Milhausekkk Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 Ahoj, hodinku teď pročítám vyhledávání, ale nenašel jsem odpověď na otázky, tak se Vás prosím zeptám: - má u manuální klimatizace vliv na její výkon nastavení otáček ventilátoru. myšleno že chlazení je otočeno na max a ventilátor třeba na rychlost 2. Pokud to dám na 3, bude chladit více? ptám se, protože jsem nechal doplnit klimu, dle testu tlak drží, chladí lépe, ale čekal jsem teda brutálnější chlad....pokud můžu srovnat, tak např. předposlední model mondea chladí daleko lépe než má doplněná klima..tak chci vědět, jestli třeba otáčky ventilátoru zvýší výkon klimy - před doplněním jsem měl v klimě jen 1/4 chladiva, doplnili mi to na celkových 585g chladiva.... po staru jsem měl prům. spotřebu 7,2 - 7,4 l ....teď jsem po doplnění na spotřebě 7,5-7,6 l...může mít víc chladiva vliv na spotřebu (měnil jsem také rozvody, náplně, filtry, svíčky..spotřeba šla nahoru ale až po doplnění klimy) každopádně musím říct, že zaplá klima si cucne z výkonu, a proto při předjíždění ji vypínám. ps: měl jsem dotaz na vzduchový filtr, viz příspěvek níže... pokud ho třeba vidím jen 3 -4 mm mezírkou, mám to raději nechat, ať si ho mechanik usadí správně?, vidět bych ho přece neměl, krabice by měla být dobře uzavřená, ne? (ikdyž to vypadá, že spodní a horní díl boxu nemá žádný rantlík a tak je to těsněné jen vzájemným dosedem) [upravil dne 23/5/12 15:48 od Milhausekkk] Citovat
ozzy56 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 1. vyzkoušej sám 2. na 1/4 chladiva by klima nejela , po doplnění jede--jasně,že větší spotřeba 3.vypínat klimu při předjíždění-bez komentáře 4.vložku filtru bys po namontování neměl vidět Citovat
Milhausekkk Odesláno 23. květen 2012 Autor Odesláno 23. květen 2012 Ahoj, mě se zdá, že to s otáčkama ventilátoru nesouvisí, jen jsem si to chtěl ověřit...víc hlav víc ví klima opravdu na 1/4 náplně jela, kompresor sepl a trošku to ještě chladilo, ale vydávalo to divné zvuky....mechanik se divil, že to vůbec spínalo při takovém malém objemu proč to předjíždění bez komentáře.....opravdu mám při zapnuté klimě znatelný úbytek výkonu, takže pokud chci rychleji předjet nebo rychleji jet/zrychlovat, tak ji vypínám....divné ....?? Ten filtr mu teda nechám usadit správně [upravil dne 23/5/12 18:31 od Milhausekkk] Citovat
ozzy56 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 no, ještě jsem to nikdy neslyšel, že by někdo vypínal klimu při předjíždění...,mám 1.4 a klimu nevypínám, takže proto Citovat
Milhausekkk Odesláno 23. květen 2012 Autor Odesláno 23. květen 2012 aha, no někdy předjedu i s klimou, ale to zrychlení je takové přidušenější, ale dá se to ...rychlejší=bezpečnější to je ale bez klimy nevím co máš za 207čku, ale možná, když je to menší vůz, tak to i s menším objemem motoru třeba není ta klima tak znatelná jako u mé 307 ....ale to spekuluju Citovat
Gabriel 307 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 zdravím své dvojče klímu při předjíždění nevypínám není potřeba,zatím jsem ztrátu výkonu nepozoroval Citovat
koblih69 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 no, ještě jsem to nikdy neslyšel, že by někdo vypínal klimu při předjíždění...,mám 1.4 a klimu nevypínám, takže proto Ozzy a to jsou dokonce auta, který klimu při silným šlápnutí na plyn odpojí. Většinou jsou to maličké motory... třeba manželčina Panda to dělá Nicméně na účinnosti to není vůbec znát. Citovat
Milhausekkk Odesláno 23. květen 2012 Autor Odesláno 23. květen 2012 Gabriel307: Ahoj bráško :super:super:papa no, změřené to nějak nemám, takže to je jen můj subjektivní pocit, ale pocitově bych řekl, že pravdivý... [upravil dne 23/5/12 18:41 od Milhausekkk] Citovat
ozzy56 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 já taky nepozoruju, že by klima měla až takový vliv na předjíždění (zrychlení)--i když je jasné,že nějakého koníka si z výkonu motoru bere... Citovat
Miguel111 Odesláno 23. květen 2012 Odesláno 23. květen 2012 V mojej 1.4-rke má klima tiež citeľne nižší výkon než v služobnej oktávke 1.8-čke. Ale mám len mechanickú takže mi to vyhovuje že nechladí priveľmi, takže neprechladnem. Otáčkami ventilátora sa výkon podľa mňa nemení. Menšie otáčky=chladnejší vzduch, výššie otáčky=teplejší vzduch. Ubytok výkonu z motora je zanedbateľný a nevnímam ho. Tým že má klima nízší výkon mám spotrebu pri zapnutej len o 0,2 l/100km vyššiu. Ja som s tým nastavením spokojný a nemenil by som to. Citovat
jjer Odesláno 24. květen 2012 Odesláno 24. květen 2012 Mistr, který mi doplňoval klimu na 206, měřil teplotu v mřížce v kabině a říkal, že by mělo jít 5°. Citovat
Lví-ček Odesláno 11. září 2012 Odesláno 11. září 2012 Ahoj, chystám se na výměnu kabinového filtru a desinfekci klimatizace po roce(doplnění jsem udělal minulý rok). Nemám vůbec představu o ceně??? Neměnil jste to někdo nedávno. Citovat
Gabriel 307 Odesláno 11. září 2012 Odesláno 11. září 2012 ahooj,dlouho si tady nebyl tady máš kolik stojí ten můj,dezinfekci jsem nedělal Citovat
koblih69 Odesláno 11. září 2012 Odesláno 11. září 2012 Napřed bych ho vyndal a kouknul jak vypadá, může být naprosto OK a bude stačit trochu vyfoukat kompresorem a hotovo. Citovat
Lví-ček Odesláno 11. září 2012 Odesláno 11. září 2012 Už je to humus a když pustím klimu tak je cítit divný pach. Citovat
koblih69 Odesláno 11. září 2012 Odesláno 11. září 2012 No dobře, ale to nemusí vůbec souviset s filtrem. Ten zápach dělá spíš plíseň na výparníku klimatizace. Tam pomůže jedině desinfekce klimačky. Samozřejmě mohl by to dělat i filtr, který je tak zahnojený, plný listí a pod. že to v něm hnije a tlí, ale to nebývá tak časté. Citovat
milhaus Odesláno 12. září 2012 Odesláno 12. září 2012 já naopak cítím zatuchlinu, pokud klimu vypnu...filtr mám nový, resp. cca půl roku starý Citovat
Lví-ček Odesláno 12. září 2012 Odesláno 12. září 2012 Tak vyměněno a vydesinfikováno. Zase na rok klid a vešel jsem se do 700,-. Citovat
koblih69 Odesláno 12. září 2012 Odesláno 12. září 2012 já naopak cítím zatuchlinu, pokud klimu vypnu...filtr mám nový, resp. cca půl roku starý Viz, můj příspěvek výš - je potřeba to důkladně vydesinfikovat. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.