil autem a dnes když jsem chtěl vyjet tak motor nenaskočil.Čerpadlo bzučí,benzín v hadičce před vstřikama jde.Pojistky v poho.To čidlo otaček nemám jak proměřit.Při odpojení toho čidla to asi vliv mít nebude,že by motor naskočil že?Nejde mi do hlavy že jsem před čtyřmi dny normalně přijel auto bez problémů a teď ho už nenatočim...

Zkus po otočení klíčku(protočení startéru) vyndat svíčky jestli jsou od benzínu nebo ne, a pak rovnou zkus jestli hází jiskru. To bych udělal já, ale jsem amater. Tak at poradí někdo zkušenější ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to moonty46 : Mal som stejny problem so stejnym autom, startovalo kedy chcelo, hlavne po vecsom oddychua pri + teplotach, vsetko nasvedcuje ze su to sviecky alebo zapalovacia rampa, zacni odtial. Ale hlavne pokial chces pomoct identifikovat zavadu tak daj viac info .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak odpojis snimac kluky tak nenatocis na beton bez toho snimaca RJ motora nevie v ktorej polohe sa nachadzaju piesty a ventili,jak vyskusat ci to dava iskru som pisal v tomto vlakne na prvej strane ale u teba neverim ze to bude rampa ale iskru vyskusaj(iskru ti nemusi hadzat aj ked je rampa dobra) ked pojde,tak potom odskusaj vstrekovace ci davkuju palivo,

[upravil dne 14/4/13 13:26 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bud vyberes celu palivovu listu aj so vstrekami a a budes to tocit budes vidiet ci to vstrekuje ale je to zdlhavejsie a narobi to boldel a samozrejme nieje to tak bezpecne ,potom si mozes vyrobit skusacku z led diody ku diode das nejaky odpor aby ti nezhorela pretoze tam ide 12v z konektorov no a potom staci vytiahnut konektor so vstreku najst v nom +12v (namers po otoceni klucikom v zapalovani )a potom tam napichnes tu skusacku (musis dbat na polaritu) cize plus skusacky na plus konektora a minus na minus (kostra) a malo by to blikat pri startovani ked to funguje vybraty vstrek mozes pomerat ked ho mas vonku z auta prilozis ho na 12v a mal by cvaknut ,ale to je zbytocne bo vsetky odist by ti neodisli ,cize len potrebujes tou skusackov zistit ci R|J motora ovlada vstrekovace

potom su na to este aj indukcne skusacky ,ktoru ku vstreku prilozis a ked vstrek funguje tak vo svojej cievke vytvara indukciu a skusacka to zachyti a rozvecuje sa podla poctu otvoreni vstreku a ty vies ze pracuje

[upravil dne 14/4/13 18:07 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mockrát děkuju všem co mi pomohli najít závadu na mém peugeotovi. Nakonec to byla \" jen \" řídící jednotka, dnes jsem si jí převzal od neona a hodil do auta nacvakal kod a nastartoval takže jsem opět pojízdný. Děkuju mnohokrát ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pánové zato já se pořád trápim.A teď už i v servisu.Měl podezření na imo tak ho odpojil ale problém stále stejný.Motor chytne ale po chvíli zhasne (cca po 3 min)Po chvíli opět nastartuje a zase chcípne.Prostě jakoby se zadusí...Diagnostika prý žádný problém nevykazuje.Jediný řešení asi hodit ze skály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...