mitu Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 ahojte, od vtedy ako som cistil skrtiacu klapku tak auto prestalo mat tah ked pridam napr na dvojke tvari sa ako keby som tam mal hodenu 4ku. zistil som ked viac krat slapnem na pedal az vtedy zacne reagovat.. existuje nieaky postup ako resetnem na zakladne nastavenia riadiacu jednotku ? lebo mam pocit ze som rozhasil tu skrtiacu klapku :/ p206 cabrio 1.6 16v. rv2003 dakujem. Citovat
Cinicman Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 Ukradnem ti to od jedného člena z iného fóra: Formátování řídící jednotky (typ MPI nebo MOTRONIC) u obou variant je nutné provádět vždy při studeném motoru. Je to z důvodu, aby počáteční hodnoty všech teplotních čidel byly ve výchozí pozici, tj. při cca 20°C. Varianta 1 - MPI: 1. Po připojení baterky zapneme zapalování, ale nestartujeme. Je důležité, abychom motor cca 5 minut nenastartovali, protože v této době se nastavuje škrtící klapka a načítají ostatní hodnoty. Pozn.: Při zvednuté přední kapotě je dobře slyšet, jak se škrtící klapka nastavuje. 2. Před nastartováním musíme vypnut klimatizaci, aby se načetly správné prvotní hodnoty. Rada.:Zapnutá klimatizace negativně ovlivňuje načtení prvotních hodnot. 3. Nastartujeme a zahřejeme motor na provozní teplotu a motor vypneme. Rada.:Vypnutí motoru je na doporučení servismena. 4. Nastartujeme a necháme alespoň 10 minut běžet na volnoběh. Pozor, v žádném případě nesmíme šlápnout na plyn! 5. Jemně přidáme plyn na 3000 otáček a držíme motor v těchto otáčkách déle než 3 minuty a motor vypneme. 6. Odblokujeme rádio zadáním správných čísel, aby zmizela z displeje hláška „SAFE“. Rada: Odblokování provedeme tak, že začínáme předvolbou 1. Pokud máme první číslici kódu 4, tak předvolbu 1 stiskneme 4x. Stejným způsobem pokračujeme pro zadání zbývajících čísel. 7. Nastartujeme a projedeme rychlostní stupně pokud možno v rozmezí všech otáček. Rada: Stačí projet rychlostní stupně 1-3 do plných otáček, kdy provádíme i podřazování na nižší rychlostní stupeň. Prvotní formátování provádíme po dobu cca 5km. Řídící jednotka je po resetu ještě dalších 50 kilometrů v konfiguračním režimu. V průběhu ukládání nových hodnot je možné, že spotřeba se krátkodobě zvýší. Varianta 2 - MOTRONIC: Pro vozy s řídící jednotkou MOTRONIC je postup trochu odlišný. 1. Po připojení baterky zapneme zapalování, ale nestartujeme. Je důležité, abychom motor cca 5 minut nenastartovali, protože v této době se nastavuje škrtící klapka a načítají ostatní hodnoty. 2. Před nastartováním musíme vypnout klimatizaci, aby se načetly správné prvotní hodnoty. Rada.:Zapnutá klimatizace negativně ovlivňuje načtení prvotních hodnot. 3. Dále provedeme 3x opakovanou proceduru, kdy motor nastartujeme a necháme 5 minut puštěný volnoběh, aniž sešlápneme plyn a motor vypneme. Při vypnutí motoru dáme klíček vždy do základní polohy a poté provedeme opětovné nastartování. Klíček ze zámku nevysouváme. 4. Odblokujeme rádio zadáním správných čísel, aby zmizela z displeje hláška „SAFE“. Rada: Odblokování provedeme tak, že začínáme předvolbou 1. Pokud máme první číslici kódu 4, tak předvolbu 1 stiskneme 4x. Stejným způsobem pokračujeme pro zadání zbývajících čísel. 5. Po provedení kroku 3 a 4 nastartujeme a projedeme rychlostní stupně pokud možno v rozmezí všech otáček. Rada: Stačí projet rychlostní stupně 1-3 do plných otáček, kdy provádíme i podřazování na nižší rychlostní stupeň. Prvotní formátování provádíme po dobu cca 5-8 km. Řídící jednotka je po resetu ještě dalších 50 kilometrů v konfiguračním režimu. V průběhu ukládání nových hodnot je možné, že spotřeba se krátkodobě zvýší. Zformátování je dále vhodné provést při výměně, vzduchového flitru, svíček, elektronických prvků (jako váha vzduchu, apod.), teplotních čidel motoru nebo při vyčištění škrtící klapky. Pro formátování řídící jednotky odpojujeme vždy mínus pól baterie. Citovat
