fejfarz Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Ahoj vím že se to tu už mockrát řešilo ale nikde jsem nenašel tuto informaci. Mám nové venkovní čidlo teploty do zrcátka ale nejsou na něm konektory. Chci se zeptat jestli se tam pájí nebo jak je to připojené nechci to zrcátko zbytečně rozdělávat protože na parkovišti nebudu mít pájku. To čidlo mám origo z prugeotu za 800 kč. Staré čidlo ukazuje špatně. [upravil dne 21/2/12 10:53 od fejfarz] [upravil dne 22/2/12 14:41 od fejfarz] Citovat
Guest Chozeluizskuner Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Z čidla by měli vést drátky,které jsou prostrčené do dvewří a když zevnitř dveří odcvakneš ten plast u zrcátka tak je tam konektor kam je to připojené.Také mi to ukazuje špatnou hodnotu ale 800 to je dost pálka.Dej vědět jestli to pomohlo. Jo a jak hodně špatnou ti to ukazuje? mě tak o 5 - 10°C víc než je venku PS: z toho čidla co jsi koupil ti nevedou káble jo? [upravil dne 21/2/12 11:01 od Chozeluizskuner] Citovat
Guest Džůny Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Cos to koupil? Z čidla by měly vést drátky. I ta cena je divná. Leda by byl takový obrovský rozdíl mezi old modelem a faceliftem, ale to se mi nezdá. Máš foto? Citovat
fejfarz Odesláno 21. únor 2012 Autor Odesláno 21. únor 2012 Drátky z toho vedou ale nejsou na konci žádné konektory. Jsou jen oholené konce drátků tak jsem chtěl vědět jestli se to musí pájet. Jinak mi to prodali přímo dle vin kódu na auto, dostal jsem nějakou slevu jinak by bylo okolo 1000 kč. Hodnota na starém čidle byla při -18 mě to už ukázalo dvě čárky.Foto zatím nemám mám to čidlo v kaslíku musel bych do auta a to teď nejde. [upravil dne 21/2/12 13:05 od fejfarz] [upravil dne 21/2/12 13:09 od fejfarz] Citovat
mmartinkovic Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 a pri inej teplote ti to ukazovalo teplotu ? ked je to odpojene tak to pise 2 ciarky. alebo po resete, ked stlacis tlacitko hodin sa to znuluje a je to. Citovat
mmartinkovic Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 najlepsie by to bolo prepojit podla stareho. kukni ako to je na starom. Myslim ze rozobratiu zrkadla sa nevyhnes. aj tak ho musis vymenit vo vnutry, tak ci tak ho musis otvorit. Citovat
fejfarz Odesláno 21. únor 2012 Autor Odesláno 21. únor 2012 No už jsem koukal i do serviceboxu a nejspíš to bude vyvedené do společné koncovky celého zrcátka. Budu muset improvizovat ustříhnout přívod u starého čidla a na ty drátky nějak přidělat ty drátky nového čidla nebo rozebrat tu celou koncovku zrcátka a do ní nějak přidělat ty nové drátky. Pájení se asi nevyhnu. Čidlo je č 5. [upravil dne 21/2/12 14:37 od fejfarz] Citovat
MJSytic Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Když jsem si dodělával čidlo já, tak jsem to jen strčil tím oholeným koncem do konektoru ve dveřích a šlape to do teď Zase bych to moc neprožíval, je to jenom teploměr ... Jinak ta cena za čidlo souhlasí. Já ho koupil tenkrát ve speciální akci za \"pěéťo\" Citovat
Guest Chozeluizskuner Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Sejmi kritku zrcátka zevnitř.je to na obr.č:4 tam uvidíš konektor.Do toho se to připojí.Když sundáš sklo zrcátka tak uvidíš ten teploměr.Ten odšroubuješ jednim šroubkem.Já bych to nepájel ale vycvakl staré drátky z konektoru kterej uvidíš pod kritou,nandal piny a zacvakl piny z5. Hotovo. mmartinkovic : jaké tlačítko na reset na hotinách? zuzlifuk : tvůj taťík ale není amatér ale kutil to my lajci toto neumíme Citovat
Dave_k Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 Jak jsou dlouhý ty drátky? Měly by dát až do konektoru co je ve dveřích. Na konce se lisujou plíšky který se zacvaknou do toho konektoru. Možná by šli použít i stávající nebo to jen jednoduše naletovat bez sundavání celýho zrcátka a zaizolovat samosmršťovací bužírkou. Citovat
fejfarz Odesláno 21. únor 2012 Autor Odesláno 21. únor 2012 Super a jde ta krytka uvnitř dobře vycvaknout ? Jak se vyndavá abych jí nějak nezlomil ? Jo drátky jsou dlouhé dost myslím že by to mělo vyjít do dveří. [upravil dne 21/2/12 18:52 od fejfarz] Citovat
Dave_k Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 No asi nejlepší v tomhle počasí je sundat celý zrcátko a v klidu a teple domova to celý rozebrat zapojit a složit z5. Ten plastovej trojúhelník jde celkem snadno jemným páčením v rozích stáhnout. Je tam jen nasunutej a zrcátko na dveřích drží 3 torxy. P.S. před odpojením si ho vyklop co nejvíc nahoru. Citovat
Guest Chozeluizskuner Odesláno 21. únor 2012 Odesláno 21. únor 2012 A pokad seš línej ho sundavat tak v pátek bude krásně a dej určitě vědět jak ti měří. Také mě to zajímá od té doby co mi měří blbě.jen sechci dávat 1000kč za takovej bobek Citovat
fejfarz Odesláno 21. únor 2012 Autor Odesláno 21. únor 2012 Jasně napíšu jak to dopadlo. V pátek jsem zrovna celý den v práci tak uvidím. Třeba mě doma naštvou tak se zavřu do auta a udělám to tam hi hi. Citovat
Butrus Odesláno 22. únor 2012 Odesláno 22. únor 2012 Pro kutily: venkovní čidlo lze jednoduše nahradit součástkami v ceně 20 Kč podle schéma níže. Stačí 2 odpory a termistor. Mám to tak na svojí 406 starý model, jestli je to na nový model stejné netuším. Citovat
Butrus Odesláno 22. únor 2012 Odesláno 22. únor 2012 Součástky připájeny na malou destičku, ta je přilepená v zrcátku a ven kouká jen termistor. Už se mi ho taky podařilo zničit při montáži zrcátek pro karavan, stačilo koupit nový termistor, vyměnit a maká to dál. Citovat
Butrus Odesláno 22. únor 2012 Odesláno 22. únor 2012 To jsem ještě našel, že mám uložené v PC. Různé způsoby zapojení. Myslím, že je to ze starého P-C fora, takže to není z mojí hlavy: termistor 3K3 + paralerně 15k termistor 2K7 + paralerně 22k + seriově 860 termistor 2K2 + paralerně 22k + seriově 330 já zkoušel poslední /spodní/variantu a rozcházel jsem se asi +-1-2 st. Citovat
Butrus Odesláno 22. únor 2012 Odesláno 22. únor 2012 Už jsem to našel, řešeno zde: Pro doladění přesnosti lze nahradit ten seriově zapojený odpor trimrem a zkalibrovat si čidlo přesně podle sebe. Ale chce si to s tím vyhrát a mít přesný teploměr, podle kterého se to nastaví. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.