Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Jinak pokud se podíváš do Kelly tak tam mají ty kladky ve výprodeji ( Timken ) za 792,- což je super, řemen Dayco je za 372,- bz slevy. Nicméně pokud má 8 nebo 80 tis. tak bych ho ještě nechal ;)

Výměnu si uděláš sám pod odborným dohledem ;)

EDIT: koukám že se Ferry hezky shodujeme :D:D:D

[upravil dne 19/4/12 21:50 od koblih69]

Odesláno

Timken to je co za značku? Nějaká Čína? :myslim

SKF je určitě lepší .

Jinak odborný dohled beru. :papa

8000 Km byl popraskany a tak mi ho vyměnil kamarád za pivko. :)

[upravil dne 19/4/12 21:53 od Lví-ček]

Odesláno

jj shodujeme, Timken je v pohode ;) byva i v originalnich sadach peugeot, jindy je tam INA, jindy zas SKF, takze srovnatelny

Odesláno

PS: toto mi poslali ze servisu

----------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

Výměna rozvodové sady a čerpadla chladící kapaliny vychází po slevě na

7000,-Kč.

Výměna napínací kladky s řemenem příslušenství vyjde po slevě na 2900,-Kč.

Odesláno

:o:o:o:o mě říkali maximálně 5500,- rozvody včetně vodní pumpy

EDIT: ale možná to je podle motoru :myslim

[upravil dne 19/4/12 22:17 od Gabriel 307]

[upravil dne 19/4/12 22:17 od Gabriel 307]

Odesláno

Pokud chceš tak ten řemen + 2 kladky vyměníme do 2 tis

Cena za rozvody je přijatelná nicméně kdybys chtěl tak ti můžu domluvit výměnu u důvěryhodného servisu. S materiálem INA to bude cca za 4500,- , SKF vyjde na podobné peníze.

[upravil dne 19/4/12 22:25 od koblih69]

Odesláno
PS: toto mi poslali ze servisu

----------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den,

Výměna rozvodové sady a čerpadla chladící kapaliny vychází po slevě na

7000,-Kč.

stejně mi ta tvoje cena nejde do hlavy :myslim:roll pokud má Peugeot cenu sady 3145,-Kč včetně práce(benzín)a vodní pumpu máš stejnou jako já za 2432,70 beze slevy a k tomu si připočítáš slevu 30% (podle stáří auta)na vodní pumpu+cena za kapalinu a práci tak se na 7000,- nemůžeš dostat.:myslim

hvrvk3z5pw6cgs57eedaa74gc48takdh.JPG

rygbyphgns94vsqryezdb22ghnq2zqq8.JPG

[upravil dne 20/4/12 08:38 od Gabriel 307]

Odesláno

Lví-ček - upřímně, takových řemenů jezdí většina. Ale dobře že jsi ho vymněnil. Proč chceš měnit ty kladky je mi záhadou, ale klidně to zvládneme. Já bych řemen shodil, kladky vymontoval, protočil si je v ruce a podle stavu by se vidělo dál, ale na 90% jim nic nebude. ;)

Odesláno

Chápu, ale už poněkolikáté ti píšu ( a psal ti to třeba i Ferry ), že to nemá smyls.. Kidně někdy přijeď vyndáme je ven a posoudíme, ale věř, že je to spíš zbytečná práce. Pokud máš chuť autu opravdu prospět tak mám následující tipy:

- pravidelně olej ( případně interval i zkrátit )+ filtr

- pravidelně vzduchový filtr, svíčky...

- pěkně vystříkat dutiny případně spodek

- jednou za čas pěkně navoskovat a napustit gumové části

- při následující údržbě brzd vyměnit kapalinu...

- vyměnit olej v převodovce - asi máš původní

... další podle potřeby. Věř, že takto staré auto ( i když je velmi hezké ) si nějakou investici vyžádá ( čidlo ABS, kotouče, lanovody, tyčky stabilizátorů, ložiska ...) takže není třeba utrácet za věci co jsou OK. :papa

[upravil dne 21/4/12 15:32 od koblih69]

Odesláno

Jasně, chápu jen jsem to chtěl udělat preventivně společně s rozvody. :(

Olej, svíčky a filtr měním pravidelně. Olej jednou ročně nebo po 15 000km.

Na dutiny bych si sám netroufnul a kapaliny chci vyměnit s rozvody. :papa

[upravil dne 22/4/12 14:53 od Lví-ček]

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...