Jump to content

Manuální klimatizace

Milhausekkk
 Share

Recommended Posts

Ahoj,

hodinku teď pročítám vyhledávání, ale nenašel jsem odpověď na otázky, tak se Vás prosím zeptám:

- má u manuální klimatizace vliv na její výkon nastavení otáček ventilátoru. myšleno že chlazení je otočeno na max a ventilátor třeba na rychlost 2. Pokud to dám na 3, bude chladit více?

ptám se, protože jsem nechal doplnit klimu, dle testu tlak drží, chladí lépe, ale čekal jsem teda brutálnější chlad....pokud můžu srovnat, tak např. předposlední model mondea chladí daleko lépe než má doplněná klima..tak chci vědět, jestli třeba otáčky ventilátoru zvýší výkon klimy

- před doplněním jsem měl v klimě jen 1/4 chladiva, doplnili mi to na celkových 585g chladiva.... po staru jsem měl prům. spotřebu 7,2 - 7,4 l ....teď jsem po doplnění na spotřebě 7,5-7,6 l...může mít víc chladiva vliv na spotřebu (měnil jsem také rozvody, náplně, filtry, svíčky..spotřeba šla nahoru ale až po doplnění klimy)

každopádně musím říct, že zaplá klima si cucne z výkonu, a proto při předjíždění ji vypínám.

ps: měl jsem dotaz na vzduchový filtr, viz příspěvek níže... pokud ho třeba vidím jen 3 -4 mm mezírkou, mám to raději nechat, ať si ho mechanik usadí správně?, vidět bych ho přece neměl, krabice by měla být dobře uzavřená, ne? (ikdyž to vypadá, že spodní a horní díl boxu nemá žádný rantlík a tak je to těsněné jen vzájemným dosedem)

[upravil dne 23/5/12 15:48 od Milhausekkk]

1. vyzkoušej sám

2. na 1/4 chladiva by klima nejela :myslim, po doplnění jede--jasně,že větší spotřeba

3.vypínat klimu při předjíždění-bez komentáře

4.vložku filtru bys po namontování neměl vidět

Ahoj,

mě se zdá, že to s otáčkama ventilátoru nesouvisí, jen jsem si to chtěl ověřit...víc hlav víc ví:super

klima opravdu na 1/4 náplně jela, kompresor sepl a trošku to ještě chladilo, ale vydávalo to divné zvuky....mechanik se divil, že to vůbec spínalo při takovém malém objemu

proč to předjíždění bez komentáře.....opravdu mám při zapnuté klimě znatelný úbytek výkonu, takže pokud chci rychleji předjet nebo rychleji jet/zrychlovat, tak ji vypínám....divné:myslim ....??

Ten filtr mu teda nechám usadit správně

[upravil dne 23/5/12 18:31 od Milhausekkk]

aha, no někdy předjedu i s klimou, ale to zrychlení je takové přidušenější, ale dá se to ...rychlejší=bezpečnější to je ale bez klimy

nevím co máš za 207čku, ale možná, když je to menší vůz, tak to i s menším objemem motoru třeba není ta klima tak znatelná jako u mé 307 ....ale to spekuluju

no, ještě jsem to nikdy neslyšel, že by někdo vypínal klimu při předjíždění...,mám 1.4 a klimu nevypínám, takže proto :myslim

Ozzy a to jsou dokonce auta, který klimu při silným šlápnutí na plyn odpojí. Většinou jsou to maličké motory... třeba manželčina Panda to dělá :D Nicméně na účinnosti to není vůbec znát.

V mojej 1.4-rke má klima tiež citeľne nižší výkon než v služobnej oktávke 1.8-čke. Ale mám len mechanickú takže mi to vyhovuje že nechladí priveľmi, takže neprechladnem.

Otáčkami ventilátora sa výkon podľa mňa nemení. Menšie otáčky=chladnejší vzduch, výššie otáčky=teplejší vzduch.

Ubytok výkonu z motora je zanedbateľný a nevnímam ho.

Tým že má klima nízší výkon mám spotrebu pri zapnutej len o 0,2 l/100km vyššiu.

Ja som s tým nastavením spokojný a nemenil by som to.

• 3 months later...

No dobře, ale to nemusí vůbec souviset s filtrem. Ten zápach dělá spíš plíseň na výparníku klimatizace. Tam pomůže jedině desinfekce klimačky. Samozřejmě mohl by to dělat i filtr, který je tak zahnojený, plný listí a pod. že to v něm hnije a tlí, ale to nebývá tak časté.