mitu Odesláno 30. listopad 2012 Autor Odesláno 30. listopad 2012 diks, teraz ako zistim aku mam riadiacu jednotku ? v servise boxu to neviem najst ak by si mi vedel pomoct budem ti povdacny vin : VF32DNFUF42667411 Citovat
Cinicman Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 To sa musíš pozrieť na štítok RJ ale do 1.6 sa dávali motronic - bosch (varianta 2), do 1.1 - 1.4 magneti marelli ale ruku do ohňa za to nedám... Možno ti to niekto zdatnejší vyčíta aj z VINka... Citovat
Iceman_3 Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 1.6 16V benzin ma ECU BOSCH ME 7.4.4 , klapka je plne elektronicka, cistil som viackrat a nikdy som ju nenastavoval. staci odpojit baterku na polhodku, potom nastartovat a normalne jazdit. klapka si sama najde polohy a hodnoty, trva to cca 100-200km. cez diagnostiku sa da klapka nastavit, inac myslim ze nie. ale ako pisem vobec nic sa nestane ak ju nebudes nastavovat. cize reset by mal u teba spocivat len v odpojeni baterky a naslednom pripojeni a nastartovani. tu je jeden velmi dobry dokument ohladom ECU http://www.sidney.pro.br/ecu.pdf , staci vediet po anglicky Citovat
Cinicman Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 Tiež som mal plne elektronickú klapku a tá sa naozaj nastavuje sama... otázkou je akú má zadávateľ dotazu... Citovat
Iceman_3 Odesláno 30. listopad 2012 Odesláno 30. listopad 2012 no ved pisem ak ma benzinovu 16V 1.6tku , ma tam bosch me 7.4.4 ECU a tym padom elektronicku klapku ;-) mam tento isty motor v C3 a tam je klapka 100% elektronicka, ten isty motor mam aj vo VTS tam je ECU Magneti marelli a manualna klapka. Citovat
mitu Odesláno 30. listopad 2012 Autor Odesláno 30. listopad 2012 myslim ze to bude stejne ked to je tiez 80kw. ked som cistil klapku mal som odpojeny pol na baterke lebo som ju vyberal a odpajal som aj ten motorcek, ak teraz ecu je vtom programovacom mode nemoze to byt tym presiel som cca 50km od vtedy ? lebo pridam but neskoro zareaguje alebo vobec Citovat
Iceman_3 Odesláno 1. prosinec 2012 Odesláno 1. prosinec 2012 jj tie motory su na 100% rovnake. je jedno ci to je pug alebo citron. je to velmi pravepodobne ze klapka je este stale v tom programovacom mode, ako pisem trva to cca 100-200km kym si sadne. mne to ale take veci nerobilo, pozoroval som len mierne zvysenu spotrebu a u mna praveze reakcie na plyn boli lepsie, auto sa mi zdalo take zivsie, potom ked si to sadlo bolo vsetko ako predtym. Citovat
Ivkopivko12tka Odesláno 1. prosinec 2012 Odesláno 1. prosinec 2012 ahojte. Chcem sa spýtať - keď mi Pastorek ešte minulý rok dával dokopy 1.6tku, po zložení spomínal, že treba riadiacu jednotku naučiť jazdiť v súvislosti s tým, ak je auto dlhší čas bez baterky. Dnes v noci som dobijal batériu na 306 GTi mimo auta, je vlastne preč už skoro 24 hodín a pojdem ju tam ochvilu vrátiť. Znamená to, že aj na mojej r.j sú v tejto chvíli vyresetované hodnoty a treba ju znovu \"naučiť\" a týmto popisanym postupom najlepšie, alebo sa o to nemusím starať a pletiem hrušky s jablkami. Pre upresnenie - netuším, akú tam mám ECU, je to r.v 2000, xu10j4rs. Ak by som odpajal baterku v budúcnosti, aký čas bez šťavy si R.J ešte drží hodnoty? Alebo sa o to vôbec nemusím starať a môžem hneď jazdiť. Ďakujem za osvietenie a vôbec sa nebudem hnevať, ak mi odpovie niekto obratom, keďže za 30 min to pôjdem vrátiť Ďakujem Citovat
