Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Zdravím

nechal jsem si dělát geometrii, jelikož auto táhne lehce do prave strany a řekli mi, že na zadní nápravě mám odklon praveho kola něco přes 2 stupně. (asi se bude sjiždět vnitřní strana pneu)

Ví někdo, co bude potřeba vyměnit?

406 sedan diesel 2.1 80kW r.v.97

[upravil dne 27/6/11 08:42 wormik]

[upravil dne 27/6/11 08:42 wormik]

[upravil dne 27/6/11 08:43 wormik]

[upravil dne 27/6/11 08:43 wormik]

Odesláno

Podle tabulky má být na zadním kole odklon kola - 1° 50\', s tolerancí ± 30\', takže i přes 2° je to v toleranci.

Odklon se neseřizuje.

Kolo dostalo ránu? Co je ohlé, to dálkově nezjistím. Pokud jsou tam (jen) vůle, je potřeba to zjistit pajcrem a vadné silentbloky vyměnit.

Sjíždění kola, ale i táhnutí do strany bývá způsobeno spíš nesprávnou sbíhavostí zadní nápravy.

Odesláno

no ten odklon je mimo toleranci

nedokazu rict, jestli to dostalo ranu. mam to auto jen chvili.

koupil jsem to s tim, ze je tam spatny cep. ten jsem vymenil a udelal geometrii. O dost se to zpepsilo, ale porad to jeste trochu tahne.

Odesláno

Táhnutí může být i nestejně sjetými pneu na přední nápravě (např. jedna sjetá zevnitř a druhá zvenku).

Víc už po internetu nedovedu poradit.

Přehodit pneu za jiné nebo navzájem, zkontrolovat vůle, zkontrolovat geometrii, prohlídnout, jestli je něco pokřivené.

Odesláno

u 406, pokud jsou kola do A tak jsou vymlaceny silentbloky na pomocnem pricnem rameni (takova ta ohnuta kost, ke ktery jsou prichyceny lanovody rucni brzdy) dela se jen v originale, cena cca 1500Kc/ks myslim

Odesláno

jo a vymena te kosti znamena cela naprava dolu, pac na prave strane se kvuli vane pro rezervu neda vyndat ten sroub, co tu kost drzi k napravnici ;)

Odesláno

v pripade do V bych tipoval ohnute rameno nebo ohnute a posunute ulozeni ramene, pripadne ohnuta cela tehlice nebo cela napravnice (mel jsem jednoho kombika na dily, ktery dostal ranu na kolo a napravnice byla ohnuta jako banan + bylo ohnute i rameno a i to pomocne pricne rameno - zminena kost)

  • O 3 měsíce později...
Odesláno

zdrazili :) uz je to jen sada 2ks za cenu 4071Kc, ale stale plati, ze druhovyroba se nedela, takze jedine v peugeotu nebo starsi z vrakace

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...