Iceman_3 Odesláno 2. prosinec 2012 Odesláno 2. prosinec 2012 nemusis nic riesit, zapoj baterku a jazdi. ako hovorim samo sa to nauci co a ako, cez diag by si tento proces \"ucenia\" urychlil, ale nci sa nestane ak to nespravis. na svojom VTS som nedavno cistil klapku , tiez bola baterka dlho von , potom som to len zapojil a jazdil. ziadny problem. ECU si drzi hodnoty tak cca polhodku, potom to ide vsetko do kytek Citovat
skeblo Odesláno 7. srpen 2013 Odesláno 7. srpen 2013 Menil som vahu vzduchu a chystam sa na tento krok. mam riadiacu jednotku bosch. Ktory variant pouzit? Citovat
koblih69 Odesláno 7. srpen 2013 Odesláno 7. srpen 2013 Vzhledem k tomu, že jsou to informace určené pro benzínové motory tak klidně obě Citovat
skeblo Odesláno 7. srpen 2013 Odesláno 7. srpen 2013 ved som ju aj vymenil, dal som tam hellu ale este stary filter na ktorom bolo najazdenych 15tkm. Auto islo super. Vcera som dal novy filter tej istej znacky a auto nejde tak dore ako na starom filtry. Citovat
maymo Odesláno 30. prosinec 2013 Odesláno 30. prosinec 2013 Zdravím vás.. po výmene cievky zapalovania (P206, 1,6 16V, 80kW) sa mi zdalo, že motor má dajaký nepravideľný chod. Na dia chybu nevypisuje žiadnu, no narazil som v nej na možnosť \"inicializácie adaptačných hodnôt motora\". Postup ktorý dia ukazuje je dá sa povedať jasný. Vypnúť zapalovanie, počkať, zapnúť zapalovanie, zošliapnuť plynový pedál a pod. No detaily ako napr. teplota motora pri prevádzaní tohoto úkonu (a im podobné) tam spomenuté nie sú. Po vymazaní týchto hodnôt sa chod motora, resp. jeho nábeh do otáčok o poznanie zlepšil, akceleruje teda dobre, no pri následnom návrate na voľnobeh, otáčky jemne zkĺznu až k 600 rpm. a ustália sa na 700 rpm, čo mi teda pred tým nerobilo. Neviem či je to jav sprevádzajúci \"novú adaptáciu\", alebo niečo neprebehlo tak ako malo. Nemá náhodou niekto z vás presný postup vykonania resetu ECU motora za pomoci dia? Pre prípad, že by som ju musel vykonať znova. Vopred vďaka Citovat
koblih69 Odesláno 30. prosinec 2013 Odesláno 30. prosinec 2013 Kolik jsi s tím najel? Škrtící klapka je čistá? Citovat
maymo Odesláno 31. prosinec 2013 Odesláno 31. prosinec 2013 Pravdupovediac, jej stav som nekontroloval. Nechával som si to na jar. Dal som si len tuto, také malé kolečko, asi 2-3km. Všetko OK, až na to kolísanie voľnobehu. Včera som ešte bol v noci odpojiť baterku, tak idem teraz vyskúšať ten návod, uvedený vyššie. Na internete ani zmienky o resete pomocou dia., resp. o postupe pri samotnom resete. Citovat
koblih69 Odesláno 31. prosinec 2013 Odesláno 31. prosinec 2013 Pravdupovědíc nechápu proč to tedy děláš. Ta adaptace je adaptace na změnu, takže třeba po vyměně vzduchového filtru, vyčištění vzduchové klapky, Výměna potenciometru, výměn krokového motorku, přetěsnění sání, výměna nějakého snímače... tím, že to budeš pořád zkoušet dokola nic nevyřešíš. Stějně tak najet 3 km nestačí. Až najedeš 200-300 km začni dělat závěry. Nicméně je pravděpodobné, že se problém vrátí, protože jsi nic neopravil. Začni tou škrtící klapkou... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.